Міжнародний скандал в Кропивницькому: Чи надовго залишили 850 іноземців в Донецькому медунівері

Студенти знову відвідують заняття в Кропивницькій філії Донецького медичного університету, але ніхто не знає чого їм очікувати надалі

Міжнародний скандал в Кропивницькому: Чи…

Depo.Кропивницький продовжує відслідковувати скандал із ошуканими та відрахованими іноземними студентами, що стали заручниками "розборок" між їхнім вишем та компанією-рекрутером.

Зараз у Кропивницькому взяли тайм-аут у конфлікті з елементами міжнародного, в який залучені 850 студентів-іноземців місцевої філії Донецького медичного університету. Майбутні медики вийшли на акції протесту, через те, що їх відрахували начебто через несплату за навчання. Хоча, за їхніми словами, вони оплатили освітні послуги у повному обсязі – фірмі-посереднику. Втім, це не було почуто адміністрацією вишу, котра, у свою чергу, заявила, що грошей за навчання не отримала. У ректораті натякнули, що гроші треба шукати в іншому місці, переводячі "стрілки" на фірму-посередника. Але цього тижня історія набула неочікуваного повороту.

Студенти та відвідування лекцій

Як заявив 11 лютого ректор Донецького медуніверситету Петро Кондратенко, відраховані 850 іноземців з медвишу в Кропивницькому не мають права відвідувати лекції. Він дав студентам три дні, щоб вони уклали угоди з університетом та оплатили навчання. За його словами, тільки за цієї умови іноземцям дозволять продовжити навчання.

Наказ про відрахування є чинним, заявив наступного дня представник ректорату Сергій Стулов. Тим не менш, відрахованим студентам-іноземцям кропивницької філії Донецького медичного університету таки дозволили прийти на заняття.

Більше того, зі слів працівника ректорату, укладання двосторонніх договорів між студентами та університетом, як вимагалося 11 лютого, призупинили. "Питання підписання двосторонніх контрактів з університетом, яке було актуальне вчора, ми відклали. Ми не підписуємо його з жодною групою студентів, тому що питання наказу про відрахування залишається відкритим. Наказ розглядається в двох судах. Зараз він підписаний та чинний. Його ніхто не скасував. Тобто студенти I, II, III курсів на сьогоднішній день відраховані", – зазначив тоді Стулов.

Судові колізії та відсторонення ректора

Різку зміну вектору Стуловим стосовно дозволу відвідувати заняття відрахованими студентами пояснити легко: 12 лютого слідчий суддя Шевченківського районного суду Києва частково підтримав клопотання слідчого СБУ про відсторонення ректора Донецького Національного медичного університету Петра Кондратенка від посади. Зараз Кондратенко підозрюється у вчиненні злочину за ч.4 ст.368 ККУ (одержання хабара).

Суд постановив частково задовольнити клопотання старшого слідчого Головного слідчого управління Служби безпеки України та відсторонити ректора від посади на період досудового розслідування – до 25 березня 2019 року. Ухвала підлягала негайному виконанню.

У цей же день Ленінський районний суд в Кропивницькому відмовив у відкритті провадження у справі щодо відрахування 850 іноземних студентів медуніверситету, що подав народний депутат України Костянтин Яриніч. Суд дійшов висновку, що позов не підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства, а повинен розглядатися судом загальної юрисдикції у порядку, визначеному нормами Цивільного процесуального кодексу України.

В середу, 13 лютого, в цей же райсуд надійшла заява про забезпечення позову вже від місцевої прокуратури. Вона подала позов в інтересах держави в особі Міністерства освіти та науки України, Міністерства охорони здоров'я до Донецького національного медичного університету, щодо зупинення дій скандальних наказів від 7 лютого №131-ст., №132-ст., №133-ст. про відрахування 850 громадян інших держав.

Накази про відрахування скасовані

Обов'язки ректора медуніверситету після відсторонення Петра Кондратенка, згідно з наказом МОЗ, зараз виконує декан першого медичного факультету Олександр Герасименко. В четвер, 14 лютого, новопризначений в.о. ректора видав новий наказ, згідно з яким попередні приписи про відрахування містять низку неточностей щодо оплати навчання іноземними студентами. Окрім того, не визначений об'єм заборгованості та не вказано, хто саме зі студентів не уклав угоду з ДНМУ. Таким чином, три накази від 7 лютого про відрахування студентів було скасовано у повному обсязі.

Для з'ясування причин проблеми в університеті утворено комісію. Дата завершення перевірки не зазначається. Студенти, яким про це повідомили в актовій залі медвишу, зустріли це оголошення оплесками. Окрім того, було ухвалене рішення, що надалі в адміністрації вишу, розташованій у Краматорську, розроблять текст двосторонньої угоди, де сума оплати визначатиметься чітко та не писатиметься від руки. Справи про скасування наказів у суді розглядатися не будуть, оскільки їх вже скасовано.

Студенти продовжують навчання, але чи надовго?

850 студентів-іноземців Кропивницької філії Донецького мед університету продовжують навчання. До Міграційної служби про припинення дії посвідок на тимчасове проживання їх в Україні ніхто не звертався. Іноземців, як погрожував раніше ректорат, не депортують.

"Виш має повідомити міграційну службу протягом 10 днів щодо студентів, які були відраховані, про скасування посвідок. Ці 10 днів ще не вийшли (наказ про відрахування був виданий 7 лютого, – ред.). Оскільки наказ скасований, студенти не є відрахованими, і ніяких документів до державної міграційної служби не надходило. Наразі посвідки діють. Студенти легально перебувають на території України", – зазначила виконувачка обов'язків декана міжнародного факультету Ірина Торбенко.

"Відраховані" студенти-іноземці вже ходять на лекції, але їхнє положення хитке. В медвиші досі ніхто нічого толком не знає. Працівник ректорату Сергій Стулов каже, що в Кропивницькому чекають на розпорядження керівництва з Краматорська. "На сьогодні жоден працівник ані деканату, ані ректорату не знає, що ми будемо робити сьогодні, завтра, післязавтра. Я знаю одне: що створена комісія в офісі в Краматорську, яка буде вирішувати, що робити з цим наказом. Тобто вони мають розібратися, який має бути складений договір. Тут (в Кропивницькому, – ред.) ніхто нічого не знає: студенти будуть платити чи не будуть. Це також вирішуватиме ця комісія. Я особисто маю сам більше питань, ніж відповідей", – зізнався Стулов.

До складу комісії увійшли юрист, представник університету, працівник фірми-посередника "Українські освітні послуги" та голова студентського самоврядування. Як зауважила Торбенко, коли буде відомий механізм дії цієї комісії, тоді вже студентів поінформують щодо наступних кроків, які їм необхідно буде зробити. А зараз, за її словами, їм треба зосередитись на одному – навчанні.

Фото, відео: Depo.Кропивницький, Кропивницька філія Суспільного телебачення.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme