"Щасливий пес" та "Велокроп": Що отримає Кропивницький від бюджету участі-2020

У Кропивницькому триває голосування за проекти Громадського бюджету. Це 82 проекти, які можуть покращити місто. Їхню долю вирішують кропивничани у "виборчому" форматі

"Щасливий пес" та "Велокроп": Що отримає…

Depo.Кропивницький підготувало добірку проектів, які вже завоювали популярність і зацікавили багатьох містян.

Цьогорічний бюджет громадських проектів складає 7 мільйонів гривень і передбачений він на фінансування декількох проектів з категорії великих (9), малих (68) та соціальних (4). Кожен житель міста має можливість проголосувати за ці три типи проектів онлайн за посиланням або у приміщені міської ради (вхід з боку вул. Гоголя). Голосування триває до 15 вересня.

Проекти розподіляються за вартістю. Так, великі ініціативи мають бюджет до 1,5 мільйона гривень, малі – до 250 000 гривень. Соціальні проекти можуть бути будь-якої вартості.

Вже зараз можна відслідкувати, які ініціативи набирають найбільше голосів в онлайн-голосуванні. Поки що лідирує малий проект з облаштування притулку для тварин "Щасливий пес" з бюджетом 250 000 гривень. Його вже підтримали 507 людей.

Суттєвої популярності у Кропивницькому набула тема вело- та бігового спорту. На цю тему подано усього три проекти, серед них два мають майже ідентичний вигляд. Перший націлений на створення велодоріжки на 12 км, яка йтиме від парку "Козачий острів" до вулиці Попова (поліклініка №5) та проспекту Університетського, а також створення окремої велодоріжки на території Дендропарку. Вже 421 голоси віддали кропивничани за цю ідею. Вартість – 1,5 мільйона гривень.

Також подано проект під назвою "Доріжка здоров’я". Автори  пропонують облаштувати доріжку зі стійким до зміни погоди покриттям для ходьби та бігу. За схожим до попередньої ініціативи маршрутом.

До проектів, які розраховані стати окрасою міста, належить проект "Мистецький сквер" за 1,49 мільйона гривень. Він, можливо, з'явиться поруч з театром імені Марка Кропивницького. Пропонується облаштування доріжок, освітлення та будівництво різноманітних кафе та павільйонів.

Також кропивничанка запропонувала встановити "Гойдалку кохання" на вулиці Дворцовій за 250 000 гривень.

Серед цікавих і корисних проектів можна відзначити спортивне містечко на Жадова. Автори пропонують створити багатофункціональне поле, встановити сучасне спортивне обладнання, огорожі та камери відеоспостереження за 1,5 мільйона гривень.

У місті досі є потреба у інклюзивних майданчиках, тому серед проектів є і створення другого майданчика для дітей з інвалідністю. Його вартість – 462 000 гривень.

У голосуванні цього року бере участь багато проектів націлених на покращення медичного обслуговування. Наприклад, соціальний проект з діагностики та корекції зору для дошкільнят за 34 500 гривень.

Цікавим є й проект зі створення сенсорної кімнати для дітей з інвалідністю для покращення настрою та рівня навчання.

Любителі науки можуть проголосувати за проект "Наукові пікніки". Це мають бути міні-фестивалі для дітей і молоді.

Також є традиційні проекти про школи, але цього року вони націлені на майданчики і доріжки.

В цілому, не усі проекти налаштовані саме на появу нових локацій у місті, деякі громадяни подають проекти про облаштування вулиць, створення тротуарів, встановлення дитячих майданчиків. Зважаючи на це, можна сказати, що у місті немає комфортної інфраструктури у повному обсязі, оскільки через громадську ініціативу люди намагаються реалізувати елементарні комунальні потреби.

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme