"Війна" Правого сектору в Кіровограді: Як визволяли "лотерейних нападників"

Depo.Кіровоград підготував хроніку подій, пов’язаних із нападом ПС на залу Національної лотереї в обласному центрі

"Війна" Правого сектору в Кіровограді: Я…

21:53 29 листопада. До зали Національної лотереї на вулиці Гоголя в Кіровограді увірвалися понад десять людей у камуфляжі й балаклавах. Вони повалили на підлогу охоронця й одного з відвідувачів, який сидів за гральним автоматом. Потім розтрощили обладнання, забрали гроші з каси - понад 40 тисяч гривень - і на двох автомобілях зникли у невідомому напрямі.

"Війна" Правого сектору в Кіровограді: як це було - фото 1

Через п’ять хвилин на місці подій уже були правоохоронці, однак впіймати нападників на гарячому не вдалося - вони провели "операцію" блискавично й дуже організовано.

Ніч із 29 на 30 листопада. Сімох нападників затримали. Цитата з офіційного прес-релізу ГУ Національної поліції в області: "На місце події виїхала слідчо-оперативна група. З’ясувавши обставини пригоди та прикмети підозрюваних, правоохоронці невдовзі встановили їх місцезнаходження. Ними виявилися сім осіб віком від 21 до 48 років. Троє - мешканці Кіровоградщини, інші - з Херсонської, Чернівецької та Львівської областей". Серед затриманих - дві жінки.

Ще з прес-релізу: "За фактом нападу розпочато кримінальне провадження за ч. 3 ст. 187 "Розбій" Кримінального кодексу України. Санкцією статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до 12 років з конфіскацією майна".

1 грудня. Правий сектор пікетував приміщення ГУ Нацполіції в обласному центрі. Основна претензія - поліцейські нібито викрали неповнолітню членкиню ПС, не давши змоги матері поїхати з нею.

"Війна" Правого сектору в Кіровограді: як це було - фото 2

Начальник Кіровоградського відділу поліції ГУ НП України в області Ігор Пайлик пообіцяв розібратися в ситуації й покарати винних, якщо такі є. Чи виконав він свою обіцянку, невідомо, однак 16-річна активістка ПС нині вдома.

2 грудня. Кіровський районний суд Кіровограда почав обирати міру запобіжного заходу для затриманих. Першим на 60 діб за ґрати без права на заставу відправили жителя Херсонщини Івана Борисова

Близько 02:00 3 грудня. Суд пішов відпочивати: всі семеро "правосеків" отримали по два місяці арешту без права внесення застави

4 грудня. Прокуратура області офіційно повідомила, що взяла на контроль розслідування справи про напад на Національну лотерею: "Прокуратура процесуально керує досудовим розслідуванням, яким наразі встановлено, що діяли підозрювані за попередньою змовою в групі з семи осіб. Всі вони є членами ГО "Правий сектор". До приміщення ПІІ "Українська Національна Лотерея" проникли незаконно. Погрожували застосуванням предметів, схожими на автомати, заподіяли тілесних ушкоджень охоронцям та заволоділи грошовими коштами в сумі 43 тис грн. В ході обшуку автомобіля, на якому підозрювані зникли з місця скоєння злочину, крім коштів, балаклав та зброї, виявили два жорстких диска з відеозаписом камер спостереження підприємства, де було вчинено злочин".

8 грудня. Апеляційний суд Кіровоградської області почав розгляд апеляційних скарг щодо зміни запобіжного заходу для арештованих активістів ПС. Ближче до вечора перед приміщенням суду зібралися бійці Правого сектору з кількох областей України. Вони прорвалися всередину та заблокували вхід і вихід. Один із них погрожував підірвати гранату просто в залі засідань.

Тим часом на вулиці з’явилися кілька сотень озброєних кийками правоохоронців, які заявили, що готові до штурму будівлі. Поліцейські перекрили вулицю Верхню Пермську.

Заспокоїти всіх вдалося голові суду Валерію Драному, який вийшов на перемовини до Правого сектору. Після недовгої, але доволі гарячої розмови, ПС вийшов із зали судових засідань, лишивши по собі поламані столи та стільці.

Близько 23:00 8 грудня. Суд відпустив активістку ПС Марту Кузів зі Львівщини під особисте зобов’язання народного депутата від БПП Олега Петренка. За неї також поручився командир Добровольчого українського корпусу Андрій Стемпицький. Дівчина зізналася журналістам, що після кількох діб у СІЗО найбільше хоче "їсти, курити і спати".

Соратник Марти Сергій Рипаленко лишився за ґратами: суд відмовився змінювати йому запобіжний захід.

9 грудня. Поліція заявила про порушення чотирьох кримінальних проваджень стосовно перешкоджання діяльності суду представниками Правого сектору: "За цими фактами розпочато кримінальні провадження, зокрема за ч. 4 ст. 296 "Хуліганство" та ч. 2 ст. 345 "Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу" Кримінального кодексу України".

ПС тим часом знову прибув до Апеляційного суду, де мали розглянути ще дві скарги. Шеренга бійців вишикувалася напроти центрального входу, ще одна група стояла позаду будівлі. І там, і там також чергували правоохоронці.

Близько 14:00 9 грудня. Організатора запасного батальйону ДУК на Кіровоградщині Пилипа Тарана лишили за ґратами.

Близько 15:00 9 грудня. Івана Борисова випустили під домашній арешт. Керівник Одеської обласної організації ПС Сергій Стерненко на пряме запитання "Чи плануються на завтра, коли суд розглядатиме останні три апеляції, якісь радикальні дії?" дипломатично відповів: "Дивитимемось по ситуації".

Близько 16:00 10 грудня. Історія з оточенням Апеляційного суду активістами ПС повторилася.

16:30 10 грудня. Кореспондент Depo.Кіровоград кілька хвилин поспілкувався з в. о. керівника Кіровоградського обласного осередку Правого сектору Євгеном Миценком. Той заявив, що гроші з каси ніхто не брав: "Про те, що зникли гроші, у протоколі написала поліція. Від потерпілих жодних скарг на це не було. Кіровоградський ПС уже приходив до цієї зали, тоді ми викликали міліцію і скаржились на те, що тут встановлені гральні автомати, однак адекватної реакції з боку правоохоронців так і не було. Тому, думаю, ці події взаємопов'язані".

Однак на судовому засіданні продемонстрували відеозапис із камер спостереження Національної лотереї. На відео чітко видно, як один із нападників вигрібає з каси гроші й складає їх у рюкзак.

Близько 18:30 10 грудня. Суд відмовився скасувати запобіжний захід стосовно Олександра Вергелеса.

19:40 10 грудня. Галину Кулібабу випустили під домашній арешт.

21:30 10 грудня. Суд розглянув останню апеляцію - щодо Дмитра Некрасова. "Правосек" лишився сидіти 60 діб.

Некрасов та його колеги, яким Феміда відмовила у заміні запобіжного заходу на м’якіший, оголосили сухе голодування.

Фото: фотобаза Depo.Кіровоград, "Перша електронна"; відео: Depo.Кіровоград, "Гречка"

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme