Чим жила Україна: Боротьба із пнями, "охоронна" вівця та сотня полтавських злочинів

Україна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Боротьба із пнями, "ох…

В Україні, традиційно, тиждень пролетів бурхливо: з провокаціями на сесіях міськрад, десь – без гарячої та холодної води, а то і без світла. Детальніше – у дайджесті Depo.ua

Київ

Жетони в столичному метро потроху відживають своє. Згідно останніх даних, близько 70% пасажирів київської "підземки" вже не користуються ними, натомість переходять на картки, бо немає потреби тягати з собою жменю синіх пластмасових кругляків, ще й дешевше: поповнення картки на 50 поїздок знижує вартість поїздки до 4,5 гривень замість п'яти. Схоже, в осяжному майбутньому жетони якщо і матимуть цінність, то виключно музейну чи колекційну.

Із маршрутками в Києві справи зовсім не райдужні. Вартість на проїзд лише зростає, а от якість перевезення "сповзає вниз". Інтнер'єр салону маршрутки може зіпсувати настрій людині самим лише виглядом, не кажучи вже про безпеку та ввічливість водіїв. На тижні в маршрутки, яка курсувала Харківським шосе, під час руху відвалились двері. Пасажири, не довго думаючи, разом з водієм прикріпили їх на місце та поїхали соб далі. Бо вечір, треба додому, а тут якісь двері...

Київ влітку по-особливому красивий, але у спеку вихлопні гази столиці "б'ють в носа" дуже гостро. На початку тижня спеціалісти попередили містян про метеорологічні умови, які сприяють накопиченню та утриманню шкідливих домішок у повітрі: 18 та 19 червня рівень забруднення діоксидом азоту досягло 4-5 середньодобових ГДК (гранично-допустима концентрація) у районах площ Бессарабської та Деміївської, проспектів Оболонського та Перемоги, вулиць Довженка, Попудренка. Рівень забруднення формальдегідом досяг 5-7 середньодобових ГДК у районах площ Бессарабської, Деміївської, проспектів Оболонського та Перемоги, бульвару Лесі Українки, вулиць Довженка та Каунаської.

Донбас

На території окупованої Донеччини жити стає дедалі "веселіше" – в переносному значенні, звісно. Лише з 15 по 17 червня бойовики затримали тут півтисячі людей за прогулянки нічним містом. Затримання проводилися з метою "виявлення диверсійно-розвідувальних груп, а також профілактики злочинів". Відтак ті, хто просто йшов вночі рідним містом, стали "порушниками комендантської години".

А от на вільній території Донеччини, у Красногорівці, з почестями відкрили... банкомат "Ощадбанку": перерізали червону стрічку, навіть священника запросили, щоб святою водою автоматизований ящик з грошима окропив. Для когось це, можливо, і смішно, але ніяк не для красногорівчан. Бо у містечку на 10 тисяч жителів та понад 800 переселенців цей банкомат - єдиний.

Поки одні жаліються на низькі продажі та в'ялих покупців, один чоловік, сидячі у тюрмі на Донеччині, примудрився "продати" уявні меблі киянці. Відбуваючи покарання, 27-річний молодик вибрав на сайті оголошень фото меблів та виставив їх на веб-сторінці з інформацією про продаж товару за зниженими цінами. Невдовзі знайшлась покупчиня, яка звернулась за вказаним у публікації номером телефону, аферист попросив внести передоплату на рахунок банку, пообіцявши відправити замовлення якомога швидше. Зараз хлопчину перевіряють на причетність до аналогічних "розваг". Звідки в нього "на зоні" телефон – питання риторичне.

Львів

Не все на Львівщині по-європейськи, як хотілося б. У департаменті освіти і науки Львівської ОДА повідомили, що в області залишилося 27 шкіл, які досі мають туалети на вулиці. Причому ініціативи місцевих органів влади щодо вирішення "туалетного питання" поки немає. Сумно.

Почати жити на повну можна у будь-якому віці. Так 61-річний львівський двірник Мирослав Новоставський, який став найкращим двірником Львова, вперше вирушив разом з дружиною до Європи. За чотири дні чоловік побачив Прагу, Краків, Відень і Будапешт, ще й відсвяткував свій День народження. Пан Новоставський зізнався, що за життя чимало нервував, часто був заклопотаний, а після подорожі навіть помолодшав. "Хороші враження – це і є здоров'я", - запевнив кращий двірник Львова.

Наче ті загадкові "пікові дами" крокували львів'янки у чорних купальниках, золотих масках та на підборах сценою театру під час конкурсу "Міс Львів-2018". Важко було журі вибрати найкращу, бо дивитися дефіле у купальниках можна довго і невтомно. Але якось вибрали.

Дніпро

На Комітеті Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування підтримали законопроект про перейменування Дніпропетровської області на Січеславську. Парламенту рекомендовано включити законопроект до порядку денного й направити його до Конституційного суду для одержання висновків щодо відповідності законопроекта діючому законодавству. Бухтіння на тему "кому та декомунізація потрібна, долар росте, народ зубожіє" вже почалося.

Ще у травні в Кам'янському знайшли ділянку дороги, яка випромінювала радіацію. Дослідники констатували п'ятикратне перевищення норми радіаційного фону на цій ділянці. Але комунальники все вже владнали - провели роботи з демонтажу і утилізації покриття, яке "фонило". Частини дорожнього полотна по вулиці Шепетова заасфальтували заново.

У розпал червневої спеки мешканці Дніпра досі викидають новорічні ялинки, продовжуючи неофіційний загальноукраїнський марафон на стійкість і терплячість. У мережі із світлини пожовклої ялинки почали кепкувати, бо до наступних новорічних святкувань залишилось трохи менше півроку, а хазяїн ялинки ось так взяв і здався.

Харків

Харківські правоохоронці хапаються за голови, бо такої хвилі "мінувань" ще не було. Лише за одну добу на тижні копи отримали шість повідомлень про замінування десяти будівель. В поле зору "жартівників", як завжди, потрапляють бізнес-центри, також полюбляють "мінувати" магазини комп'ютерної техніки. І проігнорувати такий "жарт" не можна, бо коли жартують про вибухівку, то це не смішно, а в умовах війни тим більше треба бути завжди на поготові.

Трьох харківських підприємців оштрафували за продаж російських книг, що були завезені без дозволу. Книжки, як ведеться, вилучили з обігу, а підприємці мають сплатити штраф у розмірі 37,2 тис. гривень кожен. Що ж то за книги були такі – аж від цікавості розпирає.

Одеса

Мер Одеси Геннадій Труханов закликав боротися із пнями. У прямому сенсі слова. За його словами, комунальники раніше спиляли багато дерев, а сьогодні ще багато пнів залишилося, і їх варто "освіжити". Також Труханов закликав підлеглих подумати над тим, як вирішити проблему старих тополь, бо деякі повиростали вище за п'ятиповерхові будинки, а тополя – дерево ненадійне, може і завалитися.

Багатодітним мамам Одещини роздали нагороди. Цього року звання "Мати-героїня" отримали 52 багатодіті жінки, а загалом в області таких близько 800. Звання отримують ті жінки, які народили та виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей.

Холодильнику в Одесі, зовні, скоріше, схожому на сейф, присвоїли звання рекордсмена в категорії "Найстаріший працюючий побутовий прибор". І не дивно, адже "старичку" - 81 рік та 5 месяців. Він працює досі і швидко охолоджує продукти. Власниця найстарішого в країні холодильника передала його до музею виробника, а натомість отримала в подарунок від фірми новенький холодильник. А раптом новий і до ста років дотягне, попередній рекорд поб'є?

Запоріжжя

У Запоріжжі біля воріт Обласного центру СНІДу чергує вівця, прив'язана ланцюгом до паркану. Як пухнаста опинилась біля медичного закладу і що вона там робить, невідомо. Проте люди її вже охрестили охоронницею. "Спеціалізованому закладу - спеціалізована охорона", - жартують запоріжці.

Слідом за дніпровською ялинкою, у червні місяці на смітник полетіла і ялинка у Мелітополі. Пожовкла та обдерта, навіть жалюгідна. А у когось же свято і досі продовжується...

Алея запорізького парку Трудової слави зазеленіла слонами. Аби висадити родину слонів, умільцям із "Зеленбуду" знадобилось 12 чагарників туї. Для найбільшої з них, слонихи, використовували семирічні рослини. На слоненят пішли чагарники, які вирощувалися близько чотирьох років. У планах комунальників висадити з туї лебедя і павича, а згодом і білку.

Закарпаття

У Мукачеві сумна історія із підкинутим у "Вікно життя" немовлям закінчилась хепі-ендом. Бажання взяти відповідальність за майбутнє дитини виявили одразу декілька родин. Хоча законодавство дозволяє усиновлення підкинутої, залишеної або знайденої дитини лише по виповненні двомісячного терміну з часу складання відповідного акту особами, які перебувають на обліку кандидатів в усиновлювачі, з урахуванням черги. Родина, яка першою стала на облік міської служби у справах дітей, одразу встановила контакт з малечею та виявила бажання стати для неї батьками. Добре, що придумали це "Вікно життя".

Поки одні люди ламають голови над тим, як схуднути, пацієнти ужгородських лікарень худнуть, не напружуючись. До прикладу, в обласній клінічній лікарні ім. Новака в Ужгороді у 2018-ому році виділено з бюджету 3,1 млн гривень на продукти для приготування їжі для 572 людей, які можуть одночасно перебувати на лікуванні. Пацієнти кажуть, що готують непогано, але раціон настільки дієтичний, що схуднути можна за два тижні. Тим, кому цікава "лікарняна дієта", варто взяти на замітку: борщ, зелень, макарони, фрикадельки і ніяких солодощів – оце і є здоровий дієтичний раціон.

Перечинська малеча знай собі, "флешмобить". Вихованці ЗДО "Веселка" створили довжелезну – на 90 метрів – вишивану доріжку по вулиці Садовій з 75 рушників. Малюки також були вдягнуті у вишиванки і, судячи з фото, "флешмобити" їм сподобалось.

Кропивницький

Підлітки – це вже не діти, але ще і не дорослі. Можливо, саме тому вони такі вразливі і, якщо щось не так, їм кортить втекти. Так вчинила і 14-річна дівчина з Кропивниччини, на пошук якої кинули щонайменше 80 поліцейських – це не рахуючи піднятої рідні. Дівчину знайшли за шість годин на горищі покинутого будинку, а далі копи передали її психологам.

Ще трохи – і Кропивницький буде асоціюватись у туристів із кіосками та тому подібними МАФами. Представники Громадської ради міста визнали, що Кропивницький схожий на Шанхай 50-х років минулого сторіччя. Через засилля ларьків місто в деяких районах геть втратило будь-який естетичний вигляд, та й самі кіоски бізнесмени розташовують абияк. Після засідання представники Громадської ради не вигадали нічого кращого, ніж через депутатське представництво в міськраді домагатися прийняття Генплану та чітких умов з будівництва МАФів.

І наостанок – "привіт" з минулого. На Кропивниччині лякають селян невідомим звіром, який гуляє домогосподарствами та їсть домашню птицю та кролів. На сайті Приютівської ОТГ попередили про активність "невідомої істоти" у селі Войнівка. Чупакабра як вона є.

Вінниця

У Вінниці задумались над створенням "тунелю кохання" на зразок того, що є в селі Клевань. Один із користувачів Facebook запропонував облаштувати туристичну "фішку" на місці залізничної колії до покинутого заводу. Ідея знайшла прихильників, але знайшлись і противники, які аргументували неможливість облаштування "тунелю кохання" через зґвалтування, які фіксувались там раніше. До того ж, поруч розташований меморіал жертвам концтабору. Тож бути чи не бути "тунелю кохання" у Вінниці, поки невідомо. Поживемо – побачимо.

Вартість проїзду у маршрутках "злетить" не лише у столиці, а і у Вінниці. Із липня вартість поїздки становитиме 5 та 6 гривень залежно від тривалості маршруту, а у нічний час (з 22:00 до 6:00) вартість проїзду на маршруті №25Н складатиме 8 гривень.

Полтава

Любитель коноплі з Карлівки, не довго думаючи, засадив наркотичними рослинами весь двір. Та 25 кущів добірної коноплі копам довелось вирвати, а чоловіку тепер загрожує чи то штраф, чи то обмеження волі – це вже як суд вирішить.

Копи Полтавщини на тижні за добу зареєстрували "кругленьку" кількість злочинів – цілих 100. Зокрема, в період з 20 на 21 червня в області скоїли один розбій, один грабіж, 53 крадіжки, 10 шахрайств, п'ять наркозлочинів, була одна ДТП, в якій травмована людина, також було зафіксовано одне тяжке тілесне ушкодження. Лише за добу в області померли 60 людей, з них два самогубства. Читаючи такі хроніки, хочеться аби світ став добрішим, а люди в ньому – щасливішими.

Один із найстаріших дитячих таборів області, "Маяк", отримає нове життя. На глобальні ремонтні роботи у спортивно-оздоровчому закладіі витратять понад 120,5 млн грн з обласного бюджету. Табір розташовано в сосновому лісі, в одному з найчистіших куточків області – Головачі, і його мають так осучаснити, що від старих обдертих корпусів лишиться хіба що згадка.

Хмельницький

На Хмельниччині затримали жінку, що ледь не продала двох своїх дітей за 35 тисяч доларів. Жінка навіть підшукала покупця, якому збиралася "збагрити" 5-річну дівчинку та 7-річного хлопчика. Справа в тому, що органи соціальної опіки і так хотіли позбавити горе-матір батьківських прав, але жінка вирішила зіграти на випередження і продати дітлахів. Така сама доля могла б чекати і на третю, наймолодшу дитину, але її продаж планувався трохи згодом. Зараз щодо продавчині власних дітей вирішується питання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Тернопіль

Отакої! На час – точніше, на ніч – проведення свята "Випускник - 2018" у Тернополі заборонили продавати алкоголь. Заборона діятиме з 18:00 23 червня до 08:00 24 червня і розповсюджуватиметься на пиво, алкогольні та слабоалкогольні напої. В мерії зазначили, що таке рішення ухвалили з метою дотримання громадського порядку. Ось так воно, не просто, долати випускникам бар'єри у доросле життя.

Крим

Ні вашим, ні нашим. Американське ділове видання Bloomberg оприлюднило карту світу, на якій Україна показана без окупованого Росією Криму.

Інфографіка ілюструє матеріал про вибори в країнах з ринковою економікою, що розвиваються. Україна на мапі позначена жовтим кольором, а Росія - темно-сірим. При цьому окупований півострів зафарбований світло-сірим кольором. Типу, не такий вже і російський, але й не український – точно.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme