Кропивницька поліція нагадала про заборону символіки тоталітарних режимів

На всій території України заборонено виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу ГУ НП в області.

9 квітня 2015 року було прийнято Закон України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", за порушення норм якого передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Відповідно до чинного законодавства на всій території України заборонено виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного тоталітарного режиму, символіки націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режиму, у тому числі у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів.

Такі дії, згідно зі ст. 436-1 Кримінального Кодексу України "Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів" караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі від п’яти до десяти років з конфіскацією майна. Також заборонено публічне використання, демонстрація або носіння георгієвської (гвардійської) стрічки чи її зображення.

За такі дії відповідно зі ст.173-3 КУпАП "Виготовлення та пропаганда георгієвської (гвардійської стрічки)" передбачено штраф від п’ятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб з конфіскацією георгіївської (гвардійської) стрічки або предметів, що містять її зображення.

Поліцейські звертаються до учасників відзначення Дня пам’яті і примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України з проханням неухильно дотримуватись вимог законодавства.

Нагадаємо, що в обласному центрі пройшов військово-патріотичний конкурс "Майбутній захисник України", у якому цього року взяли участь 23 команди.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький