Півтори сотні сонячних електростанцій не можуть розпочати працювати на Кропивниччині

В області через нові технічні умови щодо сонячних електростанцій блокується робота півтори сотні цих споруд

Півтори сотні сонячних електростанцій не…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Фейсбук" філії Суспільного телебачення UA: Кропивницький.

Півтори сотні сонячних електростанцій не можуть розпочати працювати на Кропивниччині. Про це повідомив представник фірми, яка займається встановленням сонячних електростанцій, Олександр Головчиц. Цю інформацію підтвердив речник "Кіровоградобленерго" Сергій Богомільчук.

Зі слів власника однієї з електростанцій Олександра Постойка, підприємство "Кіровоградобленерго" не дає дозволу на підключення до енергомереж. Сонячна  станція, котру звів Постойко у селі Богданівка, є єдиною у населеному пункті. Вона готова була працювати 31 травня.

"Дуже часто були перебої з електропостачанням, по-перше. По-друге, приватний будинок, його потрібно у зимовий час опалювати", – каже Постойко про те, чому вирішив побудувати станцію.

З його слів, купівля і встановлення сонячних батарей обійшлися родині у понад 625 тисяч грн. Родина продала два автомобілі, бо інакше грошей на сонячну станцію не було б. До цього ще й взяли кредит. Отримали купу дозволів на встановлення станції. Постойко наголошує, що виконали всі технічні умови.

Але 7 червня чоловік отримав лист від комерційного директора "Кіровоградобленерго" Олега Соловйова про відмову підключення станції до електромереж. Зі слів Постойко, обленерго каже, що попередні технічні умови, що були виконані і діяли у 2018 році, вже недійсні. Вийшов новий закон.

"Закон зворотної сили не має. Якщо ми будували ще по тих умовах, то маємо включатися. Вони, спираючись на новий закон про заборону встановлення станцій на землі, зобов’язують нас реєструвати установку як капітальну будівлю", - розповідає Постойко.

Державна архітектурна будівельна інспекція на звернення "Кіровоградобленерго" надала відповідь, що енергетична компанія діє в межах закону, зазначив прес-секретар "Кіровоградобленерго" Сергій Богомільчук. Нацкомісія регулювання енергетики та комунальних послуг  ще не надала свою відповідь.

Юрист Віталій Речиць пояснив наскільки правомірною є відмова обленерго: "Відповідно до даного закону є конкретизація розміщення на дахах і фасадах будинків, але є заборона розміщення на земельних ділянках. Якщо ми фактично подивимось на дану ситуацію, то сонячні панелі знаходяться не на землі. Вони знаходяться на конструкціях. Це можуть бути металеві конструкції, дерев'яні конструкції, які не є капітальними спорудами. Для того, щоб зробити капітальну споруду треба провести ряд реєстраційних дій. Визнати їх саме як капітальні споруди".

Речиць розповів, що треба робити тим власникам сонячних електростанцій, котрі встановили їх на землі: "Замовити будівельний паспорт на навіси із сонячними батареями. Необхідно звернутися до органів державної архітектурної інспекції з повідомленням про початок будівельних робіт. Далі ДАБІ повідомляється про завершення робіт. І далі реєструється речове право на нерухоме майно як капітальну споруду, на якій буде розташовано саме ці сонячні панелі. І в такому випадку "Кіровоградобленерго" та інші компанії, які здійснюють реєстрацію, не мають право відмовляти".

Після відмови Постойко звернувся до облвідділення Антимонопольного комітету України. АМКУ було направлено запит на Нацкомісію регулювання енергетики та комунальних послуг щодо роз’яснення норм цього закону. В Антимонопольному комітеті вважають, що роз’яснення буде зроблене на користь споживачів. Після цього АМКУ обіцяє застосовувати свої заходи впливу на підприємство.

Серед цих заходів - штраф 68 тисяч гривень та відміна заборони підключати сонячні електростанції до енергомереж, розповіла голова облвідділення АМКУ Лариса Гречана.  

Нагадаємо, що на Кропивниччині збудують ще 4 сонячні електростанції.   

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme