Через хибний діагноз лікарів у Кропивницькому дворічний хлопчик впав в кому (ВІДЕО)

Зараз хлопчику в реанімації лікують енцефаліт. Він у важкому стані, лікарі втішних прогнозів не роблять

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Сьогодні".

У Кропивницькому дитину лікували від вірусного захворювання, але упустили енцефаліт. П'ять днів мати дворічного Ростислава оббивала пороги лікарень, бо підозрювала, у дитини щось страшніше застуди. Медики ж не звертали уваги, приписували противірусні препарати, антибіотики. Але коли дитина впала в кому, поставили діагноз енцефаліт. Тепер за життя хлопчика борються реаніматологи.

"З першого дня запідозрити енцефаліт було, на жаль, дуже важко. У нього не було клініки такої. Був виставлений діагноз - інтоксикація центральної нервової системи, як на банальну вірусну інфекцію. Дитина у відділенні перебувала, була у свідомості. Була неспокійною. Вони всі плачуть. Це не будинок, тому неспокійно, може йому щось не подобалося ", - пояснює завідуюча інфекційним відділенням Світлана Баранова.

Христина Гвритішвілі, мати Ростислава, бачила, що із сином щось не так. Кілька разів викликала чергового лікаря. Лікар приїхала, нарікала на перебільшену стурбованість матері. Порадила не панікувати, мовляв, у дитини просто вірусна інфекція. Але у дитини було здуття живота. Вдруге на виклику лікар дорікнула Христині, що та зриває її з інших викликів.

"Ранком почалося блювання, судоми. Я привезла його в назад в обласну лікарню. Години три йому допомогу надавали. Після реанімації сказали, що це вірусна інфекція та перевели в інфекційне відділення", - розповіла жінка.

У інфекційному відділення у хлопчика почалися неврологічні прояви хвороби. Малюк поводив себе збуджено, агресивно. Роздряпав навіть мамі обличчя. Лікарі прийняли це як норму. Говорять, що проводили всі необхідні обстеження та лікування. Зараз хлопчик у реанімації у важкому стані. Лікарі втішних прогнозів не роблять.

За три дні на інтенсивну терапію Ростислава батьки витратили 14 тисяч гривень. Великих коштів в сім'ї немає. Зі скаргою планують звертатися до обласного департаменту охорони здоров'я, щоб встановити вину лікарів в несвоєчасному діагностуванні.

Нагадаємо, що у Кропивницькому померла дитина, яка наїлась отруйних грибів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький