На Кропивниччині батьки не вірять у самогубство сина-нацгвардійця

Батькам сказали, що 19-річний Мансур – самогубець, проте вони не вірять та готові провести ще низку експертиз
 

Про це йшлося у програмі "Надзвичайні новини" на телеканалі ICTV, передає Depo.Кропивницький.

Мансур Вержаківський з Голованівська пішов служити до військової частини Нацвагрдії, а за два місяці його знайшли застреленим. Батьки не вірять, що це було самогубство та хочуть знайти винних.

Знайомі розповідають, що хлопець любив життя і мав плани на майбутнє та не міг вкоротити собі віку. "Я з ним говорив телефоном перед смертю, він хотів приїхати і пройти по Голованівську в формі. Хлопця не повернути, але хоч правду треба знати", – розповідає житель райцентру Микола П'яничук.

Батько розповів журналістам, що син напередодні телефонував і говорив дивні речі та дивно спілкувався. "За два дні до цього (до смерті) у нього був тривожний голос. Сказав, поговорити зі старшиною та, що треба роздруківка з рахунку", – говорить батько загиблого Мансур Вержаківський. Трохи згодом слідство надало батькам копію передсмертної записки. Записка лише з часом зявилася в справі, зазначають автори сюжету. У ній шлося, що з хлопця вимагали гроші і він боявся сказати.

Батько стверджує, що почерк не його сина: "Дуже рівно написано. Він був шульгою і не міг так писати. В протоколі огляду з місця події записки не було".

За словами експерта-криміналіста, експертиза проводилася поверхнево. Вона не взяла до уваги ні синців, ні підозрілого крововиливу в мозок. "Я можу одне сказати: слідство не зробило нічого. Тому твердження про самогубство необґрунтоване", – каже завідувач Бершадського відділення судово-медичної експертизи Маїс Салогуб. За його словами, описано не всі речові докази. Слідство просто "забуло" про штик-ніж та стріляну гільзу. Експерт говорить, якщо штик примкнутий до зброї, її впритул приставити до шиї не можна: "При поверхневому огляді — ознаки пострілу впритул. Виникає питання: А де штик-ніж?".

Сліди від пострілу вказують про те, що стріляв правша. "На шиї зліва, він лівша і це ніхто не досліджував. Якщо лівша,то ствол буде правіше, правша — лівіше. Це я не стверджую. Це вірогідність", – розповідає Маїс Салогуб.

В матеріалах слідства зазначено, що хлопця батьки відправили до армії примусово. Чи це так, журналістам з'ясувати у працівників районного війскомату не вдалося. Спілкуватися там посеред робочого дня відмовилися. Пояснивши, що "наше обласне керівництво не дозволяє". У військовій прокуратурі, за словами батьків, про справу мовчать.

Батьки здаватись не збираються "Всі експертизи, які треба, зробимо. Нам втрачати вже нічого", - каже Мансур Вержаківський.

Пішов служити в Нацгвардію, а повернувся у труні. Сімейна драма на Кіровоградщині

Нагадаємо, що чернігівський поліцейський відмовив жінку від самогубства.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький