Як кіровоградські депутати наостанок хотіли землю подерибанити

На останньому засіданні сесії Кіровоградської міськради ледь не сталося лиха. Чи щастя - кому як

Як кіровоградські депутати наостанок хот…

Минулого тижня прес-служба мерії обласного центру розіслала дивний прес-реліз. Мовляв, у понеділок, 2 листопада, відбудеться позачергова сесія міськради. У порядку денному - цитата - "питання, важливі для життєдіяльності міста".

Звісно, нам стало цікаво, які ж такі нагальні проблеми змусили обранців, багато з яких уже дуже скоро офіційно стануть зовсім не обранцями, витратити свій дорогоцінний час. Як з’ясувалося, депутати мали розглянути питання звільнення заступника мера Сергія Васильченка та внести зміни до кількох бюджетних програм. Загалом - чотири пункти.

У понеділок зранку до цих даних додалося ще й виділення допомоги постраждалим від вибуху в Сватовому на Луганщині.

Але о десятій кворуму не було. Вирішити "питання, важливі для життєдіяльності міста" зібралися лише 32 депутати з необхідних 39. Секретар міськради Іван Марковський переніс засідання на 14:00.

О другій дня журналіст Depo.Кіровоград узяв до рук порядок денний і, м’яко кажучи, здивувався. Замість чотирьох питань там було вже 15. Заплановані заздалегідь, Сватове і - неважко здогадатися - земельні. Ситуація нагадала кінець грудня 2007 року, коли обранці швиденько позбігалися до зали й прийняли "пакетом" купу питань, що стосувалися роздачі земельних ділянок (сумнозвісне 405 рішення). Тоді до списку щасливчиків потрапили дуже багато тодішніх (а деякі ще й досі сидять на теплих місцях) можновладців та просто небідних людей.

Але повернемося до дня сьогоднішнього. Депутатам так і не вдалося перейти до дерибану, хоча підґрунтя для цього підготували. Перерозподіл бюджетних коштів вони голосували тричі вручну - буцімто заради точнішого підрахунку голосів. (Звичайно ж, куди тій електронній системі до живих людей.) Однак потім троє депутатів - Олена Костенко, Микола Садовий та Валерій Шутка - категорично відмовилися брати участь у "земельному голосуванні". "Мутно воно якось", - згодом лаконічно прокоментував у кулуарах Шутка.

Тим часом кореспондент Depo.Кіровоград зумів дістати таки проект рішення щодо одного з земельних питань. Якщо й інші були такими, то...

Втім, судіть самі. Проект рішення №4851. Керуючись статтями такими-то, Кіровоградська міська рада вирішила: "Затвердити приватному підприємству "Фауст" проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду строком на 30 років (шляхом зміни цільового призначення) по вул. Генерала Родимцева загальною площею 0,5035 га для будівництва житлового комплексу".

І далі: "Встановити розмір орендної плати на рівні 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки". Це - найнижча орендна плата, яка може бути за законом.

ПП "Фауст" належить Світлані Дем’яненко. Її чоловік, Олег Дем’яненко, був депутатом міськради та одним із "героїв" 405-го, і не тільки, рішення. Його також вважають близьким до теперішнього в. о. мера Івана Марковського, разом із яким він свого часу перебував у "Батьківщині".

Отже, не вдалося. Проте насторожує, що голосування відбувалося в такому бедламі, який годі уявити. Чи не "вилізуть" із часом ці земельні рішення вже підписаними...

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme