UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Кропивниччина вийшла у лідери за кількістю опорних шкіл

В області створили більше опорних шкіл, ніж в інших регіонах

Кропивниччина вийшла у лідери за кількіс…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на пресслужбу ОДА.

Згідно з рейтинговими показниками Кабінету Міністрів України, Кропивниччина має найбільшу кількість опорних шкіл у порівнянні з іншими регіонами країни.

В області безпосередньо працює 76 опорних шкіл і 186 філій, розповів голова ОДА Андрій Балонь. "Тема опорних шкіл викликає в населення неоднозначне ставлення. Це зумовлено поширенням фейкової інформації про те, що в деяких населених пунктах діти не матимуть можливості здобувати знання. Насправді мережа опорних освітніх закладів забезпечує учням рівні можливості доступу до якісної освіти", – відзначив Андрій Балонь.

Робота зі створення опорних шкіл розпочалась у 2016 році. Першими такі заклади з’явились у Олександрівському, Голованівському та Новоархангельському районах. За твердженням ОДА, цей процес сприяв скороченню мережі малокомплектних шкіл і створенню оптимальної мережі закладів загальної середньої освіти в області.

Щодо переваг, модернізація дала такі результати: середня наповнюваність класів області зросла з 13 учнів у 2015 році до 17 учнів у 2019 році; кількість учнів, які перебували на індивідуальній формі навчання, скоротилася з 1804 учнів у 2015 році до 448 учнів у 2019 році.

Комунальний заклад "Олександрівське навчально-виховне об'єднання № 1" – один із прикладів успішної реалізації освітньої реформи. До складу НВО увійшло п'ять структурних підрозділів: одна опорна школа – Олександрівська загальноосвітня школа I-III ступенів № 1; чотири філії – Староосотська, Олександрівська, Новоосотська та Триліська. З 2016 року до 2020 року кількість учнів у НВО зросла від 831 до 912 школярів. При цьому у 2019 році заклад зайняв 18 місце із 221 шкіл області за результатами середнього балу ЗНО.

На базі опорних або центральних шкіл навчаються діти з найближчих сіл і містечок. Школярів підвозять до освітнього закладу автобусами. У кожній опорній школі є сучасні кабінети фізики та хімії, лабораторії, комп'ютерний клас, мультимедійне обладнання, Wi-Fi і оновлена бібліотека. Окрім цього, опорні школи мають додаткову державну підтримку на модернізацію та створення нового освітнього процесу.

Нагадаємо, дитячу поліклініку та лікарню у Кропивницькому об'єднають для кращого фінансування.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"