Губернатор Кіровоградщини просуває "руcскій мір"

Свідомо чи ні, делеговані президентською політсилою очільники Кіровограда та області лобіюють перейменування Кіровограда на Єлисаветград, на честь російської імператриці

Губернатор Кіровоградщини просуває "руcс…

Вже у листопаді нинішнього року, згідно з законом про декомунізацію, Кіровоград має змінити свою назву. Та є велика ймовірність, що в рамках так званого російського "проекту Новоросія" місто у самому центрі України може отримати назву ще гіршу – імперську.

Вже 25 жовтня має відбутися "громадське опитування", ініційоване міською радою, що ніби повинне визначити думку містян щодо нової назви. Спочатку координаційна група депутатів міської ради з питань організації підготовки та проведення громадських слухань та громадського опитування, у складі якої переважно екс-регіонали, планувала провести опитування з цього питання одночасно з проведенням місцевих виборів. ЦВК своїм рішенням заборонила робити це на виборчих дільницях. Тому цієї неділі на вулицях міста працівники кількох підприємств, пов’язаних із місцевими "регіоналами2, будуть опитувати перехожих без жодних списків і паспортних даних.

Фактично результат опитування, яке і так не має жодної юридичної сили, не може бути репрезентативним. І вже навіть відомо, яку назву хочуть нав’язати місту у самому центрі України – Єлисаветград. Що, до речі, цілком підтримує російська пропагандистська машина.

Із часів здобуття Україною незалежності пропаганда імперської назви серед жителів міста не припинялася ні на день. Особливих розмахів ця кампанія набула саме за часів президентства Януковича, коли масово надавалися імперські назви вулицям і саме місто ледь не стало Єлисаветградом. Подібні процеси відбувалися по всьому півдню України – у Херсоні, Миколаєві, Запоріжжі. Планувалося відновлення "єкатерининських миль" – верстових стовпів, що були встановлені по дорозі, якою свого часу проїздила російська імператриця. Серйозно обговорювалося встановлення пам’ятників Потьомкіну і Єкатерині, як, наприклад, у Херсоні перед будівлею ОДА або Суворову в Кіровограді, де вже стоїть пам’ятник організатору трьох єврейських погромів – градоначальнику Пашутіну.

У цих обласних центрах активно працювали і досі працюють громадські організації, які неприховано фінансуються по лінії сурковського проекту "русского мира" через консульство Росії в Одесі. Вже після перемоги Революції гідності в Кіровограді рішенням міської ради перейменували дві вулиці на честь російських полків, що квартирувалися у місті, – Архангельского і Михайлівського. Та найбільших масштабів імперська істерія в Кіровограді набула саме зараз у зв’язку з майбутнім перейменуванням міста.

Сурковський проект "Новоросія", який військовим шляхом намагалися організувати в Донецькій, Луганській, Одеській, а потенційно – і Запорізькій, Херсонській, Миколаївській та Кіровоградській областях, активно готувався російськими спецслужбами за сприяння режиму Януковича щонайменше з 2010 року. Та й зараз, коли при владі не знаходяться контрольовані Москвою маріонетки, коли в результаті прямої агресії Росії загинули тисячі українців, є сили, які готові продовжити справу розколу країни. Тепер, правда, на місцях.

У Кіровограді, за твердженнями джерел, процесами нав’язування імперської назви місту керують народний депутат Костянтин Яриніч зі своїм помічником Олександром Дануцою та голова Кіровоградської ОДА, один із організаторів місцевого Антимайдану Сергій Кузьменко.

"Солідарність" просуває "рускій мір" у Кіровоград - фото 1

Що пов’язує цих людей? Давня дружба, робочі й партнерські стосунки з екс-головою Кіровоградської ОДА, а пізніше – заступником голови адміністрації президента Януковича Сергієм Ларіним. Нині – скромним народним депутатом від "Опозиційного блоку". Людиною з команди Ріната Ахметова, який активно повертає свій вплив на кілька областей після падіння режиму Януковича. Так, у Запоріжжі Ахметов відкрив телеканал, обсягам фінансування якого можуть позаздрити центральні. У Херсоні на посаду міського голови знову претендує Володимир Сальдо, якого звинувачують у сепаратизмі. У Кіровограді на "круглих столах" та "зборах почесних громадян" закликають "не боятися імперського", не зважати на рішення центральних органів державної влади, щоб, як заявив під час зустрічі з учасниками науково-практичної конференції один із депутатів міської ради, член групи з проведення опитування, "коли Україна припинить воювати з Росією і ми помиримося з братнім народом, нам не було соромно за те, що ми не назвали Кіровоград Єлисаветградом".

За такої масованої підтримки як представників влади, так і засобів, власне, російської пропаганди, навіть без урахування "результатів" фіктивних опитувань жителі міста цілком можуть обрати ту назву, яку їм нав’язували десятиріччями. Для чого це Москві? Розставити на карті України маркери "русского мира". Як розповідав учасник АТО, дніпропетровський історик Олег Репан, полонені під Донецьком росіяни стверджували, що йдуть "звільняти російські міста Єлисаветград і Єкатеринослав". Міста з такими назвами дійсно не можуть бути українськими апріорі.

Навіщо це Ахметову, який і досі має серйозний вплив на окуповані території? Можливість створити напівлегальний анклав, зону свого безроздільного впливу під протекторатом Москви – як окупованих територій, так і "Новоросії" у формально вільній частині України. Це можливість вберегти і примножити активи.

Та залишається питання – наскільки усвідомлюють небезпеку цих процесів залежні від нього колаборанти на місцях. Чи розуміють вони, що несуть своїми руками у свої міста війну під імперськими гаслами і російським триколором.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme