Голі та напівоголені: Як роздягнені моделі вернісаж НЮ у Кропивницькому відкривали (ФОТО)

Осанну відвертій жіночій красі проспівали майже чотири десятки художників

Голі та напівоголені: Як роздягнені моде…

Depo.Кропивницький роздивлявся експозицію з голими жінками.

Епатажним видалось відкриття вернісажу "НЮ: від класики до авангарду" в галереї "Єлисаветград". Кропивницький був вдруге "атакований" голими жіночими тілами. Перший вернісаж "НЮ" проводився в 2012 році та викликав неабиякий інтерес серед жителів і гостей міста. Цього року експозицію "приправили" дефіле напівоголених моделей в еротичній білизні, що викликало бурхливе обговорення в місті. Багато чоловіків, які не потрапили на виставку та на дівчат в білизні, були страшенно розчаровані.

Майже 40 років жіночої краси

Голих жінок митці малювали, напевне, з тієї пори, коли з'явився перший малюнок на скелі. Втілювали в полотні жіночу неповторність та спокусу усі мистецькі школі та течі. Експозиція охопила чималий період у 38 років: з 1980 по 2018 рік. Напевне, деякі з моделей картин вже стали бабусями, але на вернісажі у вирії витончених завмерлих у фарбах жіночих тіл час зупинився…

В експозиції, що майоріла буйством фарб та несла своєрідний настрій, 37 художників України представили понад 59 робіт. Полотна художників з Чернівців, Києва, Харкова, Одеси, Маріуполя, зрозуміло, з Кропивницького та інших міст України дозволили відвідувачам гідно оцінити красу жіночого тіла. Це не було вульгарно, напроти: від полотен віяло витонченістю та любов'ю. Митці проспівали осанну відвертій жіночій красі.

Про митців

Деякі картини належать пензлю відомих митців, котрих, на жаль вже немає на цьому світі. Експозицію прикрасили картини заслуженого художника України, уродженця Ізмаїлу, метра Бессарабії Петра Чакіра. А також відомого далеко за кордонами Кропивниччини та України Володимира Федорова.

Незмінно цікавий у своїх роботах Сергій Новіков, що працював в різних жанрах - пейзажі, портреті, жанрової картини і монументального розпису. Він був учасником багатьох всеукраїнських та зарубіжних виставок. Його роботи зберігаються в зібраннях музеїв та приватних колекціях України, Росії, Канади, Німеччини та Австралії.

Представлений на вернісажі Ігор Губський - художник з упевненою рукою і точним оком, як про нього пишуть критики. Митець володіє умінням одушевити картину декількома динамічними мазками, завдяки яким робота наповнюється диханням, трепетом життя. Він досконало навчився втілювати натурні враження в образи - гострі, виразні, характерні, впізнавані, хоча і не зовсім конкретні.

Микола Чеботару представляє напрямок імпресіонізму. Манера письма художника, передає гру світла і тіні, хиткість сонячних відблисків, витонченість і загадковість віддалених силуетів ріднить митця з відомими світовими іменами.

Андріан Бабюк - киянин. Митець працює в галузі живопису, графіки, скульптури. Мав 16 персональних виставок. Об'їздив всю Європу, де читав лекції з мистецтва. Написав книгу "Вічність настане завтра" про картини Барселони, Парижа, Дрездена та інших міст. А його земляк Олександр Репка проходив навчання в I'ENSBA в майстерні Клода Віала. Роботи митця є в музеях та приватних колекціях Франції, Німеччини, України.

Земляки кропивничан: із Олександрівського району - Федір Лагно, який представляє течу монументального мистецтва, живопису і графіки, та з Новомиргородщини - заслужений художник України Анатолій Янев, також віддали данину жіночій красі.

Зрозуміло, розповісти про усіх 37 митців майже неможливо. Вернісаж в Кропивницькому приречений на популярність і через "гарячу" тему НЮ, і тому, що поціновувачам мистецтва тут є на що подивитись.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme