UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

У 28 навчальних закладах Кропивниччини немає внутрішніх туалетів

В області 44 харчоблоки в навчальних закладах не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, а вода в колодязях із нітратами

У 28 навчальних закладах Кропивниччини н…

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу ГУ Держпродспоживслужби в області.

Питання організації харчування, водозабезпечення та каналізування в навчальних закладах регіону вимагають вирішення. Кількість закладів, що здійснюють водопостачання від колодязів, складає 205, 23 заклади працюють на привозній воді, у 83 навчальних закладах на водопровідних мережах установлені водоочисні пристрої (фільтри), повідомили про стан водопостання в закладах області в службі.

В області каналізовано на вигріб 391 заклад. Не каналізовані п'ять закладів: три ДНЗ та два ЗНЗ у Новоукраїнському, Вільшанському, Олександрівському, Знам'янському районах. Усього у 806 навчальних закладах обладнані внутрішні туалети для дітей, із них у 380 у ДНЗ, 489 в ЗНЗ, 37 у професійно-технічних та середніх спеціальних навчальних закладах. Ще 28 закладів потребують облаштування внутрішніх туалетів.

44 харчоблоки не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. Холодною проточною водою не забезпечені сім закладів - ДНЗ у Вільшанському, Долинському, Новоукраїнському, Олександрівському районах; ЗНЗ у Бобринецькому, Маловисківському, Світловодському районах).

Гаряча проточна вода відсутня у 13 закладах (ДНЗ у Долинському, Маловисківському, Олександрівському районах, ЗОШ у Бобринецькому, Світловодському районах; два ЗНЗ у Вільшанському, чотири - в Маловисківському, ПТУ в Олександрівському районах. Бракує технологічного обладнання в семи ЗНЗ (два в Долинському районі, чотири в Знам'янському, один в Компаніївському). Недостатньо забезпечені холодильним обладнанням вісім ЗНЗ (два у Благовіщенському районі, п'ять у Знам'янському, один у Компаніївському).

Під час розгляду двотижневих меню для дітей у 32 закладах були виявлені порушення, які згодом були усунені.

Однією з основних проблем всіх навчальних закладів, особливо розташованих у сільській місцевості, є забезпечення дітей якісною питною водою. В багатьох закладах у воді водопровідної мережі виявлено перевищений вміст нітратів, сульфатів, загальної жорсткості, сухого залишку, при цьому відсутні фільтрувальні установки. Для організації питного режиму деякі заклади використовують привозну або фасовану воду.

Нагадаємо, що на Кропивниччині в 77 % проб питної води з криниць перевищений вміст нітратів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Кропивницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme