"Автономку" в Кропивницькому можуть установити тільки два останні на стояку споживачі (ВІДЕО)

У Кропивницькому хочуть встановити "автономки" три тисячі містян, але дозволи отримують лише ті кропивничани, хто лишився один або двоє на стояку із централізованим опаленням

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Фейсбук" філії Суспільного телебачення.

У Кропивницькому три тисячі містян подали заяви на відключення від централізованого опалення. Одна з них - мешканка багатоповерхівки на вулиці Жадова Наталія Рибак. На стояку, де проживає жінка, залишилось три квартири із централізованим опаленням.

Рибак хоче встановити в своїй квартирі автономне опалення. Розповіла, що будинок обслуговує підприємство ДП "Кіровоградтепло". Дозволу на відбір газу воно не отримало.

Торік опалювальний сезон почався в листопаді, але було дуже проблематично запустити систему, вигнати повітря та заповнити її водою, розповіла Рибак. Сиділи декілька днів у холоді. Якість і ціна централізованого опалення жінку не влаштовує. За невеличку квартиру жінка платила 2,3 тисячі грн в місяць в середньому. А на сьогодні на 30% тарифи збільшились.

Жінка зібрала купу довідок, щоб встановити автономне опалення, але їй відмовили. Ще в травні вона подала заяву, але її до сьогодні не розглянули. Чому так відбувається Рибак пояснити не може, адже утримувати три квартири на стояку – занадто дорого і не рентабельно.

"Теплоенергетик" і "Кіровоградтепло" обслуговують в місті близько 25 тисяч квартир. Цьогоріч у міськраді зареєстровано більше трьох тисяч заяв на облаштування "автономок".

Профільна комісія третій рік поспіль надає дозволи тим, хто лишився останнім на стояку, розповіла заступник начальника міського ЖКГ Тетяна Савченко. Це і дозволи на відключення, і затвердження актів тим, хто отримав дозвіл на облаштування автономного опалення. Якщо лишилась одна або дві квартири, то відключають стояк і людям надають дозвіл.

"Нормою чинного законодавства передбачено відключення від опалення усього будинку. Раніше дозволялось відключення секцій або під'їзду. Наразі пройшли зміни. Після цих змін комісія ухвалила рішення надавати дозволи тим, хто лишився один або два на стояку", - пояснила Савченко.

Нагадаємо, що у Кропивницькому підвищили тарифи на тепло.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький