Дерева на Кропивниччині атакує американський білий метелик

В області зафіксовано літ, яйцекладку та масове відродження гусениць першого покоління карантинного шкідника - американського білого метелика

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу Головного управління Держпродспоживслужби в області.

Управління фітосанітарної безпеки за результатами проведених обстежень повідомляє про (АБМ) у багаторічних насадженнях. Відмічено багаточисельність відроджених гусениць, що говорить про значну загрозу багаторічним насадженням.

Наявність на деревах павутинних гнізд свідчить про присутність шкідника на дереві. Типове павутинне гніздо американського білого метелика сформоване з тоненької павутини, яка обплутує спочатку один-два листки, а потім декілька верхівкових листків на гілці.

За мірою зростання гусені і нестачею їжі всередині гнізда павутиною обплутуються нові листки. Згодом гніздом стає ціла гілка чи її частина роміром один-два метри. В павутинних гніздах проходить розвиток перших чотирьох віків гусениць, після чого гусениці розповзаються по всьому дереву, об’їдаючи листя дерев. Невжиття заходів зі знищення цього покоління американського білого метелика може призвести до збільшення чисельності літньої генерації АБМ, гусінь якої відроджується у серпні, та завдати значної шкоди багаторічним насадженням.

Вже у вересні АБМ починає масовий літ у пошуках місць зимівлі. Зимує АБМ в тріщинах під корою дерев, в сухому листі, тріщинах будівель, парканів, у ґрунті. Найефективнішим заходом в боротьбі з американським білим метеликом в межах населених пунктів є систематичне обстеження багаторічних насаджень, зрізування та знищення гнізда.

Нагадаємо, що в області спостерігають масову появу гусіні в посівах сої.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький