Шокуюча єдність: Який бюджет-2019 "подарували" депутати Кропивницькому

Обранці міської ради одностайно підтримали головний фінансовий документ обласного центру

Шокуюча єдність: Який бюджет-2019 "подар…

Depo.Кропивницький відслідковував на які потреби столиця степового краю витрачатиме кошти.

Унікальну єдність продемонструвала в четвер, 20 грудня, на сесійному засіданні місцева рада Кропивницького. Чи не вперше в історії міста бюджет проголосували майже миттєво, без тривалих зауважень та виступів депутатів: 35 представників усіх фракцій, в тому числі антагоністичних, в унісон натиснули кнопку "вперед". Вже після голосування кілька депутатів порекомендували внести корективи, здебільшого щодо фінансування бюджетних галузей.

Зрозуміло, до сесійного засідання головний фінансовий документ міста обговорювався в постійних комісіях. Під час обговорення проекту рішення депутати усіх фракцій відзначали надзвичайну напруженість у виконанні майбутнього бюджету та наголошували на застереженнях, пов'язаних із фінансуванням ключових галузей – освіти і охорони здоров'я. Тож вже за результатами першого кварталу 2019 року статті міського бюджету будуть переглядатися.

Напередодні виконавчому комітету міської ради Кропивницького для погодження проекту міського бюджету на 2019 рік не вистачило одного голосу. Причиною відсутності консолідованого голосування стала позиція керівників районних рад: і голова Подільського району Руслан Фросіняк, і очільник Фортечної райради Олександр Кришко вимагали збільшити у кошторисі фінансування заробітних плат працівникам виконавчих органів очолюваних ними рад.

Але фінуправління муніципалітету було категоричним: усі працівники місцевого самоврядування в Кропивницькому поставлені в рівні умови, а заробітна плата їм на 2019 рік розраховувалася відповідно до чинного законодавства України. У 2018 році відбулося суттєве підвищення окладів для місцевих посадовців і, задля зменшення навантаження на бюджет, їм зменшили розмір премій та надбавок, заявили фінансисти міськради.

Тим не менш, без попереднього погодження виконкому бюджет неочікувано одноголосно ухвалили на сесії. За інформацією начальника фінансового управління міської ради Любові Бочкової, ресурс бюджету містa нa нaступний рік склaдaє 2 593,6 мільйона гривень. Майже половина - 46% бюджету, і це фактично всі доходи обласного центру - використовуватиметься на фінансування захищених статей.

Нaйбільші видaтки плaнуються в гaлузі "освітa" – 933,1 млн грн, a це мaйже 36% від зaгaльного бюджету міста.

Нa охорону здоров'я передбaчaються видaтки у сумі 235,9 млн грн, і це 9%. Культурa тa фізичнa культурa отримaють нa фінaнсувaння прогрaм 47,0 млн грн, що склaдaє близько 1,8%

Нa соціaльний зaхист тa соціaльне зaбезпечення нaпрявлять 101,1 млн грн, це в 1,4 рaзи більше, ніж у поточному році.

Видaтки нa житлово-комунaльне господaрство – 156,3 млн грн. Нa трaнспорт тa дорожнє господaрствa – 133,0 млн грн.

"Бюджет наступного року надзвичайно напружений, - прокоментував ситуацію міський голова Кропивницького Андрій Райкович. - Проте він дає можливість реалізувати всі стратегічні і поточні програми, заплановані на виконання у 2019-му році". Це пообіцяв мер. Як воно буде реалізовуватись на ділі, покаже час.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"