UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Кропивниччині минулорічні субсидіанти автоматично отримають пільгу

У новому опалювальному сезоні житлова субсидія автоматично призначатиметься лише тим громадянам, які її вже отримували

На Кропивниччині минулорічні субсидіанти…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на пресслужбу ОДА.

Тому жителям області, які раніше не користувались цією державною допомогою, але відчувають, що не зможуть сплатити за комунальні послуги в зимовий період, слід звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації та подати заяву і декларацію, обов’язково зазначивши в заяві номер свого мобільного телефону, розповів директор обласного департаменту соцзахисту Олександр Догаров.

Зазначені документи, за його словами, можна надати особисто, надіслати поштою або в електронній формі через веб-сайт Мінсоцполітики України. У сільській місцевості прийом документів для оформлення житлової субсидії здійснюють уповноважені особи сільських, селищних, міських рад, об’єднані територіальні громади.

За попередніми обрахунками, в наступному опалювальному періоді субсидії в автоматичному режимі буде призначено майже 64 тисячам домогосподарств області. Порядок надання такої допомоги та визначення права на неї не змінюється, змінено лише спосіб її виплати. Олександр Догаров нагадав, що, у зв’язку з продовженням реформування системи житлових субсидій, у 2019 році запроваджено дві моделі їх виплати: з першого січня – у грошовій безготівковій формі, з першого березня – у готівковій формі.

Готівкою, зокрема, субсидія виплачувалась лише тим домогосподарствам, які отримували її в попередньому опалювальному сезоні. Середній розмір готівкової субсидії за минулий опалювальний період в області склав 1728 гривень на місяць. Для порівняння: в опалювальний період 2017-2018 років середній розмір житлової субсидії складав 968 гривень на місяць.

Керівник департаменту соціального захисту населення повідомив також, що з початку нинішнього року державну житлову допомогу в області отримували 124 тисячі домогосподарств. Її нараховано на суму 622 мільйони гривень.

Після завершення опалювального сезону число одержувачів скоротилося до 24 тисяч. Середній розмір субсидії в неопалювальний період становив 295 гривень на місяць (у 2018 році – 78 гривень). Що стосується субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, то вона виплачується готівкою ще з 2003 року.

Цього року субсидію на тверде паливо в області виплачено на суму 87,5 мільйона гривень, її отримували понад 27 тисяч домогосподарств. Середній розмір субсидії на одне домогосподарство складає 3105 гривень (у 2017 році – 2717 гривень, у 2018 році – 2883 гривні). Коштів для виплати субсидій на тверде паливо достатньо.

У державному бюджеті на ці потреби для області передбачено 182,8 мільйона гривень.

Нагадаємо, на Кропивниччині збільшився розмір "літніх" субсидій у чотири рази.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook