У Кропивницькому пом'янули загиблих у Бабиному Яру євреїв

До 75 річниці трагедії у Бабиному Яру у Кропивницькому відбувся мітинг-реквієм біля пам’ятного знаку євреям-жертвам фашизму на розі вулиць Волкова та Євгена Тельнова

До вшанування пам'яті полеглих долучилися керівники міста та області, пише Depo.Кропивницький з посиланням на "Гречку".

"Україна - багатонаціональна. Забуваючи про Голокост, ми забуваємо про українців, про тих праведників, які рятували євреїв. З іншого боку, ми повинні пам'ятати, що голокост - тобто геноцид - відбувається там, де планують тоталітарні режими. Зараз над Україною існує реальна загроза повернення тоталітарного режиму, бо ми ведемо війну з Росією і бачимо на прикладі кримських татар, що може бути, коли повертається тоталітаризм. І разом з тим, ми повинні пам'ятати, що приклади голокосту - це приклади гуманного ставлення до свого сусіда, прагнення допомагати один одному і бути тим добрим самарянином, про якого говорив митрополит Андрей Шептицький", - зазначив кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко.

Довідка. Під час німецької окупації Києва у 1941 - 1943 роках Бабин Яр (урочище під Києвом) став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення і радянських військовополонених; євреїв та ромів - за етнічною ознакою, а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів (переважно членів ОУН-м) та інших. Лише за два дні - 29 та 30 вересня 1941 року - там розстріляли майже 34 тисячі євреїв.

Масові розстріли у Бабиному Яру та розташованому поруч із ним Сирецькому концтаборі проводилися і пізніше, аж до звільнення Києва від окупації.

У різних публікаціях даються різні цифри загальної кількості знищених у Бабиному Яру - від 70 тисяч до 150 тисяч осіб. У 1946 році на Нюрнберзькому процесі наводилася оцінка близько 100 тисяч осіб.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme