Яку свиню готує міськрада меру Кропивницького

Місцеві депутати начебто почали збирати підписи за відставку секретаря міськради, а меру міста поставили ультиматум і погрожують імпічментом
Depo.
4 серпня 2016 09:00
ФОТО: depo.ua
Яку свиню готує міськрада меру Кропивницького
Яку свиню готує міськрада меру Кропивницького

Політична осінь у місті на Інгулі обіцяє бути спекотною. Між міським головою Андрієм Райковичем та депутатами вже прогресує конфлікт, який, схоже, ніхто не збирається приховувати. Мер почав мірятися найдорожчим - кількістю отриманих голосів на виборах. Депутатам, у яких таке мірило значно менше, це не подобається, і в повітрі запахло смаженим. Є передчуття, що щось намічається, і воно має вибухнути ще до кінця року.

Depo.Кропивницький припускає, що в місті готується серйозний перерозподіл влади, і першим постраждає секретар міськради Сергій Бойко. Незаплямований, проте зовсім не самостійний молодий політик стане розмінною монетою в брудній грі за політичними лаштунками, яку вже розпочали впливові групи заради задоволення власних наполеонівських амбіцій у межах маленького міста.

Чому головний секретар Кропивницького приречений

Статистика - річ вперта, і вона свідчить, що жоден першопризначений секретар новообраної Кіровоградської міськради, починаючи з 2006 року, не допрацював на своїй посаді до кінця каденції. Більше того, це вдавалося зробити і не кожному другопризначеному.

Травень 2006 року. Секретарем Кіровоградської міськради несподівано обрали представницю БЮТ Людмилу Калкіну. Проте вже після літніх канікул депутати висловили своє "набридло" й вирішили позбутися другої після мера людини в міськраді. Калкіну, яка була абсолютно залежною від впливової тодішньої "бютівської" більшості, звільнили в жовтні 2006-го, не давши їй насолодитися несподівано отриманою посадою й півроку.

На посаді секретаря Кіровоградської міськради її замінив інший представник БЮТ - Руслан Мишериченко. Але й йому судилося повторити долю своєї попередниці: з третьої чи четвертої спроби другопризначеного секретаря таки звільнили на догоду "обділеним" владою депутатам та тодішньому меру-комуністу Володимиру Пузакову. Втім, Руслан Мишериченко затримався на посаді майже рекордні для Кропивницького 33 місяці.

Після переобрання депутатського корпусу в 2010 році секретарем Кіровоградської міськради став регіонал Ігор Волков. Щоб допрацювати до кінця каденції, йому не вистачило небагато: у лютому 2014-го Волкова після 39 місяців секретарства змінив Іван Марковський.

16 грудня 2015 року секретарем щойно обраної нової тоді ще Кіровоградської міськради призначили представника "Самопомочі" Володимира Смірнова. На посаді той пропрацював аж три з половиною місяці, після чого його також звільнили - в мерії тоді були перші спроби переформатувати владу. Наприкінці березня 2016-го Смірнова замінили представником Радикальної партії Сергієм Бойком, але, судячи з останніх подій, він теж стане тимчасовою статистичною одиницею на посаді секретаря міськради. І це вже розуміють навіть самі члени місцевого осередку РПЛ.

"Нa минулій сесії стaло відомо, що секретaря міськрaди, членa Рaдикaльної пaртії Сергія Бойкa збирaються зняти з посaди. Проводиться збір підписів", - повідомив депутaт від Рaдикaльної пaртії Рaфaель Сaнaсaрян. І додав: якщо Сергія Бойкa відсторонять від посaди, "радикали" ініціювaтимуть оголошення недовіри міському голові.

Чому Кропивницьким керуватиме недомер

Андрію Райковичу дійсно слід боятися імпічменту, причому з усіх боків. Питання про недовіру мерові постане відразу після звільнення секретаря міськради, яке, вочевидь, неминуче. Ймовірно, що разом зі збором підписів за відставку Сергія Бойка група депутатів, які нав’язали Райковичу в заступники "опоблоківку" Наталію Дзюбу, готує свого кандидата на цю посаду. А далі ймовірні два шляхи розвитку подій.

Перший - меру доведеться серйозно поділитися повноваженнями, бо з третьої спроби секретарем міськради оберуть уже досвідченого, загартованого політикою та кулуарними домовленостями депутата. І той навряд чи буде працювати в унісон з Райковичем, бо виконуватиме зовсім інші завдання. Перетягування ж повноважень для нинішнього мера нічим хорошим не закінчиться.

Другий - міському голові спробують висловити недовіру. І в цьому будуть зацікавлені майже всі депутати. Одні - через те, що було звільнено секретаря Бойка, інші - через звільнення секретаря Смірнова, ще інші - через призначення заступника з "Опозиційного блоку". І, нарешті, в недовірі Райковичу найбільше будуть зацікавлені ті, хто лобіював призначення йому нового заступника, а потім просунуть свою людину ще й у крісло секретаря міськради. І не виключено, що владу в місті шляхом звичних інтриг знову захоплять  екс-"регіонали".

Більше текстів про Кропивницький та область читайте на Depo.Кропивницький