UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Кропивницький фольк-проєкт "Баба Єлька" презентував свій перший кліп

Уперше пісню "Ой полинь-полиньок" члени проєкту "Баба Єлька" записали торік у селі Листопадовому, а зйомки кліпу відбувалися влітку 2019 року на території урочища "Каскади" 
 

Кропивницький фольк-проєкт "Баба Єлька"…

Про це йдеться на сторінці фольклорної експедиції "Баба Єлька" у "Фейсбуці", передає Depo.Кропивницький.

У відеороботі співачка Світлана Буланова виступає під псевдо YELKA - такий псевдонім узяла вона на честь своєї бабусі – Олени Рибалкіної, яку в селі називали "Єлька" і яка знала сотні українських народних пісень.

Уперше пісню "Ой полинь-полиньок" члени проєкту "Баба Єлька" записали у селі Листопадовому (Новомиргородський район) у вересні 2018 року – від місцевого фольклорного колективу "Берегиня". Аранжування до народної пісні "Ой полинь-полиньок" зробив кропивницький музикант і композитор Макс Величко. Автор відео – кропивницький фотограф Олександр Майоров – узяв участь у 35 експедиціях проєкту "Баба Єлька". У зйомках взяв участь і Майкл Ендрюс – фотограф проєкту "Баба Єлька", волонтер Корпусу Миру США в Україні, ініціатор фотовиставки "У пошуках рідної пісні" та учасник більше 30-ти експедицій.

У кліпі використані кадри з експедиції проєкту "Баба Єлька" у село Нечаївку Компаніївського району. Тоді бабуся Поля – Поліна Димченко 1935 р.н. ˗ крім інших, також наспівала і пісню "Полиньок".

Зйомки кліпу відбувалися влітку 2019-го року на території геологічної пам’ятки природи – урочища "Каскади" (село Злинка Маловисківського району) та на місці злиття двох річок – Сугоклеї та Сугоклейчика поблизу села Нечаївки (Компаніївський район).

"Кожен кадр, відзнятий у відео, пронизаний магією рідних країв. Від сакральних "Межових каменів" і "Чортової печери" біля Нечаївки і до створених природою водоспадів Каскад", - зазначають автори кліпу.

У відео можна зустріти десятки рослин, занесених до Червоної книги України, та лікарські трави, на яких зналася баба Єлька, серед них полин звичайний, вівсюг, звіробій, тонконіг, кущі горицвіту, дикий часник (черемша), кущі глоду, вишня кущова, пижма, жовта лугова ромашка, ведмеже вухо, коров’як.

Проєкт "Баба Єлька" присвячений українській народній пісні, її пошукам, збереженню, поширенню. Заснований на честь бабусь, які є живими носіями української традиції.

Нагадаємо, що в обласному центрі пройшов дитячий фестиваль "Об'єднані піснею".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme