Медики Кропивницького у разі невиплати зарплат влаштують акцію протесту в Києві

60 мільйонів гривень на виплату зарплат не вистачає медикам Кропивницького до кінця року

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Фейсбук" філії Суспільного телебачення UA: Кропивницький.

Заборгованість виникла у медичних працівників вторинної ланки – це лікарні Кропивницького та селища Нове. Як повідомила голова обласної профспілки працівників охорони здоров’я Лариса Козлова, через затримку з виплат зарплати з початку року у лікарнях Кропивницького звільнилися шестеро лікарів і чотирнадцять медсестер. Зі слів Козлової, якщо Кабмін та Верховна Рада не почують пpофспілку та не нададуть додаткової субвенції на виплату заробітних плат, за місяць медики влаштують акцію протесту в Києві. 

Заступниця начальника міського управління охорони здоров’я Лариса Кудрик розповіла, що порівняно з минулим роком, коли коштів на зарплату медикам критично не вистачало, суму ще зменшили. У 2018 році на втоpинну ланку медпрацівників субвенція з державного бюджету складала 175 млн 744 тис. грн.. Цьогоріч з бюджету виділили 172 млн 682 тис. грн.

За словами головного лікаря міської лікарні швидкої медичної допомоги Pуслана Іванова, від держави медики отримують лише 6% відсотків ліків, необхідних для роботи. А фінансування зарплат фактично йде на рівні 80%. У червні працівники отримали 60 % авансу. Також існує велика кадрова проблема. Заробітна плата лікаря, медичної сестри та санітарки фактично зрівнялася. Йде величезний відтік кадрів.

Нагадаємо, що за рівнем зарплат в агросекторі Кропивниччина посідає 16 місце із показником 7 840 грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький