Чим жила Україна: "Темна" для депутатів, стілець на світлофорі та "сухий закон" в Дніпрі

Україна – велика країна. Настільки велика, що жителі одного регіону часто не знають, чим живуть і за що хвилюються мешканці іншого

Наталія Литвинова
Журналіст відділу «Життя» і ведуча блогу Depo.Кухня
Чим жила Україна: "Темна" для депутатів,…

В Україні жити, все одно, що героєм детективу бути. Про важливе за тиждень нагадує дайджест Depo.ua

Київ

Гарний день тихо перебігав у вечір, як враз – бах! У багатоповерхівці в столичному Голосієві пролунав вибух. Квартиру, в якій це сталось, буквально розірвало зсередини, стіни ледь не перетворились на порох, а що вже казати про меблі та інші речі. Людей евакуювали, дали тимчасове житло, та всього, що люди придбали за життя - не повернеш. Можна лише ходити по завалах, відшукувати своє.. але під наглядом рятувальників. Моральна шкода в рази перевищує матеріальну, але це лише випробування "на міцність". Далі буде легше.

З житлом чи без жила, але з кожним роком українців випробовують "на міцність" платіжками, бо тарифи на холодну та гарячу воду зростають, майже в геометричній прогресії. Люди махнули рукою та перестали сплачувати, а борг тим часом лише в киян набіг на 3,6 мільярди гривень. І це лише по Києву, можна лише уявити, яка сума боргу у мешканців всієї країни.

Донбас

Маріупольським депутатам влаштували "темну". У будинку культури "Молодіжний", де відбуваються засідання міськради, вимкнули світло. Та депутати показали вищий пілотаж: продовжили роботу в темряві. Працював аварійний генератор, але результат від його роботи був мізерний: в залі стояла задуха, кондиціонери не працювали. Спітнілим депутатам було байдуже, вони підсвічували мобільними телефонами папірці та документи, спокійно розглядали земельні питання. Якби так працювали в парламенті, яка б країна була!

Живеш собі спокійно, поки не дізнаєшся, що твій сусід – ватажок "ЛНР" Ігор Плотницький. Один із жителів Луганська, Віталій Коршунов, розповів, що ватажок терористів оселився у Вергунці - одному з найстаріших районів міста. Елітним він хоч і не вважається, проте тут, до приходу окупантів вистачало гарних маєтків. Плотницький оселився у невибагливому зручному будинку, міг би вибрати і кращий, проте вирішив бути скромним. На стовпі біля його будинку повісили потужну відеокамеру, біля металевого паркану також часто стоять солідні автівки представницького класу. "Бодігарди" Плотницього не придумали нічого кращого, як облаштувати собі житло поруч, в дитячому магазині "Ухтишка". Отак і живуть окупанти, а в чому сенс їх життя – загадка.

Львів

За часів окупації з Донбасу та Криму поїхали мільйони людей. Хтось поїхав шукати кращої долі закордон, хтось знайшов, чим зайнятись у межах Батьківщини. Зміни дали багатьом людям можливості для розвитку. Кілька жінок на Львівщині, які покинули свої домівки через військові дії на Сході, відкрили кав'ярню, йога-клуб та фотостудію для тварин. Втілити їх мрії у життя допоміг соціальний проект помочі переселенцям: жінки отримали по 1000 євро кожна для реалізації своїм задумів. А так маленький кавовий кіоск завжди має шанси перерости у затишне кафе, а з часом і в ресторан.

Раніше батьки часто любили казати дітям: "Вчись, а то виростеш неуком, станеш двірником". Але зараз інші часи. До людей робочих професій з кожним роком все більше вимог. У Львові для працівників комунальних підприємств спеціально відкрили безкоштовні курси з вивчення іноземних мов. Також міськрада міста запровадила тренінги для працівників комунальних підприємств, робота яких передбачає спілкування з мешканцями. Та поки до запису на курси немає черг, тут, аби свою мову достеменно вивчити, аби писати без помилок.

Коли на місто спускається ніч, комунальний транспорт їде "спати" в депо. У цьому велетенському ангарі для трамваїв справжня романтика. Тут (якщо комусь пощастить потрапити – Ред.), досхочу можна гуляти поміж пустими трамваями, дивитись, як їх лагодять та миють, аби наступного для відправити у добру путь. Мало хто, їдучи щодня на "рогатому" транспорті, замислюється, що трамвайне депо Львова було споруджено одночасно з першою львівською електростанцією постійного струму у 1894 році. А для працівників депо вночі це місце перетворюється на своєрідний трамвайний музей.

Красти так, щоб не попастись, треба вміти. Не вмієш красти – краще не кради. Неповороткий хапуга на Львівщині думав обікрасти будинок через вентиляцію, та застряг в отворі через зайву вагу. Поліцейські прибули і ледь стримали сміх, бо такої картини зроду не бачили. Мешканці будинку теж тішились. "Яким би худим він не був, не проліз би туди. Можливо, це від страху, але чомусь він не боявся лізти в підвал", – прокоментувала мешканка будинку Наталія Грицак. Злочинець стогнав та просив про допомогу, скоро піде під суд.

Літо з погодою не вгадаєш. Можна вранці вийти в шортах, а під вечір задубнути. Можна закинути парасольку подалі, а потім жалкувати про це. Перед останнім місяцем літа варто запастись плащиком та чоботями, бо поки з неба ллє, як з відра, а Луцьк вже перетворився на Венецію.

Дніпро

У Дніпрі – як в Чікаго, або як в осередку італійської мафії. Не без стрілянини минув цей тиждень, а в халепу встряли АТОвці. Почали зі словесної перепалки, далі полізли за зброєю. У реанімаційній залі після стрілянини помер АТОвець Олексій Вагнер, який постраждав під час резонансної бійки 9 травня у Дніпрі. Другим загиблим став АТОвець Максим Іващук. Поранений адвокат Едмонд Саакян наразі лежить у лікарні. За три дні до кривавих подій до його брата, Едуарда, нападники приходили з погрозами. Він з цього приводу написав заяву до Шевченківського райвідділку поліції. Та правоохоронці розглядають лише "економічну версію" злочину.. поки нічого більше.

Бути чиновником не легко, особливо у Дніпрі. Рука, буває, сама тягнеться відкрити пляшку щоб налити заспокійливих сто грамів. Буває, зазирнеш у щілину чиновницького кабінету і чуєш носом запах коньяку та запашної ковбаси. Та не щодня ж так стрес знімати! Покласти край свавіллю вирішив мер Дніпра Борис Філатов, який підписав розпорядження про заборону вживання алкоголю у робочий та неробочий час. Згідно документу, чиновнику не можна випивати навіть в барі, а якщо посадовця хтось побачить з чарчиною та "здасть", то можна і роботу втратити. Та що там заборона. Головне, аби була пляшка.

В Дніпрі цим тиждень не завершився. Поліцейським довелось вгамовувати переполохану жінку, яка на вулиці стверджувала, що її переслідують тіні ведмедів. Також вона говорила, що на неї хочуть напасти люди, які стоять навкруги, вказуючи на порожнє місце. До жінки викликали психіатрів.

Одеса

Одеса не була б Одесою, якби хтось ніс торбу з великою сумою коштів і безперешкодно доставив її до пункту призначення. Перешкода спіткала чоловіка, який поклав зняту з банку чималу готівку в сумку та кинув в авто. Злочинці, які чатували біля фінустанови, за три секунди розбили скло, вхопили торбу та дременули. Були гроші та загули. Навіть запаху від них не лишилось, бо ж не дарма кажуть, що гроші не пахнуть.

Новини для любителів кваску. Перш ніж пити з бочки черговий стаканчик "свіженького", то варто уявити, що потрапляє у наш організм. У місті провели перевірки кількох точок виробництва квасу та обімліли. Бочки, в яких продають квас, іржаві, їх ніхто не миє і не дізенфікує. Якщо їх і миють, то хіба що мітлою у ємності бовтають. Ось такий "букет" мікробів у стакані свіжого кваску.

Є й хороші новини. Одеса поповнилась черговим "Почесним громадянином" – таке звання міськрада присвоїла режисерові Кірі Муратовій. За свою кар'єру вона зняла 16 повнометражних фільмів. У неї грали Володимир Висоцький, Богдан Ступка, Рената Литвинова, Ніна Русланова, Олег Табаков, Зінаїда Шарко, Георгій Делієв та інші. Дивно лише те, що таке звання Муратовій дали лише зараз, на 82-му році життя.

Харків

Всі мріють про гроші, але великі гроші – це ризик для життя. На Харківщині ледь не віддав Богу душу директор місцевої птахофабрики. Сів чоловік у машину, а там спрацювала граната РГД-5. Директор птахофабрики отримав контузію, а від госпіталізації відмовився. Щасливець, або просто богатир.

Наслідки шкоди, завданої свого часу соратниками Януковича, будуть "розгрібати" ще довго. Харківська поліція взялась розслідувати справу щодо діяльності керівництва регіональної філії "Укрексімбанку", яке допомогло фірмам із орбіти Ігоря Богатирьова (Сина колишньої очільниці МОЗ Раїси Богатирьової – ред.)вивести з установи більше 270 мільйонів гривень. Тут таких схем накрутили, що ого-го.

У Польщі тим часом пройшли "змагання великих" – на Всесвітніх іграх з пауерліфтингу у важкій категорії переміг харків'янин Сергій Білий. Його сума в триборстві склала 1 080 кг,а це новий рекорд світу.

Прекрасна половина людства на Харківщині теж у спортивній формі. Оперуповноважена Немишлянського відділу поліції Олена Брюгген посіла перше місце на ІХ Чемпіонаті України з окремих вправ пауерліфтінгу. Фото дівчини варте окремої уваги.

Запоріжжя

Літо – пора відпочинку, таборів та, як не прикро, отруєнь. Відтепер до отруєнь рибою додались випадки, коли зле стає від гречаної каші. Джерелом інфекції може стати не сам продукт, а навіть кухар разом зі своїм кухонним приладдям. Тому, поки літо триває, варто не купуватись на дешеві путівки, бо там де буває дешево, згодом можна заплатити поповній.

Є деякі речі, на які можна дивитись вічно. Це може бути багаття, захід сонця, морські хвилі на світанку, або навіть портрет із..сала. Запорізька художниця Ксенія Платонова робить дивовижні "їстівні" портрети, основним матеріалом для яких є смачне духмяне сальце. Також в потреті є баличок, капуста, рукола, цибулька, гірчиця. Шкода, що смачний портрет довго не живе.

У Мелітополі хворим, які опинилшись у міської лікарні №2 пощастило. Коли тебе пригощають просто так фруктами із власного саду, то одужання, що не кажіть, а пришвидшується. В лікарню ходить пенсіонер та роздає хворим персики, черешню, вишню, абрикоси зі свого саду. Дід сам колись тут лежав, тому знає, як воно, на одних таблетках.

Закарпаття

Деяких сфер життя в Україні досі "не торкалась" декомунізація. Наприклад, у реєстрі громадських організацій Мукачева є міська організація Ленінської Комуністичної Спілки Молоді України", "Всеукраїнська піонерська організація ім.В.І.Леніна", є і міська організація "Марксистський Союз боротьби". Наче до Європи рукою подати, а тут такі "коти у мішку".

Хапались люди за живіт і на Закарпатті. Звісно, не від сміху, а від гострої кишкової інфекції. І хто-знає, чого чекати від порції суші або червоної риби. Отруїтись можна однаково, як в готельно-ресторанному комплексі, так і пиріжком з кіоску.

Вінниця

Вінничани вийшли з протестом проти будівництва кладовища на території, прилеглої до очисних споруд. І якщо раніше люди просто виходили на пікети з плакатами "Ні екологічній катастрофі" та "Проти отруєння трупним газом", то зараз обурені містяни погрожують встановити намети. У департаменті благоустрою Вінницької міськради розводять руками, мовляв, через кілька тижнів людей буде ніде ховати. Та ці аргументи не діють на людей. Питання спорудження нового кладовища відкрите.

Якийсь нелюд у вінницькому дворі багатоповерхівки прив'язав тендітну козулю з хворою ніжкою. Вчасно зреагували зоозахисники, які, дізнавшись про страждання тварини, одразу передали її до ветеринарів. Поки козуля поживе у лікарів, а коли одужає – переїде у зоопарк.

Кропивницький

У місті точиться дилема: на площі Героїв Мaйдaну хочуть встановити пам'ятник, але всі проекти, які подають кропивничани, або викликають або сміх, або нічого, окрім критики. Із чотирьох проектів на конкурсі є один із помилкою: aвтори недогледіли і назвали місто "Крaпівницьким". Один з вaріaнтів пaм'ятникa у соцмережі назвали циркулем через специфічну форму, якa нaгaдує інструмент для креслення. Та критикують ті, хто нічого не робить, а ті, хто "набиває шишки" на створенні проектів, так чи інакше, навчаться на помилках.

До чого лише не вдаються нетверезі водії, аби уникнути штрафу. Лише ховати голову в пісок не навчились. Був би пісок! А що робити, коли довкола один асфальт. Коли нетверезого зупиняє суворий поліцейський у повній амуніції, то від страху можна забути і про самоконтроль. У Кропивницькому один водій у стані сп'яніння так злякався копів, що кинувся тікати, забувши про авто. Так що людина у формі – це не жарти, особливо для нетверезих.

Полтава

Коли нерви "здають", можна вхопити стілець і когось відлупцювати. А можна вийти на вулицю та стільцем гатити по світлофорах. Правда, останній варіант може спустошити кишені, бо штрафи за такий викид емоцій в наш час чималі.

Думали, що всі скарби з Полтавської землі вже давно знайдені, вивезені та продані. Та де там! Археологи на Більському городищі знайшли скарби давніх скіфів. В одному кургані знайшли залишки коня, мідні бляшки та наконечники стріл. У другому - залишки членів заможної родини, побутовий речі та золоті прикраси. Багатства лежать у нас під ногами, а той, хто мріє про скарб, обов'язково його знайде.

Славну Полтавщину вподобали китайці. Одна з будівельних компаній Піднебесної з наступного року почне зводити міст через Дніпро, в рамках будівництва обходу Кременчука. З 19,6 км обходу майже півтора кілометри становитимуть довжину мосту через ріку. Такі "наполеонівські плани" китайців на Полтавщині.

Хмельницький

На Хмельниччині військові авіатори попри погодні примхи провели чергову льотну зміну. Молоді пілоти налітали майже по 10 годин кожен, завдання склали на "відмінноˮ.

До хороших новин є трохи поганих. На Хмельниччині зафіксували екзотичну хворобу – тропічну малярію. Хвороба хоч і не страшна, проте, якщо підчепити напасть – ушпиталення гарантоване.

Тернопіль

На Тернопільщині майстри знають свою справу: родина із прізвищем Котик створює неймовірні казкові скульптури із бетону. Свій двір вони давно перетворили в казковий сюжет із диво-деревом, диво-воротами та диво-героями. Так що дива є, і не кажіть, якщо це не так.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme