Чим жила Україна: Гусак-мандрівник, лавочка-перебіжчиця та янгол в респираторі

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Гусак-мандрівник, лаво…

Тиждень для українців видався багатим на політичні події, розмови про бюджет та "сюрпризи від погоди" у вигляді шквального вітру. Але негаразди не стали на заваді мрійникам – багато хто думає над тим, як і де зустрічати Новий рік. Про найцікавіше за тиждень, як завжди – у дайджесті Depo.ua.

Київ

На тижні "підземні музики" і не лише вони, зітхнувши, всерйоз задумались над тим, як бути далі. Депутати Київради ухвалили правила, згідно яких у метро не можна жебракувати, розклеювати рекламу, агітувати, чимось торгувати, гучно вмикати музику та грати на музичних інструментах. Власникам тварин варто обов’язково подбати про ошийники та намордники, а шанувальникам лиж, ковзанів та іншого спортивного спорядження – про чохли. Не забули в нових правилах і про екстравагантних пасажирів: частково одягненим, людям без взуття або в одній білизні – у метро зась.

Неначе гриби після дощу, у столиці почали народжуватись двійнята. У період з 4 по 10 листопада у Києві народилось 642 немовляти, з них 317 дівчаток та 325 хлопчиків, і в тому числі 21 двійня. Ще на початку листопада народилась трійня – три хлопчики. Це п’ята трійня з початку цього року.

На тижні у центрі дивного скандалу опинились коти. Як стверджують користувачі соцмереж, нова настоятелька Флорівського монастиря в Києві, ігуменя Євлампія, пухнастим, які є своєрідним символом обителі, адже їх там завжди шанували, аж ніяк не рада. Вона хоче, аби чотирилапі зникли і наче як "виживає" черниць, що за ними доглядали. На сайті монатсиря навіть є оглошення, досить нейтральне за тоном, з проханням забрати котів. Начебто у зв'язку з тим, що черниці втрачають зір. Але поки котам діватись нікуди і біля десяти старих пухнастих  продовжують тут жити. У монастирі ж подумують, як їх здихатись – навіть повідомлення розмістили, аби бажаючі забрали котів до себе, бо черниці, що про них піклуються, втрачають здоров'я і зір. 

Донбас

В останній місяць осені у Сіверськодонецьку запрацював світломузичний фонтан, який до цього не працював дев'ять років. Його збудували ще у 2010 році, потім накрили чохлом, так він роками і стояв. Але нещодавно фонтан запустили після довгої "сплячки" і це трохи потішило містян. Недовго, бо, все ж таки, скільки може пропрацювати фонтан, якщо на носі вже зима.

Далеко не скрізь листопад радував українців теплими днями, але маріупольцям все-таки пощастило. Початок листопада тут відзначився неабияким теплом – стовпчик термометра 7 листопада піднявся до + 16,5 °C. Востаннє таку високу температуру фіксували 71 рік тому. Погода цієї осені дійсно мінлива: то гріє і світить, то несподівано насупиться і незрозуміло, що від неї чекати.

Тим часом на окупованих територіях відбуваються дивні збіги. Поблизу Ровеньків на Луганщині 12 листопада перекинувся автобус, в якому було більше 20 пасажирів, восьмеро з них дістали травми. І в той самий день на підконтрольному так званому "ДНР" КПВВ "Олександрівськ" теж перекинувся автобус з людьми. Через цю аварію двоє людей загинули, а ще одинадцять дістали травми.

Буває і таке. Біля новозбудованого мосту ні КПВВ "Станиця Луганська" на камерах спостереження помітили переміщення лавки. Чотири чоловіки, що прийшли з непідконтрольної території, забрали чималеньку лавку з навісом з-під мосту і віднесли лавку її в бік так званої "ЛНР". Причому спочатку вони намагалися пронести лавочку по тимчасовій споруді, але габарити ноші не дозволили цього зробити. Українські користувачі були вражені крадіжкою, хоча загалом її фактом не здивовані. Заразом, як розповів журналіст Олексій Гомон, крадіжки не було: лавка стояла на окупованому боці, була не закріплена, і її начебто здуло вітром.  Хоча насправді, скоріше за все, лавка не витримала буття під путінськими наймитами і просто, скориставшись нагодою, спробувала емігрувати на вільну територію України. На жаль, далеко втекти їй не вдалося...

Львів

Інспектори з паркування у Львові часу не гають. За останній рік вони склали понад 33 тисячі постанов на близько 12,5 млн грн. Частіше за все штрафувати доводиться через порушення правил дорожнього руху, також люди нехтують знаками зупинок "стоянка заборонена" і не дуже рвуться платити за паркування. Тож якщо карати, то краще не батогом і не пряником, а гривнею. Краще діє.

Щороку фантазія контрабандистів стає дедалі витонченішою. Нещодавно у пункті пропуску Шегині – Медика в одній з автівок знайшли п’ять кг бурштину, який заховали у порожнині вогнегасника. Але українських прикордонників просто так не проведеш. "Чуйка" на бурштин в них теж з роками стає все витонченішою.

Сезон фотополювання розпочався! Качки на Львівщині знай собі юрбляться на водоймах, весело говорять на своїй качині мові, збираючи біля себе групи туристів, які їх підгодовують і заодно фотографують. Качки і селезні радіють людській щедрості, а люди – гарним світлинам та "лайкам" в Instagram.

Дніпро

Хлопці з  93-ї бригади "Холодний Яр" з Дніпропетровщини показали у відео, якими маневреними є квадроцикли із протитанковими керованими ракетами. Такі потужні всюдиходи виявилися незамінними для виконання певних бойових задач. На таких машинах можна пройти "вогонь, воду та мідні труби", а ще на них можна полювати на ворога як вдень, так і вночі.

Один умілець з Дніпра власноруч змайстрував будівлю для котів. Чоловік побудував маленький паркан, а ще драбину для котів, аби пухнасті без зусиль діставались хати. Не забув і про оздоблення "котохати", у якій вже є мешканець. 

У Павлограді на подвір'ї приватного будинку тепер є музей АТО "У діда". Музей оформили як блокпост: на вході бетонні плити, мішки з піском, а всередині – експозиція з предметів побуту військових та озброєння.

Одеса

Одеський каскадер Євген Калінін, який прославився тим, що повторив знаменитий шпагат між двома авто від Ван Дама, вирішив підвищити планку небезпечності своїх трюків. Під час авторського трюку його завданням було перебратися з одного авто в інше на швидкості в 60-70 кілометрів на годину, встати на руки, спираючись на двері, і проїхати так певну відстань. Калінін зумів здійснити задумане, однак при цьому ледь не постраждав через сильний вітер. Все це відбувалося на далекій відстані, практично недоступній для відео та фотокамер журналістів, після чого каскадер вирішив повторити трюк для ЗМІ. Однак тут все пішло не так: у вирішальний момент весь вид закрили автівки, що рухалися у зустрічному напрямку. Проте сам Калінін залишився задоволеним.

Всім, кому хоч щось відомо про вандалів, які розтрощили дошку загиблому євромайданівцю на перетині вулиць Дерибасівської та Преображенської, до відома: за інформацію про них можна отримати 100 тисяч гривень. У "Правому секторі" кажуть, що, за неперевіреною інформацією, вандал кульгавить на праву ногу. Якщо гонорар когось таки привабить, є всі шанси, що буде кульгавити на обидві.

На тижні одеситів насторожив 28-річний молодик, який лазив по балконах шостого поверху житлового будинку, кричав та лаявся. Правоохоронцям, які прибули на місце, вдалось його заспокоїти. На допомогу одному екіпажу патрульних прибули ще два. Частина інспекторів залишилася внизу, щоб спілкуватися з чоловіком, а частина піднялася до квартири, у якій він живе. Проте двері у помешкання виявилися зачинені з середини, і чоловік відмовлявся їх відкривати. Коли він врешті пустив правоохоронців, то тримав у руках сокиру. Копам, врешті-решт, довелось проти хлопця застосувати силу та спецзасоби. НІхто не постраждав, буяна передано профільним фахівцям.

Командувач Військово-морськими силами України Ігор Воронченко повідомив, що російська авіація під час військових навчань відпрацьовувала бомбардування Одеси. У 60 кілометрах від міста бомбардувальники повернули на південь і пішли на Босфор. Також Воронченко показав діаграму, як російський флот за останні роки наростив свої сили в окупованому Криму, значно поповнивши і надводний, і підводний флот. В Москві на це не відреагували. Напевне, їх там традиійно нема.

Харків

У Харкові з'явився мурал "Залізна людина". Побачити його можна на стіні будинку по вулиці Академіка Павлова, 130. Площа муралу становить близько 200 кв. м. Художник Сергій Калмиков працював фасадними акриловими та аерозольними фарбами, а підготовили фасад комунальники. За словами митця, такого в країні ще не було, тому можна сказати, що це перший герой коміксів, втілений у вигляді українського муралу.

Пощастило біологам університету Каразіна. На біологічному факультеті тепер є унікальний прилад – флуоресцентний мікроскоп. Прилад дозволяє вирішувати широкий спектр питань. Зокрема, реалізовувати сучасний метод розпізнавання хромосом FISH (Fluorescence in situ hybridization) – флуоресцентну гібридізацію за місцем. Цьогоріч університет витратив понад 10 мільйонів гривень власних коштів на оновлення устаткування. Для українських університетів це безпрецедентні інвестиції у матеріально-технічну базу.

Галасу у Харкові наробила співачка Ірина Білик. Копам поскаржилсь жінка, яка придбала квиток на концерт співачки, замість якої пройшов виступ дітей. Зі слів жінки, заявлена в афіші Ірина Білик з’явилася лише наприкінці концерту з коротким виступом. Як стало відомо із соцмереж, афіші були із закликом саме на Білик, а в підсумку це був концерт "Парад зірок" з дітьми, які танцювали, як на святі в школі. Наприкінці вийшла зірка, яка заспівала лише три пісні. Згодом в Instagram Білик пояснила, що той виступ у Харківській філармонії був чітко регламентований з організатором, домовленості обмежувалися трьома піснями, а про сольний концерт взагалі не йшлося. Вражаючий "розвод"...

П'ятниця на Харківщині могла мати вибуховий фінал: на військовому арсеналі в Балаклії знову злетіли у повітря боєприпаси. Близько 14:30  на території складів пролунало близько 20 вибухів (за іншими даними – з десяток). Не обійшлося без жертв: дві людини загинули, п'ятеро постраждали. За попередньою інформацією, надзвичайна ситуація склалася під час збирання 152-мм та реактивних снарядів, що розлетілися від попередніх вибухів. Скільки часу минуло, а спадщина минулих вибухів досі несе смерть….

Запоріжжя

Однієї осінньої днини стежками мелітопольського парку відпочинку вештався спокійний гусак. Птах був дуже дружелюбним та навіть позував для фото. Чий він, звідки прийшов, лишилося загадкою. Про подальшу долю гусака-мандрівника також нічого не відомо. Напевне, пернатий мандрівник погуляв безлюдними алеями та пішов собі далі. На море, наприклад...

Могла б і зуба зламати, але вбереглась. У булочці з маком, придбаній на одному з ринків, мешканка Мелітополя знайшла монети по 50 копійок. Але краще б хліб загортали відомі "зелені" купюри. Бо за 50 копійок можуть посварити, а за долари скарг точно не буде.

У Бердянську тим часом збирають підписи під петицією про визнання вуличних котів "повноправними вільними жителями, частиною екосистеми міста ". на думку авторки петиції, офіційний статус котам потрібен, аби тварин не труїли та не замуровували у підвалах. Нині під петицією 229 голосів, аби її розглянула Бердянська міськрада потрібно 250 голосів. Якщо бердянські депутати підтримають петицію, то курорт стане третім містом на Запоріжжі, де коти мають"особливий статус". 

Закарпаття

У Мукачеві на дошку "пошани" вивісили список адрес злісних неплатників за послуги водопостачання. У "Мукачівводоканалі" розповіли, що містяни боргують за послуги з водопостачання та водовідвення більше 16 млн грн. За останній місяць, після оприлюднення цих боргів, більше 200 тисяч гривень було погашено. Але чимало містян взагалі не відгукнулися на заклик розрахуватися за послуги. У деяких там такі суми, що вони на них самі можуть свій бідборд замовити.

А взагалі в житті мукачівців трапляється і чимало хороших речей.  Нещодавно тут гучно відзначили День святого Мартина, покровителя та захисника міста. Після гулянь увечері на учасників свята чекало символічне окроплення землі молодим вином для родючості. От вже ті закарпатці, що не місяць – так обов'язково свято!

Прикарпаття

Тиждень у міськраді Івано-Франківська міг би промайнути дуже спокійно, якби не кажани, які оселились на третьому поверсі будівлі Департаменту освіти та науки. Чиновникам довелось викликати на допомогу комунальників. Не те, що вони злякались тваринок – в казки про летючих вампірів вже давно ніхто не вірить. Але, судячи з наявних повідомлень, чиновників було врятовано.

Вінниця

У Вінниці на перехресті вулиць Оводова та Князів Коріатовичів при заїзді на Староміський міст з початку листопада увагу містян привертає скульптура янгола в распіраторі. Нещодавно стало відомо, що янгола встановив скульптор Валентин Лагода. Митець пояснив, що янгол покликаний привертати увагу водіїв до проблем екології. Він сподівається, що водії, які бачитимуть скульптуру, будуть замислюватись над проблемою загазованості міста і пересідатимуть на більш екологічний вид транспорту.

На Вінниччині є село Пісочин, у якому живе трохи більше десятка літніх людей. Аби село зовсім не зникло, його приєднали до сусіднього — Іваньок, а в порожні будинки запрошують жити молодь, яка б хотіла розвивати село. У якості бонуса новоселам навіть обіцяють дрова на зиму і картоплю на розсаду. 

Можливо, в українців у майбутньому зникне потреба купляти експортовані цитрусові, ківі, ананаси, інжир та інші продукти. Вінничанин Олександр Шевчук довів, що всі екзотичні смаколики можна вирощувати й у себе в теплиці.  Фруктова епопея закрутилась ще 15 років тому. Знайомий пригостив його лимоном сорту Пантероза, а пан Олександр спробував виростити, і у нього вийшло. Тепер у Шевчука майже тисяча видів екзотичних дерев. У колекції Шевчука близько 20 видів лимонів, а цитрусових загалом — до 70 видів. Є на плантаціях і кавові дерева. Шевчук тішиться, каже, що свої фрукти завжди смачніші.

Кропивницький

У Кропивницькому активістка Надія Паливода зібрала 2510 гривень на викуплення лисиці-чорнобурки з хутряної ферми. Тепер врятована лисиця мешкає у просторому вольєрі разом з іншими лисицями. Зараз волонтери збирають 15 000 гривень на будівництво чотрирьох вольєрів, аби в майбутньому викупити ще кілька лисенят.

У дворі біля Кропивницької ОДА нещодавно висадили унікальні рослини. Це і гібіск сірійський, і дейція шорстка, і форзіція проміжна, і червонолистий барбарис оттавський, і спірея японська крупнолиста. У планах – висадити саджанець релікту Гінкго білоба, який з'явився на планеті 300 000 років тому.

Хмельницький

Вперше в історії роботи українських майстрів клаптикового шиття були представлені на 45-му ювілейному Міжнародному фестивалі печворку в Х'юстоні. Серед семи тисяч робіт з усіх куточків світу найкращою визнали квілт  Наталії Лашко з Кам'янця-Подільського. Українська майстриня стала володаркою нагороди в номінації "інноваційні клаптикові техніки" з призовим фондом у п’ять тисяч доларів.

Тернопіль

В селі на Тернопільщині у чоловіка викрали коня та підводу.  Поліцейські без проблем розшукали підозрюваного – ним виявився односельчанин потерпілого. Крадіжці передувала випивка, суперечка та бажання помститись. Підводу правоохоронці повернули господарю, а крадій відповідатиме за скоєне. Коли протверезіє.

На Тернопільщині під час демонтажу старого мурузнайшли уламки людських кісток, черепів. Місцеві посадовці припускають, що раніше тут був старий цвинтар, орієнтовно другої половини ХVІІІ – початку ХІХ століть. Ті, хто копали шанці під фундамент церкви, натрапляли на давні поховання, зносили їх до так званої поховальної кістниці. Відтак, яма, заповнена людськими останками розташовувалася на краю церковного подвір'я, де згодом збудували підпірний мур.

Полтава

Історія про незаконну прибудову до екскінотеатру імені Котляревського, схоже, завершується. Суд задовольнив позовну заяву прокуратури, пред'явлену до ТОВ "Старнайт" щодо незаконної прибудови до пам'ятки архітектури національного значення, будівлі Дворянського зібрання 1810 року. Після набрання рішенням законної сили товариство зобов'язане за власний рахунок знести незаконну споруду та привести земельну ділянку у попередній стан.

Очільника у Полтавщини не було з березня, але тепер, нарешті, він є: 12 листопада головою Полтавської обласної державної адміністрації офіційно призначили Олега Синєгубова. 36-річний голова області вже повідомив, що буде змінювати місцеву владу, також робитиме аудит ухвалених раніше рішень на предмет ефективності та відповідності до закону.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme