UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Кропивниччині скасували схему, що дозволила "накрутити" на м'ясі для дитсадків 300 тис. грн

Прокуратура зобов'язала підрядника повернути незаконно отримані кошти, призначені для закупівлі продуктів харчування для дитячих садочків

На Кропивниччині скасували схему, що доз…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу прокуратури Кіровоградської області.

Центральний апеляційний господарський суд підтримав позицію прокуратури області та залишив без задоволення апеляційну скаргу відповідача - ТОВ "ВКФ Оксамит". Скарга стосувалась рішення господарського суду області у справі про задоволення позову заступника прокурора до ТОВ "ВКФ Оксамит" про визнання додаткових угод недійсними та стягнення майже 300 тисяч грн.

Прокуратура області встановила, що за результатом проведення торгів щодо закупівлі м'яса у 2017 році для дошкільних навчальних закладів між управлінням освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради та ТОВ "ВКФ "ОКСАМИТ" укладено договір про закупівлю товарів за державні кошти. Однак, між замовником та постачальником, відразу після укладення угоди щоденно укладалися 12 додаткових угод, кожного разу збільшуючи ціну за одиницю товару на 10 %, без зміни суми договору.

Таким чином, внаслідок укладення додаткових угод, ціну за кілограм м'ясо свинини збільшено з 56,21 грн до 119,79 грн за 1 кг, тобто на 63,58 грн (113% від первинної ціни). Аналогічно виросла ціна за тушки курей, а саме: збільшено з 33,11 грн до 57 грн за 1 кг, тобто на 23,89 грн (72 % від первинної ціни). Інакше говорячи, ціни стали вищими за пропозиції інших учасників під час проведення торгів.

Ювенальним прокурором у суді доведено, що коливання ціни товару на ринку кожного разу при укладенні всіх додаткових угод на 10 % сторонами договору жодним чином не обґрунтовано та документально не підтверджено, у зв'язку з чим ними не дотримано вимоги п.2 ч.4 статті 36 Закону України "Про публічні закупівлі" та безпідставно змінено істотні умови договору.

Судами першої та апеляційної інстанції наразі підтверджено факт незаконності підвищення цін на продукти харчування та витрачання бюджетних коштів, незважаючи на те, що позивачем в особі управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради, на користь якого присуджено відшкодування коштів, не підтримано позов.

На даний час рішення суду вступило в закону силу, вживаються заходи щодо примусового стягнення коштів з відповідача.

Нагадаємо, що прокуратура скасувала незаконні договори на закупівлю дитячих майданчиків вартістю 280 тис грн.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme