Іноземні студенти медвишу в Кропивницькому звернулися з листом до Президента України

Ошукані іноземні студенти Донецького національного медичного університету звернулися до Президента України з проханням захистити їхні права

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Весь Кіровоград".

Колективний лист від імені майже тисячі майбутніх медиків з понад 30 держав передав особисто Петру Порошенко народний депутат Костянтин Яриніч під час візиту голови держави в Кропивницький, де знаходиться міжнародний факультет ДНМУ.

"Коли ми обрали для себе навчання в Донецькому національному медичному університеті, іншої можливості, як довірились фірмі посереднику не було. У випадку ДНМУ, такою фірмою була ТОВ "Українські освітні послуги". Ми сумлінно сплатили по рахункам, які нам виставила ця фірма, не знаючи, що суми були завищені часто в кілька разів. Проте, згодом з’ясувалось, що необхідні і сплачені нами кошти не були перераховані університету і у нас чомусь з’явились борги. Для нас це ледве не закінчилось трагедією – відрахуванням та депортацією з України.

І це стосується майже тисячі іноземних студентів, що приїхали сюди на навчання. Ми почали боротися за правду, бо переконані, що нічого поганого не зробили в своєму прагненні здобути знання і віримо, що у Вашій країні є Верховенство Права. Ми звертались до ректорату ДНМУ, але, незважаючи на зміну ректора, нове керівництво знову нас силує укладати тристоронні контракти з фірмою-шахраєм, яка вже нас одурила та проплачувати якісь додаткові кошти невідомо за що", – зокрема сказано в документі.

Іноземні студенти Донецького національного медичного університету повертають сплачені посереднику гроші за навчання через суд. Станом на 22 лютого було подано 172 позови на загальну суму в 500 тисяч доларів.

Нагадаємо, що 13 лютого держсекретар Міністерства охорони здоров'я України Артем Янчук підписав указ про зміну керівництва вишу. Кадрові зміни провели на виконання ухвали суду, якою ректора навчального закладу Петра Кондратенка відсторонено від посади у зв'язку з порушеним щодо нього кримінального провадження.

Новопризначений в.о. ректора медвишу Олександр Герасименко накази про відрахування 850 іноземних студентів медвишу у Кропивницькому скасував.

Відсторонений ректор Петро Кондратенко заявив, що кримінальне провадження за звинуваченням його у корупції відкрили через викриття ним схеми з незаконної міграції та заробітку на студентах-іноземцях.

Водночас представник фірм-контрактера звинуватив ректора у вимаганні хабарів. СБУ повідомила про арешт автівок, які для ректора придбав рекрутер. Сам Кондратенко заявив, що певний час користувався авто, але вони не перебували в його власності.

Напередодні суду, де розглядалося клопотання про відсторонення Кондратенка, у виші відбувся пікет студентів. Вони висловили незгоду з вимогою заплатити повторно за навчання, адже ТОВ "Українські освітні послуги" не перерахувало університету кошти, які вони сплатили.

Підлеглі Кондратенка 7 лютого видали указ про відрахування 850 іноземних студентів через несплату коштів за їхнє навчання фірмою-контрактером ТОВ "Українські освітні послуги". Новопризначений посадовець скасував наказ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький