Кропивничанам розповіли куди звертатись, якщо скривдила поліція

Жителі області протягом року 760 разів скаржилися на побиття та інші порушення з боку поліції

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на CBN.

Дані оприлюднив під час прес-конференції у четвер, 13 грудня, уповноважений голови Національної поліції з прав людини Микола Сульжук.

Протягом року жителі Кропивниччини 760 разів скаржилися у підрозділи поліції на порушення їхніх прав і свобод.

У структурі Нацполіції управління створили в травні 2016 року. Воно не підпорядковане жодному поліцейському підрозділу, а безпосередньо керівнику Управління забезпечення прав людини та голові Нацполіції.

"До наших основних завдань відноситься забезпечення прав людини під час будь-якої комунікації громадян із поліцією. Також ми здійснюємо контроль за дотриманням прав людини під час охорони, конвоювання та утримання осіб, уже затриманих за вчинення злочину, взятих під варту та осіб, що конвоюють", – сказав він.

До функцій управління також входить вивчення новел міжнародного зразка для впровадження в Національну поліцію позитивного досвіду інших держав. Також оперативне інформування керівництва Нацполіції про надзвичайні події, пов'язані з порушення прав і свобод людини працівниками поліції, моніторинг місць несвободи, які підпорядковуються поліції, проведення незалежних службових розслідувань, проведення освітніх заходів для громадян і поліцейських тощо.

"Якщо говорити про кількість звернень щодо порушення прав і свобод людини за 2018 рік, які надійшли до поліції, в цілому до всіх підрозділів їх надійшло 760. В 61 випадку інформація щодо цих звернень підтвердилася. Найчастіше це були скарги на побиття, протиправне застосування фізичної сили, незаконне затримання і доставляння до підрозділу поліції, незаконне притягнення до адміністративної відповідальності, незаконний обшук, незаконне притягнення до кримінальної відповідальності", – зауважив Сульжук.

У разі порушення прав та свобод людини, звертатися можна за адресою: Кропивницький, вулиця Дворцова, 6а, кабінет 301. Особисті прийоми громадян проводять у вівторок та четвер.

Нагадаємо, що у Кропивницькому новостворений підрозділ детективів отримав оргтехніку та відеокамери з ЄС.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Мітки: #поліція