UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На "Вересневих самоцвітах" покажуть вистави вісім театральних колективів (ПРОГРАМА)

З 10 до 15 вересня в області проводитиметься 49-те Всеукраїнське свято театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти"
 

На "Вересневих самоцвітах" покажуть вист…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на інформацію директорки обласного департаменту культури Валентину Животовську.

Загалом у цьогорічних заходах візьмуть участь вісім театральних колективів України: академічний обласний український музично-драматичний театр імені Марка Кропивницького, Львівський академічний обласний музично-драматичний театр ім. Юрія Дрогобича, Сумський обласний театр для дітей та юнацтва, Хмельницький обласний академічний музично-драматичний театр ім. Михайла Старицького, Ніжинський академічний український драматичний театр ім. М.М.Коцюбинського, Миколаївський академічний художній російський драматичний театр, Вінницький обласний український академічний музично-драматичний театр ім. М.К.Садовського та академічний обласний театр ляльок.

Свої вистави колективи презентують на сцені обласного театру імені Марка Кропивницького.

Цього року Фестиваль представив наступну програму:

10 вересня, 18:00 - Вінницький академічний музично-драматичний театр ім. М.К.Садовського  і представляє імпрезу "KVITKA" за п'єсою сучасного драматурга Олега Миколайчука-Низовця. Уперше в світі здійснено постановку вистави про славетну американську співачку з українським корінням і серцем. Батько Квітки Цісик був львівським скрипалем. Її бабуся, дідусь, мама жили у Львові до 1944 року. Родина була знаною інтелігенцією у місті. Українка Квітка Цісик народилася і все життя прожила у США. Її голосом захоплювався весь американський шоу-бізнес.

11 вересня, 18:00 - Львівський академічний обласний музично-драматичний театр ім. Юрія Дрогобича перезентує виставу "Кредит для камікадзе". Вистава - галерея комізму, фарсу, жарту і болю, звернена до житейського досвіду глядачів, до їх соціальних очікувань, совісті та потреби духовного очищення. Режисер - народний артист України Олег Мосійчук.

12 вересня, 18:00 - вистава Сумського обласного театру для дітей та юнацтва "Впійманий на гарячому". "Пікантна комедія в двох діях, де головний герой з репутацією добропорядного сім’янина раптом виявляється  авантюрною особою, яка веде подвійне життя. Глядач потрапить у калейдоскоп сімейних відносин палкого чоловіка", - повідомляють організатори фестивалю.

13 вересня, 18:00 - вистава "Як наші діди парубкували" від Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. Михайла Старицького. Головна тема цієї вистави - кохання молодого парубка Тиміша та дівчини Олени. Батьки дівчини проти їхнього шлюбу, але вони навіть не уявляють, на що здатен винахідливий та веселий парубок, щоб досягнути своєї мети! Вистава наче пронизана духом українського села, сповнена традиційними піснями, танцями та жартами.

14 вересня, 11:00 - на території заповідника-музею "Хутір Надія" проведуть урочистості у програмі – низка культурно-мистецьких заходів, серед яких показ вистав переможців обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів "Театральна весна Кіровоградщини", театру студії "Маска" обласного центру дитячої та юнацької творчості. На території музею-заповідника також працюватимуть музичний майданчик, майданчик вільної поезії.

Тут же можна переглянути виступи кропивницьких акторів обласного музично-драматичного театру, Хмельницького обласного музично-драматичного театру імені Старицького, обласного театру ляльок.

15 вересня, 15:00 - Миколаївський  академічний художній російський драматичний театр представить виставу "Кольори". Героїні вистави за п’єсою сучасного українського драматурга Павла Ар’є "Кольори" - п’ять жінок різного віку, статку, світогляду, способу життя, соціального статусу. У кожної з них - свій яскравий характер, свої бажання, мрії. І кожна не сприймає інших - таких несхожих на неї, незрозумілих. На сцені покажуть життєву драму. 

15 вересня, 17:00 - вистава "Експериментаріум (Баба Пріся та інші герої)" Ніжинського академічного українського драматичного театру імені Коцюбинського мова піде про сім’ю, що мешкає у Чорнобильській зоні відчуження. Головує у ній  старезна баба Пріся – дещо неординарна особистість, що товаришує з русалками, під’їдає галюциногенні гриби, а під час війни наводила жахи на німецьких окупантів. З нею живуть онук і хвороблива донька, яку свого часу покинув чоловік. Відчуження цієї сім’ї у п’єсі не стільки територіальне, скільки психологічне. Основа конфлікту твору – зіткнення двох світів: зовнішнього – сучасної України і внутрішнього – містичного, архетипічного світу, що береже традиції і корінням йде глибоко в землю. Драматургу вдалося поєднати злободенне із мотивом українського міфу. Разом із тим "Експериментаріум", попри властиву цій виставі метафоричність, ставить нам досить конкретні питання, що стосуються як нашого минулого, так і нашого теперішнього.

Заходи у музейно-природничому заповіднику "Тобілевичі" села Арсенівка відбудуться 15 вересня, початок о 10:00.

Нагадаємо, що театральний фестиваль "Вересневі самоцвіти" на Кропивниччині присвятили Михайлу Старицькому.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme