UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Кропивниччині археологи досліджують курган, де були знайдені скіфські скарби

Розкопки кургану "Лита Могила" у Знам'янському районі триватимуть до 31 жовтня

На Кропивниччині археологи досліджують к…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на пресслужбу ОДА.

Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко провів робочу зустріч з керівником наукової експедиції, кандидатом історичних наук, заввідділом Польового комітету Інституту археології Національної академії наук України Юрієм Болтриком, який здійснює науково-дослідні археологічні розкопки пам’ятки археології – пам’ятка археології місцевого значення "Курган № 3" (охоронний номер 1593), яка відома науці за назвами "Лита Могила", "Червона Могила" або "Мельгуновський курган".

У листопаді 2018 року обласною державною адміністрацією було порушено питання перед Інститутом археології НАН України про необхідність завершення науково-дослідних археологічних розкопок кургану та виділено на дані роботи 472 тис. грн. Керівник науково-дослідної експедиції Юрій Болтрик повідомив першому заступнику голови загальний стан виконання поставлених завдань з проведення наукових археологічних розкопок. За його словами роботи триватимуть до 31 жовтня.

За підсумками проведення науково-дослідних робіт буде проінформовано та подано відповідний науковий звіт до спеціально уповноважених органів охорони культурної спадщини. Перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко наголосив, що область готова й надалі сприяти науковому вивченню, збереженню усіх об’єктів культурної спадщини, а завершення археологічних науково-дослідних робіт не лише поставить крапку над дослідженням видатної пам’ятки археології, а й сприятиме туристичному розвитку Кіровоградщини. Після завершення археологічних досліджень біля кургану буде встановлено пам'ятний знак "Лита Могила".

Довідка: "Лита Могила" – видатна пам’ятка археології, найдавніший курган степової Скіфії. Від дати його розкопок веде відлік не лише скіфська, а й вся вітчизняна археологія. На цьому місці у вересні 1763 р. за розпорядженням головного командира Нової Сербії генерал-поручика Мельгунова у кургані Північного Причорномор’я, були проведені розкопки царського поховання кінця VII – початку VI ст. до н.е.

Також, цю пам’ятку досліджували відомі археологи - Ястребов (1892 р.), Треножкін (1949 р.), Бокій (1990 р.). У кургані було знайдено комплекс дорогоцінних речей, який увійшов в науковий обіг як Мельгуновський скарб. Одна із золотих прикрас у вигляді степового орла, була використана як символ герба Кіровоградської області. Проте, видатна пам’ятка так і не була досліджена повністю.

Нагадаємо, що в обласному  бюджеті на розкопки та будівництво комплексу передбачено 5,5 млн грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme