Начальник відділу контррозвідки СБУ Кропивниччини  розповів як вербують українців у Криму і ОРДЛО

Служба безпеки України попереджає: якщо когось із громадян країни було піддано вербуванню і він не знає, як себе вести, до кого звернутися, звертайтеся відразу в СБУ

Начальник відділу контррозвідки СБУ Кроп…

Про деякі конкретні факти розповів начальник відділу контррозвідки управління СБУ в області, повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "УЦ".

За словами начальника відділу, підривна діяльність ведеться одночасно в соціальній, економічній і політичній сферах. Методи і способи різні. Залучаються люди різних професій, віку, соціального статусу.

Вербівці піддаються громадяни України, які виїжджають на територію Росії, в Крим, в ОРДЛО. Прикордонники "тієї" сторони проводять первинне опитування наших громадян, звертають увагу на тих, хто представляє для них інтерес, фіксують мету візиту, адреси. Таким чином особи, що їх зацікавили, потрапляють в поле зору і в базу даних.

Начальник відділу контррозвідки навів приклад річної давності. Мешканка Кропивниччини виїхала в Донецьк до родичів. На блокпосту її опитали, дізналися, що працює в держструктурі, і "поклали око". Через пару днів в будинок, де вона гостювала, прийшли люди, які представилися співробітниками спецслужби, вивезли в установу і протягом цілого дня, м'яко кажучи, вмовляли погодитися співпрацювати. Не витримавши тиску, жінка погодилася.

Просто згоди недостатньо. Були оформлені відповідні документи. Завербована українка отримала завдання, були встановлені канали зв'язку, передачі інформації. Коли жінка повернулася в Кропивницький, звернулася в СБУ.

Тут їй допомогли юридично правильно вийти з ситуації, щоб до неї більше не було питань. А саме: відбувся суд, рішенням якого громадянка була звільнена від відповідальності, оскільки нічого протиправного не зробила. Це метод - своєрідний захист, страховка. Якщо раптом спливе інформація про її нібито співпрацю з "тією" стороною, завдяки рішенню суду вона уникне переслідування і звинувачень на свою адресу.

А ось свіжий приклад. Ув'язнені, які відбувають терміни на територіях Луганської та Донецької областей, непідконтрольних Україні, виявляють бажання перевестися в інші регіони, щоб, звільнившись, залишитися вдома. У минулому році в Петровську колонію було етаповано п'ять чоловік.

Встановлено, що перед відправкою чотирьох ув'язнених спецслужби РФ долучили до співпраці. У них було завдання після звільнення підшукувати людей, що підтримують ідеї "русского мір", "Л / ДНР", акумулювати групи, придбати зброю і по команді проводити акції по дестабілізації ситуації на території певного регіону. Було завдання також залучати до протиправної діяльності військовослужбовців.

"Ми працюємо на випередження, - зауважив начальник відділу контррозвідки управління СБУ в області. - Ув'язнені зізналися, тим самим в черговий раз не порушивши закон і не посиливши свого становища. За деякими вже є рішення судів. Їм було пред'явлено підозру у вчиненні правопорушення. Однак терміни ув'язнення їм не додали, і вони були звільнені від кримінальної відповідальності за державну зраду".

Служба безпеки України попереджає: якщо когось із громадян країни було піддано вербуванню і він не знає, як себе вести, до кого звернутися, звертайтеся відразу в СБУ. Не бійтеся шантажу, тиску з боку вербувальників. Переслідувань не буде. Але буде можливість уникнути покарання і не наробити дурниць. Заклик бути пильними і сьогодні є актуальним.

Нагадаємо, що в У СБУ закликали мешканців Кропивниччини не піддаватися на провокації на релігійному ґрунті.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook