На Кропивниччині вперше проведуть соцдослідження про хвороби серця

В області найближчими днями стартує STEPS –дослідження для вивчення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань

Про це це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на Регіональний центр громадського здоров’я.

Вибірка дослідження включатиме доросле населення України (міське і сільське) із загальною кількістю потенційних учасників 7 700 осіб. Учасників дослідження обирають випадковим чином. Участь у дослідженні є добровільною для респондентів. Інформація, яку вони надають - повністю конфіденційною. "Статистика, яку ми сьогодні маємо інакше як жахливою назвати важко. Неінфекційні захворювання в Україні є причиною більш ніж 80% втрачених років потенційного життя та близько 90% всіх смертей з високим рівнем передчасної смертності, особливо від серцево-судинних захворювань. Інша справа, що тільки зараз Україна починає процес збору і аналізу загальнонаціональних репрезентативних даних, які мають стати основою науково обґрунтованих рішень з метою покращення ситуації", - констатувала програмний фахівець з питань громадського здоров'я Надія Оперчук.

На мапі області вже визначено конкретні адреси території мешканці яких є потенційними респондентами STEPS - це міста Кропивницький, Знам’янка, Світловодський, Знам’янський, Онуфріївський, Олександрівський та Новгородківський райони.

Нагадаємо, що у Кропивницькому дітей запишуть до дитсадка лише за наявності щеплень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький