Шаурма, біляші, хот-доги: Як правильно обирати вуличну їжу

Експерти розповіли, як убезпечити ризики для організму при вживанні фаст-фуду

Шаурма, біляші, хот-доги: Як правильно о…

Depo.Кропивницький з’ясовував, які умови необхідні, щоб фаст-фуд був безпечним.

Вулична їжа стає дедалі популярнішою серед українців. Її різноманіття нині вражає. До традиційних пиріжків і біляшів з часом долучилися хот-доги, сендвічі і гамбургери. А нині українцям до вподоби і донер, або ж як його частіше називають – шаурма.

Фахівці Держпродспоживслужби області радять пам’ятати про елементарні правила безпеки і дивитися, як і хто готує вам їжу. Адже в таких закладах можуть грубо порушувати елементарні санітарні норми. Наприклад, до кіоску може бути не підведена проточна вода, відсутнє холодильне обладнання та необхідні документи на харчові продукти, що засвідчують їхнє походження. До того ж може з’ясуватися, що такий кіоск працює без будь-яких дозвільних документів, тобто поза законом. Тому вуличну їжу краще купувати в зареєстрованих і перевірених підприємців у стаціонарних закладах.

Необхідною умовою для того, щоб фаст-фуд був безпечним, перш за все є свіжість продуктів. Споживач має право дізнатися у продавця про походження продуктів та проглянути наявні документи.

Не зайвим буде звернути увагу на те, чи є у кіоску холодильне обладнання, проточна вода. Сама кухня, а тим паче робоча поверхня має бути чистою.

Зверніть увагу на кухаря, який готує для вас страву – чи охайним є його робочий одяг, чи є головний убір. Кухар повинен працювати в змінних рукавичках та не торкатися грошей.

Основні поради, як обрати безпечний заклад з шаурмою та яких варто уникати:

• Якщо їжу продають у невеличкому причепі, виникає питання: звідки заклад бере воду для приготування та наскільки гігієнічними є умови роботи. Безпечніше в такому випадку обрати стаціонарний заклад.

• Інший фактор – самі продукти. Влітку, коли температура повітря висока, необхідно обережно ставитися до м’ясної їжі. Купувати шаурму можна тільки там, де є можливість перевірити накладні з датою постачання продуктів, які мають надаватися споживачеві за вимогою.

• Варто обирати охайні на вигляд та вже відомі торгові точки, які відповідають за якість їжі та бережуть свою репутацію.

• Покупець також має право отримати інформацію про наявність медичних книжок в персоналу торгової точки.

Вулична їжа може бути безпечною лише за умови, що кухар піклується про чистоту, а інгредієнти для страви свіжі та мають документи.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme