UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Корабель "Юрій Олефіренко" зайшов на ремонт до Миколаївського суднобудівного заводу

Корабель, найменований на честь загиблого у війні з окупантами кропивничанина, капітана 1-го рангу ВМС України Юрія Олефіренка, зайшов на ремонт до доків Миколаївського суднобудівного заводу 

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на відеосюжет ТСН.

Для міста це було давно небаченим видовищем, заради якого розвели обидва мости. Зустріти військовий корабель прийшли сотні містян – люди буквально окупували всю набережну, вздовж якої йшло судно.

Для єдиного в Україні державного суднобудівного заводу замовлення на капітальний та поточний ремонт найбільшого в своєму класі десантного корабля – неабияка подія. Ремонт нарешті завантажить їх роботою.

"Завантаженість підприємства зростає. Ми вже починаємо залучати людей зі сторони", - каже генеральний директор заводу Валерій Калашников.

Кораблю майже півсотні років, раніше він мав назву "Кіровоград". Під час окупації Криму його команда пережила блокаду, але не зрадила присязі навіть після захоплення судна росіянами. Коли корабель повернули – перейменували на честь героїчно загиблого під Маріуполем офіцера з Кропивницького Юрія Олефіренка.

В українських ВМС це одне з найбільших суден. Будівельники кажуть – на них чекає складний ремонт.

"Ремонт головних двигунів, ремонт допоміжних дизель-генераторів – цей ремонт передбачає повне розбирання цих двигунів. Досить складні роботи", - каже старший будівельник Валерій Бузник.

Ремонтуватимуть десантне судно кілька місяців. Кораблю проведуть повне обстеження, працюватиме над "Юрієм Олефіренком" майже сотня робіітників. На заводі кажуть, що готові ще взяти замовлення. "Більше ніхто ремонти не робить, тільки наш завод. Ми плануємо цього року ще один корабель на ремонт, якщо вистачить у ВМС фінансів для його виконання", - каже Валерій Калашников.

Нагадаємо, що жителі міста на Кропивниччині вийшли на пікет через простій в будівництві греблі.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook