На Кропивниччині діти написали листи полоненим у "Лефортово" морякам

На Кропивниччині діти написали листа військовополоненому земляку командиру малого бронекатера "Бердянськ" Роману Мокряку, уродженцю села Карлівки Кропивницького району

Про це повідомили у Соколівській ОТГ, передає Depo.Кропивницький.

Аби підтримати дух Романа Мокряка і його побратимів, учні Карлівської і Соколівської шкіл написали їм листи, у яких висловлюють віру і сподівання на швидке визволення. Романа Мокряка добре знають не тільки у Карлівці, а й в інших селах громади. Його мама – пані Наталя, працює у Карлівській школі.

"Мама Романа каже: підтримайте морально дух моряків. Така підтримка потрібна і родині Мокряків, віра у те, що Романа визволять, що він стійко витримає всі негаразди", – розповідає начальник відділу освіти, молоді та спорту Соколівської сільської ради.

Усі учні шкіл близько до серця сприйняли ситуацію, у якій опинився наш земляк, бо багато з них особисто знають Романа, тому активно почали писати листи зі словами підтримки і віри у незламність його духу, про те, що він є для них справжнім героєм і прикладом мужності, сили характеру і відданості Батьківщині.

Всі листи діти відправили у СІЗО "Лефортово" у Москву, де нині утримують моряків.

На знак підтримки українських моряків у Карлівському НВО підняли прапор Військово-морських сил Збройних сил України.

Нагадаємо, що 25 листопада російські прикордонні кораблі здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України та захопили три українських кораблі - "Бердянськ", "Нікополь" і "Яни Капу".

Журналіст Антон Наумлюк оприлюднив список 24 українських моряків, які знаходяться в полоні у російських окупантів.

27 листопада окупаційний суд Сімферополя арештував 15 моряків, а 28 листопада - обрав запобіжний захід у вигляді арешту в СІЗО ще дев'яти українським морякам, захопленим в полон у Керченській протоці.

У зв'язку з актом агресії Росії 26 листопада Верховна Рада підтримала введення воєнного стану в 10 областях України.

28 листопада урядова газета "Урядовий кур'єр" опублікувала указ президента про введення воєнного стану в 10 областях України з 26 листопада.

30 листопада стало відомо, що полонені українські моряки знаходять в СІЗО в московському "Лефортово".

12 грудня Роман Мокряк заявив, що вимагає поводитися з ним і зі своїм екіпажем як з військовополоненими.

Акції на підтримку полонених моряків з підняттям прапора ВМС ЗСУ відбулися й в Києві, Кропивницькому, Херсоні, Одесі, Вінниці, Запоріжжі, Хмельницькому.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький