Держпродспоживслужба Кропивниччини закликала боротися з амброзією зараз, бо буде запізно

У Держпродспоживслужбі наголошують, що саме зараз час розпочинати боротьбу з амброзією

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу Головного управління Держпродспоживслужби.

З встановленням теплої погоди починається активний ріст рослинності, а найперше - бур’янів, в тому числі амброзії полинолистої. У сільському господарстві цю проблему вирішують за допомогою гербіцидів, зазнають в службі.

"У зв’язку з цим нагадуємо, що всі обробітки посівів мають проводитися з дотриманням регламентів застосування пестицидів та агрохімікатів. Нехтування правилами завдає значної шкоди як людям, так і природі. На присадибних ділянках з бур’янами борються сапазіном, тобто, механічно за допомогою сапи або вириваючи рослини вручну. На невеликих площах з амброзією полинолистою найкраще боротися саме вириваючи рослини з корінням", - звертаються в ГУ Держпродспоживслужби.

Чому саме в цей період і чому це так важливо? По-перше, рослини ще невеликі, коренева система не розвинена, тому вони легко вириваються. По-друге, позбувшись на своїй земельній ділянці бур’янів, в тому числі амброзії, залишається більше корисних речовин і води для культурних рослин. Також ліквідація потенційного джерела алергену – це завчасна турбота про своє здоров’я.

Нагадаємо, що у Кропивницькому впровадять електронну мапу амброзії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький