"Громадський бюджет-2019": Які проекти пропонують кропивничанам

У Кропивницькому впродовж найближчих днів триватиме голосування за проекти "Громадського бюджету-2019"

"Громадський бюджет-2019": Які проекти п…

Проекти, як і торік, розділені на категорії – великі, соціальні та малі. До голосування допустили 56 заявок. Depo.Кропивницький підготував перелік найцікавіших.

Проекти для особливих дітей

У категорії соціальних пройшли чотири проекти – на території спеціалізованої ЗОШ №1 пропонується встановити комфортні ігрові майданчики для дітей, які потребують особливого піклування. Облаштувати спеціальний спортивний майданчик пропонують і в "Центрі соціальної реабілітації (денного догляду) дітей з інвалідністю", що на вулиці Бєляєва.

Інший проект – "Барвистий світ" має на меті закупити сучасне офтальмологічне обладання для корекції зору у вихованців дитсадка №46 "Краплинка", куди ходять діти з порушеннями зору.

Автор ще одного проекту пропонує капітально відремонтувати тротуарну доріжку на вулиці Мечнікова з облаштуванням заїзду для людей з інвалідністю. Загальний бюджет усіх чотирьох проектів – 685 тис. грн.

Спортивне містечко та інноваційна медицина

Більшість проектів з категорії "Великі", а їх шість, стосуються благоустрою. Але один з них суттєво відрізняється – проект "Інноваційна дитяча медицина" спрямований на впровадження новітніх медичних інформаційних систем, таких як "Поліклініка без черг" та "Електронна система охорони здоров'я eHealth", які передбачають автоматизацію ведення обліку медичних послуг та управління інформацією про пацієнтів. В електронній системі формуються та ведуться реєстри надавачів медичних послуг, лікарів, пацієнтів та декларацій, каже авторка проекту Аміна Козин. У рамках проекту планується закупити оргтехніку та програмне забезпечення у дитячу міську поліклініку №1 на вулиці Шевченка. Вартість "Інноваційної дитячої медицини" - 790 тис. грн.

Інший проект - спортивне містечко "NEW LIFE" (1 млн грн) має на меті створити таке містечко на селищі Новому та проводити там обласні змагання з футболу та навіть пауерліфтингу.

На Новомиколаївці, у районі авіамістечка, пропонують створити алею "Авіаторів", прикрасивши і "ожививши" таким чином цю місцевість (998 600 грн). Тут же хочуть встановити арку - своєрідні "Небесні ворота" та нові вуличні ліхтарі.

А на центральному майдані 101-мікрорайону може з'явитися "Тріада"- сквер з деревами, освітленням та лавками.

Жителі Завадівки підготували проект про облаштування пішохідного переходу через яр на вулиці Мотокросній (265 тис. грн). Інший проект з назвою "Капремонт дороги та освітлення провулку" пропонує за кошти громадського бюджету навести лад на провулку Бережинському (від вулиці Генерала Родимцева та до провулку Верхньовеселого). Бюджет цього проекту 943 тис. грн.

"Малі" проекти, але великі ідеї

У категорії "Малі" змагаються за голоси кропивничан аж 46 різнопланових проектів.

Це - "Перший міський мурал", який хочуть нанести на багатоповерхівку на вулиці Попова 22, корпус, 1. Вулиця названа на честь космонавта, але мурал відтворить "космічну" тему у патріотичному дусі.

Автори проекту "Міні-СТО для велосипедів" пропонують поставити міні-станції для велосипедистів у шести районах міста, таким чином і велосипедний спорт популяризують, і запросять до Кропивницького більше велотуристів. "Провести" велоспорт у свій мікрорайон хочуть жителі будинків на вулиці Волкова 6 та 8, створивши спортивну доріжку для катання на скейтах, роликах та велосипедах.

А проект з назвою "Сучасна екологічна тенденція" пропонує встановити на вулиці Добровольського, 8 сміттєві контейнери під землею на спеціальній підйомній платформі. За задумом авторів, це залишить на поверхні тільки декоративну пішохідну конструкцію з "естетичними та зручними сміттєприймальними пристроями".

Поблизу будинку №30 на вулиці Волкова пропонують зробити пішохідні доріжки – але не просто "закатати" новим асфальтом, а викласти плиткою вишитий візерунок, тому проект і носить назву "Вишиванка".

Більшість "малих" проектів носять локальний характер, тому цілком можуть зібрати необхідні для перемоги голоси сусідів. Як наприклад фітнес-містечко на вулиці Жадова, 21. Автор цього проекту Тетяна Джулай пропонує встановити у себе в дворі вуличні тренажери, аби молоді та старші люди менше сиділи на лавках, а більше займалися спортом. Разом з жителями будинку жінка навіть записала проморолик про свій проект.

Фітнес-зону хоче створити і авторка іншого подібного проекту, але вже на Жадова, 30.

Активного способу життя стосується і проект "Кропивницький півмарафон – 2019". Втіливши проект, хочуть започаткувати щорічне спортивне свято: півмарафонський забіг вздовж проспекту Винниченка з фестивально-розважальною програмою на Козачому острові.

У центрі молоді з інвалідністю "Сильні духом" при КЗ "Центр соціальної реабілітації (денного догляду) дітей з інвалідністю" пропонують облаштувати студію "Вікно можливостей" для навчання молоді з інвалідністю комп'ютерним технологіям. Це, у свою чергу, допоможе адаптації молодих людей в інформаційному просторі.

Напевно, суто естетичне призначення має металева арка, яку автор пропонує встановити на Студентському бульварі, нанісши туди символіку вищих навчальних закладів Кропивницького.

Кропивничани пропонують також навести лад у та зробити привабливішим парк Степняка-Кравчинського.

Ще один проект, який стане оригінальною прикрасою Кропивницького – квітковий годинник біля головного корпусу педагогічного університету. Яскравим та необхідним є проект, розроблений Аміною Козин та вчителькою англійської мови, фіналісткою "Global Teacher Prize" Ганною Дудіч. Автори назвали його "SMART-освіта" та пропонують створити пересувну педагогічну лабораторію для навчання, проведення форумів та інших освітніх заходів. У лабораторії будуть окуляри віртуальної реальності та інтерактивний проектор.

Часу, щоб проголосувати лишилося до 14 вересня. Тому, якщо ви зареєстровані у Кропивницькому, обирайте проект за цим посиланням, проголосуйте бюлетнем у Центрі надання адмінпослуг або через систему BankID.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme