На Кропивниччині брати-митці роблять для громади дивовижні композиції з металобрухту

Одинадцять композицій з металобрухту встановили у Знам’янці брати Юрій та Олег Гребенюки

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Фейсбук" філії Суспільного телебачення UA: Кропивницький.

З брухту вони виготовили лавку примирення, український тин, фотоапарат, карету для Попелюшки, телескоп і капличку.

Створюють це для того, аби прикрасити рідне місто і зробити його привабливим для туристів. Роблять це вони безкоштовно.

Металевий телескоп та карта зоряного неба – 11-й арт-об'єкт, який брати Гребенюки встановили в Знам'янці. Вага телескопа 40 кілограмів, карта вночі світиться.  

"Ми хотіли реально відтворити цю карту, щоб вона відповідала зіркам, які є. Сама підзорна труба виконана з металу, там вставлені збільшувані лінзи. Вона працює. Зоряне небо вдень не подивися, але якісь об’єкти недалеко можна розглянути", - розповів співавтор конструкції Юрій Гребенюк.   

Перший арт-об’єкт брати створили і встановили ще у 2014 році. Це лавка у формі серця біля міського відділу реєстрації шлюбів. Потім з'явилася лавка примирення, дівчинка на велосипеді та три горішки для Попелюшки.

"Початок любого арт-об’єкту – це ідея. Вона вимальовується десь в розумі, а потім викладається в ось такі залізні вироби. Оці горішки зроблені із простих вогнегасників. На створення пішло часу приблизно два дні. Головна мета, як в наш час кажуть меседж, зробити так як міфічний герой Прометей: запалити вогники в серцях людей", - розповів співавтор конструкції Олег Гребенюк.  

Брати говорять, що раніше містяни часто псували конструкції, зараз ремонтувати доводиться менше. Мешканці Знам'янки дуже задоволенні та схвально ставляться до творчості Гребенюків.  

Митці також встановили капличку, в якій є три камені. "Ми привезли три камені з різних регіонів. Із Ієрусалиму, із Гробу Господнього. Він дійсно звідти. Другий ми привезли із Ватикану із Риму із площі святого Петра. А третій з гори Моісея", - розповів співавтор конструкції Юрій Гребенюк. Тут за задумом кожен може зупинитися і помолитися.

Нагадаємо, що у Кропивницькому відбудеться "Єврофест – 2019".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький