Бухгалтерка медзакладу Кропивниччини присвоїла понад 761 тисячу гривень

Жінка заволоділа бюджетними коштами, що були виділені з райбюджету для виплати заробітної плати працівникам комунального медичного закладу

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу ГУ ДФС в області.

У березні 2018 року слідчими ГУ ДФС в області під процесуальним керівництвом прокуратури області закінчено спеціальне досудове розслідування відносно громадянки України, яка в період з грудня 2015 року по червень 2017 року,  перебуваючи на посаді головного бухгалтера комунального медичного закладу області вчинила корупційне правопорушення.

Використовуючи своє службове становище, з метою особистого збагачення, бухгалтерка заволоділа бюджетними коштами у сумі понад 761 тис. гривень, які виділялися з районного бюджету для виплати заробітної плати працівникам  комунального медичного закладу. Вищезазначені кошти були легалізовані нею шляхом перерахування на особистий картковий рахунок із подальшим зняттям їх готівкою, перерахуванням на карткові рахунки родичів, оплати товарів та послуг фінансових установ. В ході досудового розслідування заявлено цивільний позов на загальну суму 761 тис. грн.

Після судового розгляду цих правопорушень цьогоріч у квітні Ульяновським районним судом області обвинувачену визнано винною у скоєнні злочинів, передбачених ч.5 ст. 191 та ч.1 ст. 209 КК України, та призначено покарання у вигляді десяти років  позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських функцій на підприємствах, установах, організаціях будь-якої форми власності строком на три роки з конфіскацією усього належного їй майна та зобов’язано стягнути з засудженої майнову шкоду в повному обсязі.

Довідково: протягом  2018-2019 років за матеріалами співробітників податкової міліції області до ЄРДР внесено вісім кримінальних проваджень за ознаками правопорушень передбачених ч. 1 ст. 209 КК України відносно громадян України, які використовуючи своє службове становище незаконно отримали кошти на власні карткові рахунки та в подальшому перевели їх в готівку і використати на власні цілі. За результатами розслідування кримінальних проваджень цієї категорії до суду з обвинувальним актом направлено  два кримінальних провадження для притягнення винних до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, що у Кропивницькому обирають запобіжний військовику, якого підозрюють у наркозбуті.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький