UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Чиновники на Кропивниччині відрапортували, що область готова до опалювального сезону

В області практично завершені роботи з підготовки до опалювального сезону - ОДА

Чиновники на Кропивниччині відрапортувал…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу ОДА Кропивниччини.

На цьому зауважила директор департаменту житлово-комунального господарства ОДА Ольга Довжук під час засідання колегії облдержадміністрації.

За її словами, станом на 1 жовтня рівень готовності житлово-комунального господарства та об'єктів соціальної сфери до роботи в осінньо-зимовий період 2018/2019 року складає майже 100%.

Зокрема, у сфері теплопостачання підготовлено усі 386 котелень, 398 км теплових мереж, 38 теплових пунктів, замінено 5 км мереж. Акти готовності отримали всі заклади соціальної сфери та підприємства комунальної теплоенергетики, за виключенням МКП "Дім Бобринець", які наразі працюють над усуненням зауважень від інспекції.

Заклади соціальної сфери, теплопостачальні підприємства, підприємства комунальної теплоенергетики запаслися необхідним об'ємом палива.

"Стабільно проблемним залишається питання розрахунків підприємств комунальної теплоенергетики за спожитий природний газ", - констатувала директор департаменту.

За оперативними даними НАК ''Нафтогаз України'' cтаном на 27 вересня 2018 року підприємствами ТКЕ області спожито 56,2 млн м3 природного газу на суму 385,9 млн грн, з яких сплачено 324,3 млн грн., або 84% від загальної вартості. Рівень розрахунків за 2018 рік складає 52,5%.

Загальна заборгованість підприємств комунальної теплоенергетики за спожитий природний газ, з урахуванням боргів минулих років та нарахованих пені, штрафних і фінансових санкцій склала 498,2 млн грн., у тому числі заборгованість поточного року – 183,4 млн.грн.

Найбільшу заборгованість за спожитий природний газ мають КП "Теплоенергетик" – 220,2 млн грн. та ДП "Кіровоградтепло" ТОВ "ЦНТІ УНГА" – 165 млн грн.

"Не менш важливим для початку опалювального сезону та його стабільного проходження буде отримання номінацій - лімітів споживання природного газу, а це можливо лише за умови проведення оплати за спожитий природний газ на рівні не нижче 90%", - наголосила керівник департаменту ЖКГ. Наразі залишається не вирішеним виділення номінацій тільки по ДП Кіровоградтепло ТОВ ЦНТІ УНГА (м. Кропивницький).

За інформацією Ольги Довжук, відповідно до Закону України №1730, Мінрегіоном сформовано реєстр підприємств, що матимуть можливість реструктуризувати заборгованість за електричну енергію та природний газ та списати суми нарахованих на цю заборгованість пені і штрафні санкції. До нього, зокрема, включено 6 підприємств області. Договори реструктуризації укладені КП Теплоенергетик, КП Олександріятеплокомуненерго та КП Енерговодоканал смт Смоліне. Списано майже 26 млн грн пені та штрафних санкцій.

Директор департаменту поінформувала також про ситуацію з рівнем розрахунків за послуги з централізованого опалення. Так, за 8 місяців поточного року розрахунки склали 105,5 %, у т.ч. населення 88,5%. Водночас існує значна заборгованість за ці послуги – на 1 вересня 167 млнтгрн, у т.ч. населення 118,7 млн грн. Крім того, станом на 27 вересня 6,7 млн грн заборгували установи, що фінансуються з державного бюджету. Найбільшим боржником є Льотна академія – 5,7 млн грн та установи бюджетної сфери з Кропивницького – 476 тис грн та Олександрії – 1,2 млн грн.

Також Ольга Довжук повідомила про стан водопровідно-каналізаційного господарства. За її словами, для підприємств цієї сфери одним із основних залишається питання забезпечення стовідсоткових розрахунків за спожиту електроенергію. За даними ПАТ "Кіровоградобленерго" загальний рівень оплати по галузі за 8 місяців 2018 року – 91,7%. За січень-серпень 2018 року за спожиту електроенергію ними сплачено 55,9 млн грн, або 76,8%. Заборгованість 30,4 млн грн, у т.ч. борг ОКВП "Дніпро-Кіровоград" – 30,5 млн грн. Підприємством складено графік погашення існуючої заборгованості, крім того з обласного бюджету на погашення боргів підприємства передбачена фінансова підтримка у сумі 5 млн грн.

Стосовно ситуації у житловому господарстві області, Ольга Довжук, повідомила, що до зими комплексно підготовлено 3900 житлові будинки (100%), проведено ремонт 506 покрівель (100%).

У поточному році у місцевих бюджетах передбачені понад 61 млн грн на виконання капітального ремонту житлового фонду. Близько половини цієї суми використано на відновлення ліфтового господарства.

Проаналізувала директор департаменту і стан реалізації державної програми енергоефективності в області. Ольга Довжук відзначила позитивну динаміку у впровадженні енергоефективних заходів у багатоквартирному житловому фонді. "В четвертий рік дії урядової програми "теплих кредитів" інтерес ОСББ та ЖБК до енергоощадності значно зріс", - підкреслила вона.

Ольга Довжук нагадала, що в 2017 році було прийнято Програму енергоефективності області на 2017-2020 роки, якою передбачено відшкодування частини суми кредитів отриманих ОСББ та ЖБК у розмірі 30% (але не більше 100 тис.грн за одним кредитним договором). Вже другий рік поспіль в обласному бюджеті на зазначені цілі передбачаються кошти у сумі 1,0 млн грн. Крім того, державна компенсація складає 40% (а коли у будинках є субсидіанти державне відшкодування значно збільшується і може становити до 60%), а також додаткове відшкодування частини суми кредиту від місцевої влади.

У 2018 році відповідні програми розроблені та діють у 15 районах області, 2 містах обласного значення, 1 районному центрі та 1 ОТГ. На зазначені цілі в місцевих бюджетах передбачені кошти у сумі 572 тис.грн.

З початку року 33 ОСББ та 3 ЖБК у містах Олександрія, Світловодськ, Знам'янка, Кропивницький та смт Олександрівка, оформили 42 кредити на загальну суму 10,67 млн грн. Кількість залучених кредитів до показника минулого року збільшилась майже у 3 рази, а обсяг залучених кредитних коштів у 7 разів.

Також було приділено увагу підготовці дорожньо-мостового господарства.

Як повідомила Ольга Довжук, у населених пунктах області підготовлено 104 одиниці спеціалізованої прибиральної техніки та заготовлено 10,0 тис. тонн посипкового матеріалу, що складає 100% до запланованого.

На ремонт та утримання комунальних доріг області на 2018 рік передбачено 334,7 млн грн, із них на утримання автошляхів 35,8 млн грн.

Загалом по області заплановано виконати капітальний ремонт та реконструкцію автомобільних доріг комунального значення на суму 165,6 млн грн, поточний ремонт на 133,3 млн грн.

За оперативними даними станом на 1 жовтня 2018 року виконано роботи на загальну суму 178,9 млн грн, що складає 53,5% від запланованого.

Про поточний стан справ на теплогенеруючих підприємствах доповіли представники місцевої влади із Кропивницького, Олександрії та Світловодська. Вони доповіли голові облдержадміністрації, що на місцях ведеться відповідна робота, зокрема тривають переговори із НАК "Нафтогаз" щодо отримання номінацій на споживання природного газу та запевнили, що опалювальний сезон 2018/2019 рік розпочнеться вчасно.

Нагадаємо, що губернатор Кропивниччини пообіцяв краянам теплу зиму.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme