Кропивничани обурені підняттям тарифів на тепло. Кажуть, що за поганий сервіс і так забагато сплачують (ВІДЕО)

Жителі обласного центру заявляють, що на фоні постійних поривів тепломереж та поганої якості послуги, підвищувати тарифи на тепло немає за що. Натомість чиновники заявляють, що так треба і все вже порахували

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Фейсбук" філії Суспільного телебачення.

Підприємство "Кіровоградтепло" підготувало підвищення тарифу на послуги централізованого опалення. Про це повідомив заступник директора цього підприємства Анатолій Таран. Зараз мешканці житлових будинків без лічильників тепла платять 47 гривень 21 копійку за квадратний метр. Ціну підприємство пропонує підвищити на 7 гривень 30 копійок.

Кропивничанка Тетяна Реут живе з чоловіком та дитиною в двокімнатній квартирі. За 60 кв. метрів за теперішнім тарифом сплачує 2800 грн в місяць.

"З нового року планують підвищувати тарифи. Я не розумію за що підвищувати тарифи. Постійно у нас пориви, абсолютно ніякого немає оновлення, ані системи. У нас будинок, не зважаючи на те, що він новий, обслуговується "Кіровоградтеплом". Якість послуги не відповідає реальним тим тарифам, які є на сьогодні. Тому ще підвищувати, я не бачу сенсу. Куди підвищувати? " – обурюється жінка та додає, навіть, якщо рахувати по 50 грн за кв. метр, її сім'я сплачуватиме близько трьох тисяч грн на місяць. І це тільки за опалення, не зважаючи на інші комунальні послуги.[

Рішення до міської ради Кропивницького подали на розгляд обґрунтування тарифів. За новою ціною ДП "Кіровоградтепло" пропонує платити на 16% більше: 54,54 грн за кв. метр.

"Питання орієнтування тарифу залежить не від бажання підприємства, а це є вимога постави Кабінету міністрів №869, якою передбачено, якщо відбувається зміна по головним джерелам теплової енергії у вартості газу, електроенергії, зарплати, збільшення вартості банківських послуг, у зв'язку з цим пов'язані зміни корегування тарифу", - зазначив заступник директора ДП "Кіровоградтепло".

Начальник управління економіки міської ради Кропивницького Андрій Паливода каже, що збільшення тарифу обґрунтоване. Пропозицію ДП "Кіровоградтепло" після розгляду управління зменшило на 29 копійок.

"Відповідно до нових розрахунків, підприємство ДП "Кіровоградтепло" ТОВ ЦНТІ "УНГА" у зв'язку із підвищенням ціни на газ, також у зв'язку із запланованим підвищенням ціни на електроенергію і вже з фактичним підвищенням цін на паливно-мастильні матеріали, перерахували свій тариф. І на сьогодні він складає по їх розрахункам 54,54 грн. Після перевірки управлінням економіки цього тарифу він був трохи скоригований до рівня 54,25 грн", - зазначив Паливода.

Для тих будинків, що не мають лічильників, є розрахункова вартість по квадратним метрам. Збільшення складає близько 15%, додав чиновник. Проект рішення щодо підвищення тарифів на тепло розглядатимуть на виконкомі після нового року.

Нагадаємо, що у Кропивницькому готують подорожчання тарифу на опалення до 54 грн/кв. м.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький