На Кіровоградщині переселенці пересварилися з чиновниками

Переселенці звинувачують владу в байдужості, а посадовці їх - у завищених вимогах до життя

У кіровоградському прес-клубі під час круглого столу пройшла зустріч представників влади, громадських організацій, правозахисників, які поділилися досвідом з внутрішньо переміщеними особами та людьми з інвалідністю, сьогодні, 26 травня, пише Depo.Кіровоград з посиланням на "Акулу".

"У Кіровоградській області 7117 сімей, а це 12 326 осіб, які живуть на території області. Ми зробили все можливе, щоб влаштувати 580 сімей, 372 дитини ходить до дитячих садочків, 1347 - до школи та 72 стали студентами вишів. Ми забезпечили всім необхідним для побуту та життя. Але щоб не робила влада, завжди виникають конфлікти з переселенцями", - заявила радник голови ОДА Віта Атаманчук.

Конфлікти переселенців з владою, працівниками соцзахисту виникають на ґрунті соцвиплат, які затримали чи взагалі припинили через заплутані зміни в законодавстві, яке не може роз’яснити питання про взяття та зняття з реєстрації переселенців.

Вимушені переселенці, які прийшли на круглий стіл, повідомили, що через затримку соцвиплат вони голодують, через заборгованість за проживання їх ображають у гуртожитку КНТУ, що через "статус" вони не можуть знайти роботу, а та, що пропонують, їх не влаштовує через малу заробітну плату.

Радник Мінсоцполітики України Світлана Томашевська наголосила, що під час роботи з переселенцями простежується потреба в психологічному розвантаженні, тому що через матеріальні проблеми та конфлікти з владою люди не йдуть на контакт з місцевими та проявляють агресію.

На захист влади стала Валентина Кулачко, переселенка, яка наразі є волонтером обласного штабу з питань розміщення та розв’язання соціально-побутових проблем ВПО: "Два роки ми живемо на території Кіровоградської області. Досить чогось вимагати від влади, треба вже згладжувати це питання. Ми не переселенці, а українці, й пора вже відвикати від цього, що нам хтось чи щось винен. За цей час, що ми тут, пройшов період адаптації. Досить жити спогадами, треба починати влаштовувати своє життя".

Тим, у кого виникли проблеми чи питання з соцвиплатами, правозахисник Олексій Флоренко запропонував безкоштовно свої послуги.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme