Чим жила Україна: Самогонний бум, чарівна водійка та піаніно на аеродромі

Наша країна настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть їхні сусіди

Олекса Шкатов
Заступник головного редактора по роботі з регіонами - керівник регіональних редакцій
Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: Самогонний бум, чарівн…

Українці на цьому тижні кутались тепліше, морально готувались до зими та дивувались купі політичної реклами, яка нещадно "наступає" звідусіль.

Київ

У повітрі запахло справжньою сирою осінню. "Бабине літо", яке бавило українців зовсім недавно, помахало ручкою та пішло, натомість прийшли хмари, вітри та натяки на сніг. Правда, синоптики ще прогнозують потепління, проте виходити на вулицю без пальт не радять.

У столичному пологовому будинку № 5 відзначили народження 200-тисячної дитини. Не лише для родини, а й для медзакладу, який працює з 1956 року, це було справжнє свято. "Ювілейним номером" стала одна із двійняток, яка з'явилися на світ 23 жовтня. Мама малюток ще й привітання від КМДА отримала.

Тим часом в столичних комунальників з'явився вертолітний майданчик. Той самий, який "Вертолітний майданчик Януковича". А разом з ним і будівля дата-центру "Парковий" з усіма офісами та залами - він дістався управлінню КП "Центр організації дорожнього руху" в Києві.

Донбас

Українські військові, не гаючи часу, прокладають дорогу в селі Новогригорівка Волноваського району на Донеччині. Раніше село було майже відрізане від решти населених пунктів області. Місцеві кажуть, що навіть швидка допомога не могла доїхати до села, а деяким дітлахам доводилося долати щодня по півтора кілометра через ліс. Цьому екстриму скоро настане кінець. Міжнародний Комітет Червоного Хреста попросив військових якось посприяти, а військові що... Сказано – зроблено!

Компанія "Внешторгсервіс", пов'язана з колись українським олігархом-утікачем Сергієм Курченком, зобов'язалася впродовж року виділити 150 млн рублів (близько 2,3 млн доларів) на потреби "ДНР". На сайті одного з керівних органів "ДНР" зазначили, що гроші рівними траншами по 12,5 млн рублів (близько 190 тисяч доларів) будуть виділятися щомісяця для "цільового фонду соціально-економічного партнерства". Такий от "курченківський серіал", чекаємо на наступні серій.

Львів

Час не йде – біжить. У Львові вже думають над тим, як святкувати Різдво. Щоб гостям і місцевим було тепло, цікаво та гостинно, як ніколи. Вже відомо, що традиційний різдвяний ярмарок у Львові почнеться 7 грудня. На ньому можна буде накупити різного краму вітчизняного виробника, але товари львівських митців, звісно, у пріоритеті.

Львівські рятувальники літають, наче на крилах, мов ті "бетмени". На тижні з пожежі в одній з квартир багатоповерхівки витягли 11 котів та хлопця. На все про все вогнеборцям знадобилось 20 хвилин.

Перед святом Геллоуіну чого лише не побачиш, гуляючи львівськими вулицями. Відьмам виходити зі своїх комор ще не час, але вже зараз звідусіль чутно їх дух. Навіть на дорогах в місті серед транспорту трапляються..

Дніпро

У Дніпрі в неприємну пригоду потрапив їжак. Малого і колючого покусали собаки. Але їжаку пощастило, його знайшла волонтер Олена і одразу віднесла до лікарів. Стан їжака був настільки хитким, що ветеринарам довелось приєднати до нього катетер і кров перелити. Як складеться доля їжака, якого вже назвали Смурфіком, покаже час.

Українські військові - це люди із золотими руками. Часто за грубою військовою формою та важчим бронежилетом ховаються палкі серця, та широкі творчі душі. Тільки не всі про свої таланти наважуються заявити. Але ті, що наважуються, не жалкують про це. Нещодавно на території ППД 93 ОМБр солдат строкової служби 23-річний Анатолій Пухальський перетворив бетонний фундамент на картину. На одній частині він зобразив події Майдану, на другій планує намалювати історичні епізоди, пов'язані з війною на Сході України. Перший фрагмент малюнку – це шахта Бутівка, далі буде зображена САУ, танк, бійці, БМП. А закінчуватиме низку башта Донецького аеропорту.

Щось почастішали останнім часом зсуви ґрунту в країні. Дістались вони і Дніпра. Поблизу перехрестя з круговим рухом вулиці Панікахи та проїзду Гальченка з-під ніг пішла земля, ще й частина дорожнього насипу неподалік обвалилась. Раніше в цьому районі зсуви теж траплялись. Щось таким чином людству намагається сказати земля.

Одеса

Одеські трамваї та тролейбуси почнуть "говорити". Теревенити про різні дурниці вони, звісно, не будуть, - "говоритимуть" по ділу і для незрячих. КП "Одесміськелектротранс" замовило 30 мовних комплексів, які мають полегшити користування електричним транспортом для людей з вадами зору. В перспективі, увесь рухомий склад одеського електротранспорту має "забалакати".

В одеській міській раді виділили частку землі на Французському бульварі для створення музею імені Філатова. Того самого Володимира Філатова, який заснував тут Інститут очних хвороб. Виділення ділянки під музей дозволить закладу отримати пільгу, і це може посприяти зменшенню витрат на оренду землі.

36 років у шлюбі. Такому варто повчитись молодим парам, які живуть в шлюбі з рік, а після подають на розлучення. Тим часом свої 36 років разом відсвяткували одесити Сергій та Юлія Жукови у Малиновському відділі державної реєстрації актів цивільного стану, ставши вдруге на весільний рушник. Аби їх союз ще міцнішим став. Секрет щастя щасливої родини простий: треба любити і поважати один одного.

Гарно вписався черговий мурал в Одесі у провулку Маяковського. Безлику стіну прикрасили сатирик Михайло Жванецький та книжковий герой Остап Бендер. Поруч зі Жванецьким написали його "перли" : "Народжений повзати скрізь пролізе", "Красиво жити не заборониш, але завадити можна", а поруч з Остапом написали цитати з творів Ільфа та Петрова: "Не вчить мене жити, краще допоможіть матеріально", "Командувати парадом буду я" та інші. Навіть ті, хто не читав "12 стільців", можуть пригадати всі коронні цитати може пригадати з легендарного кінофільму.

Харків

Дивина та й годі. У Харкові університет імені Ярослава Мудрого відмовився приймати Святослава Вакарчука, у якого на кінець жовтня там була запланована дискусія щодо питань судової реформи та верховенства права. За словами Святослава, проект угоди про надання приміщення ректор університету підписав. Однак незабаром організатори зустрічі отримали відмову в наданні приміщення. Відмова звучала так: "У силу об'єктивних причин ми не можемо надати вам приміщення". Вакарчуку це нагадало радянські часи або часи української незалежності, коли все робилося по указці згори. "Нема ні прозорості, ні чіткості", - зітхнув фронтмен гурту "ОЕ".

За даними статистів, харків'яни почали менше їздити в тролейбусах. У січні-вересні на Харківщині послугами всіх видів транспорту скористувалися 452,5 мільйона пасажирів, що на 1,8% більше обсягів відповідного періоду попереднього року. І якщо метро та трамваї в попиті, то чомусь відсоток охочих їздити у тролейбусах на 1,9% знизився.

Запоріжжя

Ще той детектив. Росіянин віз на Запоріжжя труп дружини, вдаючи за живу. Труп жінки у "Форді" російської реєстрації виявили українскі прикордонники на пункті пропуску "Гоптівка". Найбільше у цій історії здивувало те, що російські прикордонники не побачили нічого дивного у переміщенні трупа на пасажирському сидінні та після проведення всіх контрольних операцій випустили транспортний засіб з території Росії.

Тим часом у мелітопольському сквері на перехресті проспекту Богдана Хмельницького та вулиці Героїв України з'явився гігантський електронний годинник. У денний час на екрані "крутять" іміджеві відеоролики про Мелітополь, а коли на землю спускається вечір, на екрані з'являється великий годинник. Відтак знайомитись в центрі за допомогою фрази "Вибачте, а не підкажете, котра година?" стало геть не актуально.

Херсон

Естафета небачених грибних врожаїв від закарпатців передалась до херсонців. Деякі знавці супер-грибних місць під'їжджають туди автомобілями, аби врожай у багажнику додому зручно було везти. Гриби добротні та великі, а самі грибники хваляться і хваляться, все світлини з грибами показують.

Поки одні херсонці прикрашають стіл грибними стравами, інші гонять самогон. Копи з початку року зафіксували понад чотириста випадків самогоноваріння: вилучили 185 самогонних апаратів, 440 літрів самогону, 820 літрів самогонної закваски та 510 літрів інших алкогольних напоїв домашнього виробництва (що то за напої – лише власникам та поліцейським відомо). Цифри вражаючі. Лишається лише здогадуватись про ту кількість майстрів самогоноваріння, про яких копи ще не дізнались.

Закарпаття

З року в рік все менше людей тягне до бібліотек. І аби приміщення дарма не простоювало, бібліотеки перетворюються на інші заклади. Наприклад, у Росвигові бібліотека найближчим часом стане амбулаторією. Йдеться про частину вбудованих приміщень першого поверху п'ятиповерхової будівлі бібліотеки загальною площею 135 м кв. по вул. Росвигівська, 7, де після проведення ремонту планують відкрити амбулаторію для потреб мешканців мікрорайону.

На Закарпатті у Малому Раківці на Іршавщині досі ховають картоплю в пласти. Так місцеві називають схованки у землі, вкриті папороттю та листям. І хоч в хаті зазвичай є великих льох, щороку в городі селяни викопують сховок. Кажуть, картопля, морква та цибуля таким чином зберігається краще й стають смачнішими. Роблять сховок так: засипають сухим листям землю, відтак викладають туди овочі. Крім листя накривають хвойними гілками або папороттю.

Вінниця

Не дівчата, а вогонь! Степ-танцівниці з Вінниці Євгенія Дудник-Танасюк і Яна Лісова виконали на мосту біля старого млина такий танок, що глядачі дивились від початку до кінця, затамувавши подих.

На Вінниччині покинутий собака став героєм місцевих ЗМІ. Мешкає він на межі сіл Павленки Калинівського району та Лаврівка Вінницького, біля проїжджої частини. Скоро вже місяць, як собака стереже старі штани господаря, який вивіз чотирилапого та викинув, залишивши напризволяще. Тим часом песика підгодовують проїжджі. Одні і ті ж люди щодня їздять на роботу у Вінницю туди і назад, лишають собачці хліб, ковбасу, кістки і навіть консерви. Але люди переживають, що з приходом холодів для пса треба підшукати нормальне житло з добрим господарем.

Тим часом у Вінницькому регіональному клінічному лікувально-діагностичному центрі серцево-судинної патології київські та вінницькі лікарі працювали в умовах штучного кровообігу. Серце пацієнта, 62-річного жителя Жмеринського району, "простояло" близько години. Так було треба, аби пошкоджений аортальний клапан лікарі замінили на штучний механічний.

Кропивницький

На що тільки здатні люди, коли закохані. Кропивничанин Ігор Ілючек, який є гарячим шанувальником Олега Винника, виступив на музичному конкурсі з його піснею, після чого запропонував прямісінько зі сцени своїй дівчині одружитись. Дівчина, не довго думаючи, сказала "так".

У Кропивницькому однією з маршруток керує жінка, яка має надзвичайно насичене життя. Пасажири дуже радіють, коли потрапляють у маршрутку до цієї жінки, а директор підприємства каже, що це одна з кращих водіїв. Жінка за "крутить баранку" вже 30 років, працювала навіть далекобійницею за кордоном. Тепер вона вже більше року в Україні і їхати закордон не збирається. Воно й не дивно, бо в пані Ольги тут аж п'ять онуків і на додачу - власна оранжереєя.

Полтава

У Полтаві водії сміттєвозів вимагають підвищення заробітної плати. За словами директора комунального підприємства "КАТП-1628" Тараса Бойка, нині у штаті не вистачає десятьох людей. Їхня середня зарплата становить 6000 гривень, вимагають же водії сміттєвозів не менше 8500 гривень.

Та є й хороші новини. У полтавській міськраді презентували напрацювання з реконструкції першої зони вулиці Соборності - на відрізку від ТЦ "Злато місто" до Театральної площі. Наразі відомо, що "кам'янку" прибирати не будуть, Також окремо зроблять переходи з гранітних плит, аби на візочках можна було без проблем переїхати вулицю. Ще для незрячих встановлять тактильну плитку.

Хмельницький

Прикордонник із Хмельницького Віктор Шинкарук виборов "срібло" на Іграх Нескорених у Сіднеї під час запливу на дистанції 50 метрів брасом.

Авіатори мають багато традицій. Про одну з них нещодавно нагадали під час закриття навчань НАТО в Україні "Чисте небо - 2018" на аеродромі "Старокостянтинів" пілоти зі США, спільно з українськими та польськими колегами. Вони прямо на летовищі спалили... піаніно.

Ритуал спалювання піаніно має сторічну історію і чимало різних версій походження. За однією з них, все почалося за часів Другої світової війни, а саме з Битви за Британію. Тоді чимало американських юнаків вирішили допомогти англійцям в боротьбі з агресором та стали в ряди авіаторів. В Королівських ПС їх розподілили в штатні британські ескадрильї. Під час боїв напруга та втома особового складу була дуже сильною. Після місій авіатори збиралися вечорами в одному з ангарів і відпочивали. І душею однієї з компанії і улюбленцем всього колективу був британський льотчик, що вмів дуже гарно грати на піаніно. Саме навколо нього завжди збирався виснажений натовп льотчиків, які слухали музику. Але одного разу під час виконання бойового завдання літак піаніста збили, він загинув. Засмучені колеги розуміли, що нема кому тепер проводити музичні вечори, і вирішили урочисто спалити інструмент побратима.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme