Кропивничани обурені хаосом у Фортечному відділі Держреєстру виборців

У відділі, що розташований на вулиці Гоголя, 131, окремим виборцям відмовляють у оформленні тимчасової зміни місця голосування
 

Черга у Фортечному відділі ДРВ

Як передає Depo.Кропивницький, у Фортечному відділі Держреєстру вигадують причини для відмови або ж дозволяють собі не називати їх.

Так, завідуючий відділом ведення ДРВ Фортечної ради Анатолій Люненко відмовив у написанні заяви про тимчасову зміну місця голосування через те, що місце роботи відвідувачки, згідно з довідкою, розташоване у Подільському районі, а не Фортечному, де зручніше було б їй проголосувати. Разом з тим, виборців тримають просто "у порозі", бо тісний коридор перегороджений столом, а люди не можуть пояснити свою проблему, бо прийом ведеться хаотично.

У відділі також вимагають довідку з ЖЕКу, якщо людина хоче проголосувати за місцем свого фактичного проживання, але має на руках довідку з роботи у Кропивницькому. Хоча у законодавстві йдеться про те, що можна подати лише один документ, який засвідчує необхідність голосування в іншому місці. Про те, що на збирання різноманітних довідок ні у кого немає часу, працівники слухати відмовляються.

У "Фейсбуці" теж можна знайти масу скарг на роботу цього відділу. Інга Кузнєцова пише, що їй з подругою теж відмовили, заявивши: "Ви не проголосуєте".

Павло Агеєнко зазначає, що зіткнувся з масою проблем у цьому відділі. Анастасія Пелихова розповідає, що її мати п'ять разів перед першим туром ходила до цього відділу: “І її ганяли то в ЖЕК, (який дуже хотів допомогти, але "Ми не знаємо, що робити, раніше таких довідок не видавали"), то за квитком на поїзд, довідкою від лікаря. Так вона і не змогла проголосувати. На другий тур спеціально їде на голосування”.

Ще одна відвідувачка пише, що теж не змогла взяти у цьому відділі талон під час першого туру.

У Подільському відділі Держреєстру виборців нам пояснили, що у разі відмови необхідно вимагати офіційне письмове її підтвердження у чиновників. За Законом виборець, у якого немає можливості проголосувати за пропискою, може проголосувати у будь-якому районі та місті, незалежного від того, де розташоване його місце роботи.

 

 Нагадаємо, що за рішенням суду 19 жителів Кропивниччини включили до списку виборців.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький