На Кропивниччині у хворого рибалки підозрюють лептоспіроз

У мешканця с. Олександрівка Олександрійського району лікарі підозрюють захворювання на лептоспіроз

На Кропивниччині у хворого рибалки підоз…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу обласного лабораторного центру.

Фахівцями Олександрійського міськміжрайонного відділу ДУ "Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України" проводиться розслідування цього випадку та з’ясовано, що чоловік періодично рибалив у місцевій водоймі, з чим і пов’язує своє захворювання.

Наразі фахівці установи проводять обстеження можливого місця зараження та лабораторні дослідження.

Для запобігання виникнення інших випадків захворювання людей на лептоспіроз  сільському голові направлені наступні рекомендації:

– терміново інформувати громаду про небезпеку купання та риболовлі у водоймі;

– тимчасово (до закінчення розслідування випадку та проведення лабораторних досліджень води) заборонити купання у водоймі;

– на березі водойми встановити таблички "Купатися заборонено";

– на прилеглих до водойми територіях провести дератизаційні заходи, направлені на знищення мишовидних гризунів, які можуть бути переносниками лептоспірозу та інших небезпечних інфекцій;

– систематично проводити профілактичні дератизаційні заходи на всій території села та зобов’язати проводити такі заходи усіх власників закладів громадського харчування та торгівлі.  

Довідково. Лептоспіроз –  особливо-небезпечне інфекційне захворювання, яке викликається бактерією Leptospira. Бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей, потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – гризунів.

Захворіти на лептоспіроз можна під час купання у заражених водоймах, при контакті із інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія лептоспірозу частіше потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот). 

В Україні захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає навесні і влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм. Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання)  до серйозних (ураження нирок, ураження печінки, менінгіт) і навіть смерті.

Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку.

Якщо у вас є симптоми захворювання, і ви нещодавно контактували із потенційно зараженою водою – зверніться до лікаря. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше.

Ризики захворіти на лептоспіроз суттєво зменшуються, якщо ви уникаєте перебування у потенційно зараженій воді і контактів із інфікованими тваринами.

Нагадаємо, що на Кропивниччині потрапили в реанімацію мати і дочка, які вживали дикорослі гриби. 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme