ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

"Доросле кримське дитинство": У Кропивницькому показали фотопроект про дітей з сімей кримських політв'язнів (ФОТО)

Сьогодні, 16 травня, в обласному художньому музеї відкрилася фотовиставка "Доросле кримське дитинство"

Depo.
16 травня 2018 17:08
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з пoсилaнням нa CBN.

Експозиція створена за проектом журналіста Інтернет-видання "Радіо Свобода" Антона Наумлюка. Виставка стартувала в Україні з листопада 2017 року. Її встигли побачити жителі Дніпра, Херсона, Львова, Миколаєва.

Експозиція складається з 16 фотоісторій і присвячена дітям з сімей кримських політв'язнів, що залишилися без батьківської опіки, батьків та близьких родичів, яких ув'язнили за політичними мотивами, кримінальні справи і суди щодо них тягнуться роками. Під кожним фото - довідкова стаття.

"Виставка покликана нагадувати людям, що Крим досі знаходиться в статусі анексованості, крім того, важливо показати, що це ті реалії, які зараз є за якісь сотні кілометрів від нас, і ці історії можуть повторюватися, тому що є ще війна на сході, і ми не можемо відстежувати, що там відбувається в плані порушення прав людини, скільки там політичних в'язнів", – розповіла ініціаторка виставки, директорка агенції сталого розвитку "Хмарочос" Ірина Ткаченко.

Ці світлини не тільки про дітей, вони і про їхніх батьків, що не мають можливості через ґрати спостерігати за дорослішанням своїх дітей.

"Сергій намагався показати, що відбувається з маленькими громадянами, коли їхні батьки проходять вир репресій і ув'язнень за те, що вони відстоювали свою громадянську позицію, право на національну ідентичність. Погляди дітей не провокують до жалю, вони провокують до того, що нам треба бути сильнішими і включеними в цей процес", – зауважила Ірина Ткаченко.

Виставку відкрили напередодні 74 річниці депортації кримськотатарського народу з їхньої історичної батьківщини. 18-21 травня 1944 року насильно виселили кримських татар з їхньої історичної батьківщини. В результаті депортували близько 200 тисяч осіб у віддалені регіони колишнього СРСР від північного Приуралля до Середньої Азії.

Нагадаємо, окупанти відклали судилище над українським політв'язнем Балухом.

Більше новин про Кропивницький та область читайте на Depo.Кропивницький

Читайте та коментуйте наші новини у Facebook та Twitter