Майже 70% питної води в колодязях Кропивниччини має перевищений вміст нітратів

Питна вода в колодязях в області має наднормативний вміст нітратів  

Майже 70% питної води в колодязях Кропив…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу обласного лабораторного центру МОЗ України.

Фахівці установи продовжують проводити вибіркові моніторингові дослідження питної води з громадських колодязів області. Результати цих досліджень за 1квартал 2019 року довели, що в 67% питна вода  має наднормативний вміст нітратів, при 68% а 1 кварталі 2018 року, при нормі 50 мг/куб. дм.

На території Бобринецького та Новоукраїнського районів жодна з досліджених проб води з громадських колодязів не відповідала вимогам за вмістом нітратів (100%), в Олександрійському та Новоархангельському районах – 88%, в Долинському- 75%, в Знам’янському – 71%.

Вода питна з індивідуальних колодязів Олександрійського, Устинівського, Компаніївського, Кропивницького, Знам’янського, Маловисківського районів не відповідала гігієнічним нормативам за вмістом нітратів у 100% досліджених проб. В Долинському районі цей показник сягає 87%, в Бобринецькому – 86%, в Онуфріївському районі – 84%, в Новомиргородському – 83%, в Новоархангельському –  79%, в Гайворонському – 68%, в Голованівському–  64%, в Благовіщенському  – 56%.

Вживання води, забрудненої нітратами, особливо небезпечно дітям до 1 року – адже призводить до виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії, внаслідок якої все частіше реєструються летальні випадки.

Крім того, в організмі людини нітрати в процесі хімічних реакцій відновлюються до нітритів, які в подальшому, реагуючи з амінами й амідами, беруть участь в утворенні нітрозамінів, які мають канцерогенні властивості. Саме тому вживання води з наднормативним вмістом нітратів сприяє підвищенню ризику щодо онкологічної захворюваності.

"Дієвим способом дізнатись про якість та безпечність води є проведення лабораторних досліджень. Запрошуємо власників громадських та індивідуальних колодязів перевірити якість води в них", - зазначили фахівці обласного лабораторного центру МОЗ України.

Нагадаємо, що треба робити, аби набратися ранніх вітамінів без нітратів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme