Кропивницькі студенти знайшли в полі дві скіфські кам'яні скульптури (ФОТО)

Двох скіфських "баб" знайшли під Бобринцем студенти інженерного коледжу

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на DOZOR.

Незабаром Кропивницький лапідаріум (музей кам'яних скульптур) поповниться ще двома експонатами. Кам'яних "баб" знайшли під Бобринцем студенти інженерного коледжу.

Як розповіла керівник краєзнавчо-пошукової організації "Ексампей" Ніна Бабанська, студенти коледжу, які беруть участь в проекті "Live-інкубатор", їздили в Бобринець з метою дослідження Володимирівської балки. Потім вирішили відвідати старовинну церкву та оглянути групу курганів неподалік від райценнтру. Біля одного з цих курганів і знайшли двох "баб".

Разом зі студентами в експедиції "Ексампею" їздять науковці – археолог Микола Тупчієнко, головний зберігач фондів краєзнавчого музею Павло Рибалко. Тож "культурну приналежність" і вік цих кам'яних скульптур змогли визначити прямо на місці.

За словами Павла Рибалка, це кам'яні стели доби бронзи, тобто доскіфського періоду. Як пояснив науковець, кам'яні стели різних часів у нас в області знаходять майже щороку, але, на жаль, часто такі знахідки просто не фіксують – давні кам'яні скульптури залишаються валятися на полях і поступово руйнуються.

Знайдених студентами баб планують перевезти в лапідаріум краєзнавчого музею, в якому вже є скіфські, половецькі скульптури та одна "баба" бронзової доби. А курган, біля якого їх знайшли, будуть досліджувати археологи.

Нагадаємо, що на Кропивниччині встановлять пам'ятний знак скіфському царському кургану "Лита Могила".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Мітки: #студенти