Чим жила Україна: Полон червоної куряви, падаюче небо та "маршрутка - джунглі"

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Полон червоної куряви,…

Сталеві нерви та незворушність будуть в нагоді тоді, коли завершується літо і починається осінь. Зміни сезонів як ніколи багаті на події. Детальніше про все в дайджесті Depo.ua.

Київ

Любов – це велика сила. І якщо хлопця, який їхав у звичайній столичній маршрутці, наче "стукнуло по голові" від цього відчуття, значить, що допоможе або Всесвіт, або небайдужі кияни, які прочитають його оголошення. Їхав у громадському транспорті, закохався, але, як то кажуть, "затупив". Тож, варто не "тупити", коли серце робить нам підказки.

З підробленим диплом – легко! Та ще й столицею керувати. Таке треба вміти. Керівник апарату Київської міської державної адміністрації Володимир Бондаренко отримав на тижні підозру від правоохоронців через "липовий диплом". Доки слідство розбирається, хто тут правий, а хто винний, очільник міста Віталій Кличко звільнив Бондаренка від гріха подалі. В КМДА додали, що прийняття на держслужбу Бондаренка здійснювалося відповідно до Закону України "Про державну службу", але певно, в диплом його тоді ніхто і не заглянув.

Донбас

У Білокуракіному на Луганщині встановили пам'ятник морю Юрського періоду. 17-тонна кам'яна брила висотою у два метри відтепер височіє на пустирі та нагадує про те, що колись дуже давно тут було справжнє море. За словами містян, про це свідчать крейдяні гори та знахідки зліпків молюсків. Зверху на камені височіє колона із тризубом - символом Посейдону - грецького морського бога. Ще біля нового монумента можна відпочити на лавках, а в проекті – зведення цілого парку довкола. Головне, аби дерева швидко росли.

На окупованій частині Донбасу хорошого мало. Шахтарям з "Донецьккоксу", що на окупованій території Донеччини, на тижні видали зарплату макаронами, борошном, олієюта консервами. І що вражає, що люди це "ковтнули", не зчинили ніякогоспротиву.

Не солодко зараз і єкс-очільнику парламентської фракції "Партії регіонів" Олександру Єфремову, який сидить у СІЗО. Тут ані басейну, ані тренажерів, жодного натяку на комфорт.

На додачу проти колишнього "регіонала" дали вагомі свідчення. "З потрохами" здав Єфремова екс-голова міліції Луганщини Володимир Гуславський. За його словами, в захопленні адміністративних приміщень в той час ключову роль грала організація "Луганська гвардія", якою тоді керував Олександр Харитонов. Намет "гвардії" під час його приїзду до Луганська стояв біля адміністрації. Житло для цієї організації було представлено за вказівкою Олександра Єфремова. "Луганська гвардія" після створення загонів захопила СБУ, обласну державну адміністрацію, прокуратуру та УМВС. Озброївшись, вони створили бойові загони типу "Призрак". Після таких свідчень "відмитись" – ще та халепа.

Сірі будні мешканців окупованого Донбасу залишились би неяскравими та сумними, якби не український прапор, який височів високо в небі та "посміхався". Люди, які йшли на роботу 1 вересня, могли підвести очі в небо та побачити символічне "обличчя" – два великі ока та посмішку. Можливо, комусь літаючий прапор вселив надію, що не все так погано, а надія на краще завжди є, просто варто озирнутись.

Львів

Не дочекались у Трускавці поки похолоднішає і почали масштабний ремонт в містечку. Байдуже, що на курорті повно туристів! Ремонт – перш за все. Довелось відпочивальникам терпіти незручності від гуркоту машин та оминати ями, слухати ревіння екскаваторів. Курортний сезон ще триває, а тут така вакханалія. Одна надія – аби не на весь місяць.

В автівках, які курсують через західний кордон, чого лише не знайдеш. Якщо не брати до уваги контрабанду, то люди намагаються перевезти часом дуже рідкісні речі, не маючи на те відповідних документів. На тижні у одній із машин прикордонники Львівського загону виявили радіоприймач, якому майже 100 років. Окрім того жінка намагалась провезти старовинну книгу 1813 року випуску та мушкет, датований 1875 роком. Прикордонники, як ведеться, все вилучили, бо знахідка ще та! Може мати неабияку історичну цінність.

Тим часом неподалік від Львова, у Луцьку, курсувала екзотична маршрутка. Крісла у маршрутці були обтягнуті тканиною леопардового окрасу. Отака дивина. В такому "оазисі" їздити у салоні громадського транспорту – саме задоволення.

Рівне

Покращення "в дії". На Рівненщині дорога, відремонтована за мільйони гривень державних коштів, прилипає до коліс автомобілів. Місцеві водії і туристи обурені. Їхали на відпочинок на вихідні, а замість того, аби сидіти у шезлонгу та розслаблятись, наразі відчищають асфальт від коліс. Отак дорожники спішили, що дійсно, всю країну насмішили.

Харків

У Балаклії Харківської області робота кипить. Після подій із детонацією військового арсеналу тут вже встигли відновити дев'ять багатоквартирних будинків барачного типу,також три загальноосвітні школи. Деякі будинки довелось зрівняти із землею, адже тоді, у березні рвонуло так, що деякі будівлі не підлягали відбудові. Про те, як і на що ідуть кошти, виділені для ліквідації наслідків трагедії у Балаклії, звітували на сесії Харківської облради. Містянам лишається сподіватись, що все під контролем.

Тим часом очільник Харкова Геннадій Кернес офіційно став фігурантом провадження ГПУ. Харківський суд дав слідчому Генпрокуратури санкцію на тимчасовий доступ до документів у справі про "кооперативну схему" міської ради. В ухвалі суду йдеться про те, що у далекому 2008 році Михайло Добкін (На той час обіймав посаду Харківського міського голови – Ред.), разом із Геннадієм Кернесом (Тоді обіймав посаду секретаря Харківської міської ради – Ред.), та інші посадовці, вступили у змову та використовували своє службове становище, а саме незаконно відчужували із власності територіальної громади Харкова земельні ділянки на користь третіх осіб. Хоч у справі і з'явився несподіваний поворот, але наскільки все це затягнеться – ще те питання.

Дніпро

Ще не перевелись "Ломоносови" серед українців. Молодий криворіжанин, наче відомий вчений Михайло Ломоносов, який ходив пішки в інше місто на навчання, влаштував "піший протест". Хлопець пройшов весь Кривий Ріг "на зло маршруткам" пішки (а це більш ніж 50 кілометрів). Аби подолати таку відстань пішки, хлопцю знадобилось дев'ять годин. Зате він довів, що якщо не подобається їздити маршрутками – реально ходити пішки, варто лише подолати лінь.

У Кривому Розі стало страшно дихати. Металургійний гігант, завод ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" на тижні "задимів" місто страшним червоним димом. Ці викиди осідають у людських легенях, тож, варто не дивуватись дослідженням ВООЗ про здоров'я українців.

На додачу у Кривому Розі з'явилась справжнісінька зебра на дорозі. Замість банальних смуг художники намалювали на проїжджій частині голови зебр. По таких красенях шкода автівкою їздити, та що поробиш!

Креативу додали не лише на дорогах, а й на шкільних парканах. У селищі міського типу Петріківка напередодні Дня знань розмалювали шкільний паркан математичними та фізичними формулами, а на сходах написали три форми неправильних англійських дієслів. Аби запам'ятали на все життя.

На додачу: на Дніпропетровщині директор ракетного гіганту, Павлоградського хімічного заводу, вирішив судитись через низьку зарплату. Леонід Шиман заявив, що отримує зарплату меншу, ніж 700 працівників його підприємства. Мінімальна заробітна плата в Україні зараз становить 3200 грн, а його оклад розрахований, виходячи з мінімалки на 1 січня 2015 року, коли вона становила трохи більше 900 грн. Унікальна в нас країна, як не крути, а запас терпіння в людей – гігантський!

Одеса

Одещина на тижні відзначилась масштабними зсувами. Село Фонтанка в буквальному сенсі слова почало сповзати в море. Комунальники вмить почали робити перевірку, аби уникнути небезпеки. В свою чергу, кадри зсуву вражають і нагадують, скоріше голлівудський фільм в стилі "екшн". Та далеко їхати не треба, все це в нас, на Одещині.

У Одеській мерії, в свою чергу, повідомили про намір взяти черговий чималий кредит. 20 вересня на сесії планують винести проект рішення, згідно якого міськрада має позичити в "Укгазбанку" 1 млрд грн

Очікується, що за отримані кошти мерія побудує нову школу на 1000 місць в Суворовському районі Одеси, добудує аналогічну по місткості школу на вулиці Маршала Говорова, зведе житловий будинок для пільговиків, а також відновить безліч покрівель та фасадів. Понад 300 мільйонів гривень піде ще на ремонт доріг (куди ж без них!). Але навіщо мерії кредит - для містян загадка. Лише за перші вісім місяців бюджет розвитку Одеси збільшився в 2,5 рази і склав 1,252 млрд. грн. Варто уважніше слідкувати за діями чиновників, особливо, коли справа стосується коштів.

Запоріжжя

Відтепер запорізьким копам нести службу зовсім не сумно. Адже із собакою веселіше! Невгамовні службові вівчарки приступили до роботи разом з поліцейськими і супроводжують правоохоронців під час відпрацювання простих так і складних завдань. Всього по місту працюватиме три піших патруля, в кожному з яких буде по одному собаці. З таким другом, як кажуть, і у вогонь, воду, мідні труби – скрізь можна пройти.

Час згортати пляжні парасольки настав. На курортах вже не так голосно лунає з колонок музика, шаурми все менше, людей також. Все тому, що осінь. Та що там! Чекати до наступного літа – не довго, а якщо припече, то можна пірнути і в прохолодне море. Аби ж заробити грошей та їхати за кордон.

Закарпаття

Для справжньої мети – немає перепон. Мандрівник із Виноградівщини Семен Деяк перетнув Атлантичний океан за 25 днів на яхті. Від Кейптауна до Фолклендських островів він разом екіпажем подолали 4551 морську милю. Мета досягнута, можна ставити нову.

Тим часом дороги Ужгорода розсікає старенький розмальований "Вартбург", який веселить містян. На капоті авто є написи, які вказують на те, куди прямувати. На багажному відділенні все простіше. "Не заздри" і все.

Вінниця

Коли тобі стукнуло сто років, не все так погано, як могло б бути. Вінничанам, які досягли такого солідного віку, виплачують стипендію, хоч і не велику - 1247 гривень. Наразі у Вінниці дев'ять таких довгожителів. Але скільки таких бабусь та дідусів має бути по області – питання відкрите.

У самій же Вінниці на тижні особливо цікавого нічого не було. Вулицею лиже бігали поросята-втікачі, яким було тісно у багажнику старенької "Волги" свого хазяїна. Ловити таких моторних кабанчиків було не просто, але господар впорався і засунув своїх поросят назад у багажник. До кращих часів.

Кропивницький

Розбурхати в собі актора можна на Кропивниччині. Тут шукають масовку. Правда, безкоштовну. Всіх, хто хоче спробувати свої сили у якості акторів масовки та потрапити у фільм, запрошують 7 вересня прийти до театру Кропивницького. Все мале починається з великого, так що варто не втрачати шанс.

Напередодні мусульманського свята Курбан-байрам у центрі Олексaндрії нa місці колишнього пaм'ятникa Леніну зaтримaли чоловікa, який розпaлив бaгaття в спеціaльному пристрої, яке пізніше нaзвaв жертовником. Ще чоловік грозив поліцейським кинджалом. Добре, що всі живі та здорові.

Хмельницький

Ще одна машина у стилі "треш" розсікала простори Хмельниччини. Цього разу містян шокував незвичайний тюнінг, який демонстрував своєрідне бачення техніки. На даху авто – теж креатив, і для протигаза місце знайшлось.

Одна хмельничанка тим часом назбирала поліетиленових пакетів за 10 місяців загальнлю площею - 500 м². Жінка зробила це заради експерименту, аби привернути увагу інших людей до проблеми сортування сміття. Виявилось, що пакетів вона назбирала стільки, що вистачить вкрити ними площу перед кінотеатром Шевченка. Ще такою кількістю пакетів можна викласти стежку від "Либідь Плази" до залізничного вокзалу. Два кілометри з пакетів – це не жарти.

Тернопіль

Небо іноді падає на землю і для цього не треба пити багато алкоголю. Побачили на власні очі це явище мешканці Тернопільщини і були шоковані: дивовижний туман встелив землю і нагадував хмари. Шкода, що таку хмару не потримаєш у руці.

У Тернополі в одній із шкіл Гімн України "зазвучав" мовою жестів. Що не кажіть, а наш славень мовою жестів виглядаю вражаюче.

Полтава

У Полтаві невідомі спаплюжили пам'ятник Петру І та хрест на братській могилі російських воїнів, що на території Державного історико-культурного заповідника "Поле Полтавської битви". Руйнувати, звісно, легше, аніж будувати.

У "Полтававодоканалі" надумали обстежвуати і ремонтувати мережі за допомогою роботів. Нарешті тут визнали, що працювати на такому старому обладнанні не те що нерентабельно, а, можна навіть сказати, нереально. Наразі на водоканалу визначаються з необхідним обладнанням. Далі будуть звертатися до обласних депутатів з проханням виділити кошти.

Кубань

Тим часом накурорті Сочі випав серпневий сніг. За останні 20 років таке явище тут трапилось вперше. Містяни ж не розгубились і почали один одного вітати. На дворі серпень, а настрій, як на Новий рік!

Ще на Росії літак робив посадку, проходячи через смерчі.

І таке буває, але пілоти – справжні професіонали.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme