Головний антикорупційний прокурор України заявив, що слідство у справі Березкіна заблоковано

Керівник спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький зазначив, що слідство працює над поверненням в Україну доньки нардепа, яка теж причетна до справи розкрадання "Ощадбанку" і переховується за кордоном

Про це він розповів журналістам після проваленого голосування у Верховній Раді за зняття недоторканності з нардепа, повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Українську правду".

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що слідство щодо злочинної діяльності нардепа Станіслава Березкіна про розкрадання 20 мільйонів доларів "Ощадбанку" заблоковано.

За його словами, прокуратура підписує подання на притягнення до кримінальної відповідальності депутата тоді, коли є відповідні ознаки, і тим самим виконує свої функції.

"Я не розумію, як працювати антикорупційним органам, коли всі наші намагання довести справу до суду і довести вину або невинуватість особи, постійно блокуються", - сказав Холодницький.

Він додав, що це вже не перше подання, яке було направлено до парламенту і заблоковане.

"Ми розслідували це провадження близько півтора року, були проведені всі необхідні слідчі дії, десятьом особам оголошені підозри, є чітка доказова база, що саме ця особа виступає організатором вчинення цього злочину", - заявив антикорупційний прокурор.

При цьому він наголосив, що депутати все одно чомусь не побачили доказів вини Березкіна.

"Вибачте, але щоб бути замовником вбивства, не обов'язково самому натискати на курок. Ми доводимо і матеріалами слідства, і негласними розшуковими діями, показами свідків, що саме ця особа давала необхідні вказівки, контролювала процес і зробила все, щоб отримати кредит фактично за підробленими документами", - наголосив Холодницький.

"Наразі слідство фактично по цій конкретній особі заблоковане, бо немає згоди на притягнення. Тож по депутату справа буде виділена в окреме кримінальне провадження", - додав він.

Керівник САП зазначив, що на його думку, рішення Ради було не юридичним, а політичним. Він наголосив, що зі свого боку прокурори готові нести відповідальність за цю справу у суді, навіть якщо програють її.

Разом з тим Холодницький сказав, що повторного подання на Березкіна не буде, бо немає нових аргументів для парламентарів.

Також прокурор розповів, що наразі правоохоронними органами вживаються дії, щоб повернути в Україну доньку нардепа, яка теж причетна до справи розкрадання Ощаду і переховується за кордоном.

Раніше Регламентний комітет Ради зняв недоторканість з нардепа Березкіна. Подання вніс Генпрокурор Юрій Луценко. За його словами, Березкіна підозрюють за чотирма статтями: у розкраданні державних коштів, зловживанні службовим становищем, відмиванні незаконних доходів та підробці документів. Зокрема, за версією слідства, Березкін привласнив 20-ть мільйонів доларів "Ощадбанку", оформивши їх як кредит і підробивши заставні документи. Але Верховна Рада не підтримала рішення Регламентного комітету і не зняла недоторканість з нардепа з Кропивниччини Березкіна.

Нагадаємо, 24 жовтня НАБУ затримало 10 осіб, підозрюваних у заволодінні $ 20 млн державного "Ощадбанку", в тому числі сина народного депутата від Кропивниччини Станіслава Березкіна Максима.

25 жовтня суд заарештував п'ятьох підозрюваних: заступника голови правління Ірину Земцову - із заставою 7 млн ​​гривень, співробітника Департаменту корпоративного бізнесу "Ощадбанку" - із заставою 1,5 млн гривень, керівника ПрАТ "Креатив" - із заставою 2 млн гривень, співробітника ПАТ "Креатив Груп" - із заставою 2 млн гривень і співробітника ПАТ "Креатив Груп" - із заставою 550 тис.

Підозрювана в розкраданні $20 млн "Ощадбанку" дочка депутата Березкіна втекла в Монако.

У справі розкрадання $ 20 млн кредиту "Креативом" суд лишив на посаді заступницю голови "Ощадбанку".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький