Кропивничани почали записуватися до лікарів через електронну чергу (ВІДЕО)

У трьох центрах первинної медико-санітарної допомоги запровадили електронну чергу

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на програму "Радіомайдан" на UA.Кропивницький.

Запровадити електронну чергу вдалося завдяки тому, що успішно реалізували перший етап медичної реформи, розповіла начальниця міського управління охорони здоров'я Оксана Макарук. Під час першого етапу медреформи всі заклади "первинки", де працюють терапевти, педіатри, сімейні лікарі, переведені в статус комунальних некомерційних підприємств. З початку року вони фінансуються за новим принципом - гроші йдуть за пацієнтом. Маються на увазі пацієнти, які підписали декларації з лікарем.

За таким принципом почали фінансувати два центри первинної медико-сантарної допомоги та амбулаторія загальної практики сімейної медицини на селищі Гірничому. Ці заклади підписали угоди з Національною службою здоров'я, виконавши низку умов: заклади комп'ютеризували, закупили програмне забезпечення MedStar-24, окрім того, запровадили електронні картки пацієнта та підключили до єдиної державної системи E-Health.

Вже 2,5 місяці існує он-лайн реєстрація до лікарів первинної ланки. "Таким чином існує три черги. Електронна, з реєстратури та телефонна до лікаря. І процес поки що налагоджується", - зазначила Макарук.

По першому центру МСД за цей час в режимі он-лайн записалися 5 тис. пацієнтів, 9 тисяч через реєстратуру та 16 тисяч - зателефонувавши до лікаря.

До вузьких спеціалістів електронна черга почне втілюватись з другим етапом медреформи, з липня 2019 року.

Нагадаємо, що у Кропивницькому запрацювала єдина служба диспетчерів швидкої допомоги.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький