У Кіровограді почався АТОшно-земельний Майдан

На центральній площі міста вже встановили велетенський військовий намет, у якому на перших порах житимуть близько трьох десятків активістів

У Кіровограді почався АТОшно-земельний М…

Про корупцію у Держгеокадастрі (колишні земельні ресурси) впродовж усіх років незалежності ходили легенди. Лише у Кіровограді хто тільки не мітингував перед цією будівлею: від громадських організацій до фермерів. Однак тепер до боротьби за свої права підключилися демобілізовані учасники АТО - і у повітрі одразу запахло смаженим.

Про пікетування ОДА та ГУ Держгеокадастру в області ініціатори акції - бійці АТО з Новомиргородського району - повідомили заздалегідь. І, не тягнучи кота за хвоста, озвучили свої вимоги, головна з яких - звільнення в. о. начальника обласного Держгеокадастру Марії Соловйової. Мовляв, саме через неї АТОшники ніяк не можуть отримати належні їм за законом земельні ділянки.

До 9 лютого звільнення не сталося. І вранці на Площі Героїв Майдану перед облдержадміністрацією почали збиратися люди в камуфльованій формі.

"У нас є такі випадки, що голови товариств відмовляються від землі, яка у них в оренді, на користь АТОшників, а цю землю віддають не АТОшникам, а третій особі, - розповів Depo.Кіровоград голова Новомиргородської громадської організації учасників АТО Олександр Вакуленко. - Ми не можемо зрозуміти цих пріоритетів. У нас отримало усього два відсотки людей землю, і шістдесят чоловік - не з нашого району. Ми знаємо, як це робиться. Збираються однією особою, не АТОшником, документи, береться хтось один, ми не знаємо навіть, чи він в АТО був, виготовляються документи, і відсоток іде на наш район, що ми отримали землю, хоча це люди не з нашого району".

Учасники пікету вимагали, щоб до них вийшов голова ОДА Сергій Кузьменко. Натомість з’явився його заступник Сергій Коваленко і заявив, що його шеф - у відрядженні у Знам’янці. Обурені АТОшники перебралися з площі на вулицю Велику Перспективну й стали там на пішохідному переході, пропускаючи лише тролейбуси. Звістка ж про те, що Кузьменко насправді - в Новомиргородському районі, звідки й стартувала акція протесту, настрою пікетувальникам не додала.

Про кола бюрократії й хабарі Depo.Кіровоград повідомив боєць із Новоукраїнщини Валерій Білоусов: "Земля в районі є, є фотографії земельних ділянок, документи повністю по району підготовлені, відправили їх на обласний Держгеокадастр. Тут - вони або неправильно оформлені, або немає якогось документа, ну чим завгодно мотивують, тільки щоб відмовити. Чув, що є такі розмови, особисто мені не пропонували: покладіть зеленого і земля буде за тиждень. Яка це сума? Кажуть, від 500 до 900 доларів".

Тим часом на електронну адресу Depo.Кіровоград прийшов прес-реліз від ГУ Держгеокадастру в області: "З початку запровадження ініціативи про забезпечення земельними ділянками, учасники АТО отримали 2 834 дозволи, а отже і земельних наділів, щодо відведення земельних ділянок.

Майже всі - для ведення особистого селянського господарства. Загальна площа земель, переданих військовослужбовцям у власність, становить 4 957 гектарів. Зокрема у Кіровоградському районі - 809 гектарів.

З цієї кількості дозволів затверджено 1 126 проектів землеустрою на загальну площу 1 938 гектарів. Найбільше у Кіровоградському районі - 268 земельних ділянок на 448 гектарів. У Новомиргородському районі - 98 земельних ділянок на 191 гектар".

І це була чи не єдина відповідь - якщо її так можна назвати - від Держгеокадастру. (Навіщо взагалі розсилали це повідомлення? Якщо порівняти кількість мобілізованих в області - 10 000 чоловік - із наведеними в ньому цифрами...) Правда, за начальницю ще трохи "відмазувався" її заступник Василь Яремчук, однак його виступ можна звести до одного: нічого не бачив, нічого не знаю, через тиждень ми прозвітуємо перед пресою.

Зрештою, натовпом почали ширитися чутки, що Сергій Кузьменко вже у своєму кабінеті. Туди зразу ж відправилася делегація з пікету. Решта потягнулася назад на площу, куди разом із делегатами вийшов голова ОДА. Заспокоїти АТОшників йому не вдалося: заяви про те, що облдержадміністрація ініціює перед урядом звільнення Марії Соловйової, виявилося недостатньо.

Порадившись, учасники акції вирішили зробити її безстроковою. На площі Героїв Майдану встановили величезний військовий намет і пообіцяли жити в ньому аж до звільнення ненависної АТОшникам начальниці. Велику Перспективну на момент публікації цього матеріалу вже не блокували...

Фотогалерея

У Кіровограді почався АТОшний Майдан - фото 1

У Кіровограді почався АТОшний Майдан - фото 2

У Кіровограді почався АТОшний Майдан - фото 3

У Кіровограді почався АТОшний Майдан - фото 4

У Кіровограді почався АТОшний Майдан - фото 5

У Кіровограді почався АТОшний Майдан - фото 6

У Кіровограді почався АТОшний Майдан - фото 7

У Кіровограді почався АТОшний Майдан - фото 8

У Кіровограді почався АТОшний Майдан - фото 9

У Кіровограді почався АТОшний Майдан - фото 10

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme